תרופת חשק לנשים בלבד


מאז פורסמה הידיעה כי אושרה תרופה המגבירה את החשק המיני בשל נשים תהיתי על משמעותה של תרופה זו.  מדוע למען השם צריך מישהו לקחת תרופה שתגרום לו לרצות את מה שאינו חפץ בו – מה הבעיה שתרופה כזו אמורה לפתור?

ברור הצורך בתרופות לריפוי או הקלה של בעיה גופנית. ברור גם הצורך בתרופה המשפיעה על הלך רוח ומצב נפשי שבאה לפתור בעיה כמו הקלה על הסובלים מחרדות או מדיכאון. אישה שאין לה חשק מיני [אתרי רפואה טועונים משום מה שזו בעיקר "בעיה נשית" בעקרה] ממה בדיוק היא סובלת ומה הבעיה שעליה לטפל בה? מי קבע שהכל חייבים לחשוק במין? מי קבע שצריך חשק בשביל לקיים יחסי מין, ואם חייבים לעסוק במין, מה עם משמעת עצמית ומילוי חובה?

הימנעות מקיום יחסי מין אינו מהווה, למיטב ידיעתי, בעיה רפואית של ממש. אלו שאינם מקיימים יחסי מין אינם חולים ואינם צפויים לחלות עקב כך ובדרך כלל אי עשיית משהו שאין רוצים לעשות ואין צורך רפואי לעשותו אינה גורמת לבעיות נפשיות. מאידך גם עשיית דבר מה שאינו מזיק לעצמו  ושנוהגים לעשותו רק כדי לצאת ידי חובה אין בה כדי לגרום נזק מתמיד. ידיעות מבוססות מספרות שיש זוגות המקיימים יחסי מין כי כך נהוג ומצופה וללא חשק מיוחד ופעילות זו אינה גורמת כנראה לנזק.

זה מזכיר לי – באחת מהסצנות בסדרה סיינפלד טען ג'רי כי למעשה 98% מהאוכלוסייה הם בלתי מושכים מבחינה מינית בתגובה שואלת איליין איך מסתדרים אותם 98% הנאלצים להסתפק במי שאינו מושך מינית? איך הם עושים את זה? אני לא יודע הגיב ג'רי בעזרת אלכוהול אולי? ניתן להניח שבדרך כלל אלו המקיימים יחסי מין עם בני זוג שאינם מושכים בעיניהם פשוט עושים את זה ללא אמצעים מיוחדים.

החשד שלי הוא שתרופת החשק המיני לנשים הומצאה על מנת להגדיר את אי החשק המיני כבעיה הניתנת לפתרון. המטרה כרגיל היא רווח כספי אבל לא רק. להגדרת חוסר החשק מיני של נשים כבעיה רפואית הניתנת "לפתרון" רפואי יש משמעויות מרחיקות לכת הנוגעות לציפיות מנשים במיוחד אלו הנמצאות במערכת יחסים זוגית או השואפות למערכת כזו.

ביחס לזוגות "רגילים" היעדר חשק שוב לא יוכל לשמש תירוץ קביל להתחמקות ממין –אין לך חשק? קחי תרופה! איש לא ייאלץ אישה לקחת תרופת חשק נגד רצונה אולם לחץ חברתי ולחץ מבן הזוג צפויים בהחלט. יש שיטענו בוודאי שהתרופה מיועדת דווקא לאותן נשים שלמען שלום בית או שלמות המשפחה הסכימו לקיים יחסי מין עם בני זוגן ללא חשק וסבלו עקב כך ומעתה מה שנעשה כמעט מאונס ייעשה ברצון. איני צריך להרחיב  על מנת להראות עד כמה טיעון כזה הוא בעייתי.

התרופה מאיימת על הלגיטימציה של אישה שלא לחשוק במין בשעה שהיא מצויה במסגרת זוגית שבה קיום יחסי מין נחשבת לציפייה סבירה מבן זוג אולם קיום יחסי מין ללא חשק נחשב משום מה לפגם. האם אישה שתסרב להשתמש בתרופה ותעמוד על זכותה שלא לחשוק בבעלה, או במין בכלל לא תחויב בגט? האם תהיה זכאית למזונות מבעלה?

בקיצור צריך לחשוב מחדש על התרופה והשלכותיה. אני לא טוען נגדה, אני סבור שפשוט כדאי להקדיש קצת יותר מחשבה לתוצאות הלא רפואיות שלה ולא רק לרווחי יצרני התרופה שבוודאי משתוקקים למכור כמה שיותר ממנה.

 

 

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • אל רום  On 19 בספטמבר 2015 at 10:19

  תודה על הפוסט עו"ד גולדנבלט . עלה על דעתך אני תוהה , שהאדם או היצור האנושי , מונחה על ידי דחפים מוכמנים , שלא מקבלים איזשהוא ביטוי מוחצן , בבחינת " אין תוכו כברו " .

  נניח ככה חוזר אדם עצבני מן העבודה , הבוס ירד עליו . הגיע לבית , פרק על אשתו עצבים , למה ? טוען שהחביתה משהו , לא עשויה היטב . האם זו החביתה ? לא !! האם זו אשתו ?לא !! אילו רק מסובבים , והסיבה נניח :

  הבוס שירד עליו , משל היה כלב שוטה !!

  זוהי המחשה גסה , אבל לעיקרון חשוב מאוד ,שרודה ללא רחם בחיינו !! אם כך :

  האם עלה על דעתך , שנשים , כמו גברים , צריכים לאתגר השעון הביולוגי , ולהוכיח לעצמם , שהם עדיין מלאים ב –

  חיוניות , מרץ נעורים עלק , בריאות גופנית וכדומה …… והרצון לקיים חשק מיני , מהווה אחד הביטויים לכך , וגלולה או תרופה דנן , תשפר הדימוי העצמי, תחושת הרעננות , ותמלא אישה בחיוניות .

  נ.ב. : אצל גברים , אי קיום יחסים , או שפיכה של זרע , יכול לגרום לסרטן הערמונית , או להגדלה שלה , בגין ניוון תאי זרע .

  תודה

 • ש  On 19 בספטמבר 2015 at 10:58

  אותה תשובה כמו בטיעון "כאב הביצים" הישן יותר.

  שפוך לבדך (או אולי בעזרת חבר?)

  ומשה, הפתעת בטור פמיניסטי ויפה, ברכות.

 • ש  On 19 בספטמבר 2015 at 10:58

  התשובה הקודמת למגיב הראשון

 • אל רום  On 19 בספטמבר 2015 at 11:11

  ש 19 , תגיד אתה פקינג אהבל !! איזה לשפוך ? איזה לבד ? איזה טור פמניסטי ? הטור הזה פמניסטי ? יש מצב , שמפגר כמוך תופס התחת בשני הידיים . יש מצב שישאלו אותך איפה אתה גר , רחוב מספר , תדע לענות בדי עמל ??

 • נון  On 19 בספטמבר 2015 at 11:12

  מקרב הגברים רק כ-10% מושכים מינית בעיני נשים. מדובר בקבוצה המשלבת חתך של גברים מצליחים חזקים בעלי מעמד ומראה חיצוני שנעים לעין במידה כלשהי. בקרב נשים אולי קצת יותר, בערך 35% מהנשים מושכות מינית וזו כנראה פונקציה של גיל ומשקל ונתונים גנטיים סמטריה וכו. הפתרון היה שקבוצת הנשים המושכות מינית תזדווג עם קבוצת הגברים המושכים מינית (כך שאולי שתי נשים יחלקו גבר או משהו) ובכל מקרה, האנושות הייתה אט אט משתדרגת מדור לדור. למרבה הצער, כל בני האדם רוצים חיי מין על אף שאינם ראויים לכך. שום תרופה לא תשנה את זה.

 • גיל  On 19 בספטמבר 2015 at 12:58

  התרופה הזו יוצרה מסיבה אחת בלבד: להראות שהFDA לא מפלה כביכול בין נשים וגברים ודואג גם לרווחה המינית של נשים. בלחץ של חברות התרופות הFDA התקפל אחרי שדחה את התרופה הזו כבר פעמיים בעבר, ואישר תרופה שהיא לא יעילה (עובדת רק על 10% מהנשים), בעלת תופעות לוואי קשות, שנשים צריכות לקחת כדור לפני השינה כל יום, ושאסור בתכלית האיסור לערב אותה עם אלכוהול. וכל זה יוביל לכך שהתרופה תוסיף חוויה מינית אחת מספקת בחודש עבור אותן נשים.

 • zviarzi  On 19 בספטמבר 2015 at 16:06

  מעניין כמה עייצעס גיברס גבריים אצים רצים להודיע לאשה שכאבה יעבור עד….מה לא ברור?
  קיום יחסי מין נועד לגרום להנאה. הנאה שתרבה יחסים ותגדיל את הסיכוי להגשמת החלום והשלמת היעוד לפרו ור ורבו ומלאו את הארץ

  מה פוגע בגבריות שלכם לדעת שיש אפשרות להגביר את החשק במיני של אישה בדיוק באופן שיש אפשרות להגביר את סיכויו של גבר להשיג יכולת חדירה

  סליחה אבל הסוגייה אינה משפטית

  • גיל  On 19 בספטמבר 2015 at 23:21

   צביה, גם אני סבור שהנאה מינית של אישה חשובה לרווחתה הנפשית ובהחלט מחסור שלה יכול לגרום לבעיות. זה בוודאי נושא שראוי לטיפול רק שהתרופה הנוכחית היא לא הפתרון.

   • zviarzi  On 20 בספטמבר 2015 at 6:09

    למה?

   • גיל  On 20 בספטמבר 2015 at 11:14

    תקראי את התגובה הראשונה שלי, התרופה הזו נולדה בחטא בגלל לחצים שלא מן המניין. האופקטיביות שלה אפסית והנזקים הפוטנציאלים גדולים יותר מכל תועלת שהיא תביא. זה רק מזיק לנשים ולא מועיל להן.

   • zviarzi  On 20 בספטמבר 2015 at 11:38

    אנחנו מסכימים על העקרון. לעניין הפרטני אין לי מה להוסיף. אין לי צורך בתרופה כך שנשאר רק העניין העקרוני עליו אנחנו מסכימים

 • גולדבלט משה  On 19 בספטמבר 2015 at 18:49

  אין קשר בין תרופה משפרת תפקוד כמו ויאגרה המיועדת למי שיש לו רצון אך יש בעיה תפקודית ל"תרופת חשק" המיועדת למי שאין לה בעיה תפקודית אך אין לה רצון-זהו הבדל מאד בסיסי שיש להבינו לצורך המשך הדיון

 • zviarzi  On 19 בספטמבר 2015 at 19:17

  אין לה רצון שקול לבעיה תפקודית. אלא אם כן המדובר באישה שנקלעה לבדה לאי בודד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s