מתגייסים למען דונלד טראמפ


הימין בישראל  אוהב את טראמפ ומתעב את אובמה. החל מראש הממשלה וכלה באחרון השרים של מפלגות הימין, הצמרת השלטונית מעדיפה את נצחונו של טראמפ. עיון קל בעיתון "ישראל היום" מגלה שהעיתון של שלדון אדלסון מגויס למען טראמפ. גם יתר דוברי הימין אינם מפגרים הרבה. זה מכבר הימין מגדיר את אובמה כאויב ואת ממשיכת דרכו הילרי קלינטון כסיכון בטחוני חמור.

חריג מעניין היה מאמרו האחרון של אמנון לורד, חסיד מובהק של נתניהו, שהסביר במילים פשוטות מדוע יש לשמור מרחק מטראמפ. הנה היתרון שבלהיות כותב ימני. כשאני ניסיתי להסביר ברשימה שפורסמה באתר NEWS1 שטראמפ מסוכן לישראל זכיתי רק לחרפות המקובלות – לא שאני מתרגש במיוחד. אולי לאמנון לורד יש סיכוי טוב יותר להסביר את מה שנראה לי מובן מאליו.

בניגוד ללורד איני חושב שממשל אובמה היה רע לישראל והוא היה הרבה יותר טוב ממה שהגיע לנתניהו על רקע מעורבותו של האחרון באופן בוטה במערכת הבחירות לנשיאות. אני כן סבור שמדיניותו של אובמה במזרח התיכון נכשלה כישלון חרוץ אבל שאלה זו היא מחוץ לדיון כאן.

ללא הבנת ההתגייסות הזו למען טראמפ לא ניתן להבין מדוע לאחר פרק זמן בו זייף רוגע ושיקול דעת בחר שר הביטחון להשוות בין אובמה לנוויל צ'מברלין ואת הסכם הגרעין עם איראן להסכם מינכן. טוב או רע, הסכם הגרעין הוא עובדה מוגמרת ויש לא מעט שסוברים שההסכם הוא הרע במיעוטו. לעומת זאת המו"מ על הסיוע הביטחוני לא הסתיים, כמו גם המשך הצורך בידידות ארצות הברית ונשיאה.

לשם מה הושמעו כעת העלבונות המיותרים הללו שהולידו חיש קל התנצלות משפילה של השר שאינו ממצמץ? לשם מה ממשיך שופרו של בנימין נתניהו לתקוף את המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית ואת המועמדת מטעמה? התשובה פשוטה והיא נובעת מהכוונה לסייע לטראמפ! לשם מה מתגייסים לסייע לאדם מסוכן כמו טראמפ- נבצר מבינתי.

ראש ממשלת ישראל, וזאת בניגוד לטענתו של לורד, לא למד את הלקח ושוב הוא מתערב באופן בוטה במערכת הבחירות של ארצות הברית. בפעם הקודמת התגייס נתניהו במצוות אדונו שלדון אדלסון לטובת מיט רומני וישראל שלמה את המחיר בכך שההסכם עם איראן נעשה תוך עקיפתה ומשלמת כיום בהרעה משמעותית של תנאי הסיוע הביטחוני.

הזדמן לי להזהיר לפני ארבע שנים מהתוצאות האפשריות של התנהלות ראש הממשלה ולא נותר לי אלא לחזור על האזהרה. מתוך ידיעה שגם הפעם זה לא יעזור – נתניהו פועל במצוות אדוניו אדלסון  ולא למען האינטרסים של מדינת ישראל. הביביתון מביע תמיכה בלתי מסויגת בטראמפ. ושינוי יתרחש רק אם תהיה ודאות שטראמפ בדרך לתבוסה.

בתחילה תהיתי מדוע "ישראל היום" כל כך מתגייס למען טראמפ שהרי אזרחי ישראל לא מצביעים בבחירות לנשיאות ארצות הברית ולמה יש לסבך אותם בעניין. בהמשך הבנתי.  הממשלה מעוניינת בגיבוי לקו שלה התומך במועמד הרפובליקני [כנראה יותר מאשר ממפלגה שלו תומכת בו]. שנית חשוב לתת לטראמפ לצטט תמיכה מסיבית בעיתונות הישראלית כקלף בבחירות והנה הוא יוכל לצטט בשפע מתוך הביביתון. גם השוואת אובמה לנוויל צ'מברלין ניתנת לציטוט למרות התנצלות ליברמן.

אם הילרי קלינטון תזכה בבחירות לנשיאות היא כמובן תוכל לצטט שפע של התבטאויות עוינות כלפיה ויהיה לה חשבון מר לפרוע. כל דוברי הימין והטוקבקיסטים הימניים מבטיחים בחגיגיות שזה לא יקרה וגם מקובל ידוע ובקי כבר הבהיר שטראמפ יזכה בבחירות. אפשר לישון בשקט ואולי לא? נתניהו כנראה לא ישן בשקט לנוכח נצחונו הצפוי של טראמפ והוא מעדיף לחתום על מזכר הבנה ביטחוני מצומק עם שנוא נפשו אובמה. מה נתניהו יודע ואינו מספר לנו? תשאלו את אמנון לורד!

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אל רום  ביום 14 באוגוסט 2016 בשעה 14:00

  תודה על הפוסט עו"ד גולדבלט , אני רק הייתי מציע , שבמקום סברות כרס , או ביסוסי קש עם כל הכבוד , תביא את אותן המקורות שאתה קורא ומהם מסיק מה שהסקת . כתבת למשל :

  " עיון קל בעיתון "ישראל היום" מגלה שהעיתון של שלדון אדלסון מגויס למען טראמפ. "

  אז בטח לא היית מתקשה להפנות , להביא מובאות וכדומה . אפשר בקלות גם להוכיח ההיפך . הנה :

  ישראל היום , העיתון עצמו , מפרסם בכותרת דאז , את מה ? את דבריו הנחרצים של נתניהו נגד גישתו של טראמפ , בדבר איסור כניסה של מוסלמים לארה"ב , כפי תוכניותיו .

  תוכל כאן לקרוא :

  http://www.israelhayom.co.il/article/337337

  והנה בכלל , טראמפ הרי ביטל תוכניותיו לבוא לארץ , אפילו הארץ , העיתון השמאלני הבזוי לכאורה , גרס שטראמפ , לא רצה לשים את נתניהו בלחץ , אבל , למעשה , אפשר לשער ( מכללא ) שנתניהו עצמו , כנראה הרי חשש להיפגש איתו , מבלי להודות בכך , הנה , הארץ :

  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2796040

  אז בוא , תביא לנו מובאות , מקורות , שנבין פה דברים , ולא בעלמא עם כל הכבוד .

  תודה

  • גולדבלט משה  ביום 14 באוגוסט 2016 בשעה 18:09

   לא מדובר בכותב בודד או בעמדת מערכת שעליהן ניתן להפנות קישור אלא במגוון רחב של כתבות ופרשנויות שאינן מותירות ספק. לבקש הפניה זה בערך לבקש הפניה לכך שהארץ הוא עיתון שמאל חילוני ליברלי כשכל העיתון הוא כזה

   • אל רום  ביום 14 באוגוסט 2016 בשעה 18:34

    עו"ד גולדבלט , אלא שכתבת : " עיון קל …" עיון קל ,לא מעלה כדבר הזה , וגם לא עיון מעמיק , ועם כל הכבוד , נראה שאתה פשוט ממחזר מנטרות ידועות , ולאיו דווקא נכונות או מוכחות כלל וכלל . שהרי , העיתון טרח כפי שהבאתי בהמחשות , לציין את התנגדותו של נתניהו לגישתו של טראמפ לגבי מוסלמים וזה הרי , באחת מפריך הכתוב בפוסט . אבל , העיקר הבריאות ….. תודה

 • אל רום  ביום 14 באוגוסט 2016 בשעה 15:12

  עו"ד גולדבלט , שני תגובות שלי , חופפות , נבלעו כאן במערכת , אם תואיל , תודה …..

  • גולדבלט משה  ביום 15 באוגוסט 2016 בשעה 2:38

   תקליק בגוגל "טראמפ ישראל היום" ואחר כך "קלינטון ישראל היום" זה אמור להספיק אפילו לספקן כמוך אבל אני מניח שלא

   • אל רום  ביום 15 באוגוסט 2016 בשעה 9:16

    עו"ד גולדבלט , אתה כנראה שוב לא מבין באמת הנקודה :

    תאמין לי , אני יודע להתשמש בגוגל , מעטים מאוד אם בכלל יודעים כמוני. ראית גם מה בקלות העלתי בחכתי . אני רק תוהה , למה אתה לא עשית זאת , והבאת לנו ,המחשה מינימלית אפילו , לנוכח קלות התיאורים וההנחות , זה היה נחזה להיראות , מאוד פשוט בשבילך . אבל שוב , לא כך עשית !! ואם היית עושה , אני משוכנע שרוב הסיכויים שהיית מופתע בסופו של יום . אבל , אולי תימלך בדעתך , ותטרח משהו ככה : down the road להביא בדי עמל , מובאה אחת , מקור אחד . להתראות

 • Georgvon1  ביום 14 באוגוסט 2016 בשעה 15:30

  א. עשרות אלפים יכולים להצביע בארץ, אם לא יותר. ב. זה משפיע על הקול היהודי.

  • גולדבלט משה  ביום 14 באוגוסט 2016 בשעה 18:10

   כבר למדתי שנושא השפעת הקול היהודי הוא אגדה במידה רבה. עשרות אלפי מצביעים בישראל שרובם בוודאי לא ממדינות מפתח-אני לא מניח שזה שיקול רציני

 • Simha Nir  ביום 14 באוגוסט 2016 בשעה 20:19

  מי שרוצה לעקוב אחרי נצחונו הוודאי של טראמפ במירוץ לבית הלבן, הקישור הזה מתעדכן כל הזמן:
  http://www.realclearpolitics.com/epolls/2016/president/us/general_election_trump_vs_clinton-5491.html

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s