לקזז את שלי יחימוביץ


כל חובבי הכדורגל מכירים את המצב בו לקבוצה אחת צומח יתרון בלתי צפוי לנוכח פציעתו של שחקן הקבוצה היריבה, השוכב על המגרש מתפתל במכאוביו. במצב זה נהוג ששחקן הקבוצה המצויה ביתרון בועט את הכדור החוצה ואני מאמין שאין גם אוהד שרוף אחד שלא מסכים כי זו הדרך האנושית והתרבותית. מאידך קבוצת השחקן הפגוע אינה מנצלת את היתרון ומחזירה את הכדור לקבוצה היריבה עם תום האירוע.

גילוי נאות-תמיד היה לי יחס מיוחד ופינה מיוחדת בלב לשלי יחימוביץ עוד מימי "הכול דיבורים" – לא חיבבתי אותה! חשבתי ואני חושב כיום כי מדובר באישה פיקחית מאד, רהוטת לשון, אבל דוגמטית ולא חכמה. במידה רבה היא משקפת היטב את השטחיות והרדידות היומרנית של הברנג'ה התקשורתית אליה היא משתייכת. אני חייב להודות שהיא בדרך כלל מפגינה מיומנות פוליטית לא רעה, אולם הצלחתה המוגבלת נובעת להערכתי מחסרונותיה.

לא סגולותיה הרעיוניות דחו אותי –להיפך. למרות חוסר החיבה האישית אני שותף לנטיית הלב הסוציאל-דמוקרטית שלה. מה שדחה אותי והכריע בכל עת את הכף הוא הרוע הגלוי, הצדקנות המרושעת וההתבשמות בקלונו של הזולת. אני לא מאמין שמאנשים רעים יכול לצמוח משהו טוב.

דוגמאות מהעבר לא חסרות. הייתה זו שלי יחימוביץ שתדלקה חשדות נגד עמיר פרץ בדבר קניית קולות, מה שלא מנע ממנה לחזור ולחבק אותו ערב הבחירות האחרונות . הייתה זו יחימוביץ שסירבה לאפשר לחברת הכנסת קרין אלהרר (יש עתיד), שילדה, להתקזז בהצבעות בכנסת. התנהגות שעוררה שאט נפש במפלגתה שלה. הזעם הקדוש של יחימוביץ ביחס להחלטת יו"ר המפלגה יצחק הרצוג לאפשר קיזוז במקרה של ח"כ אורן חזן היה צפוי לגמרי ולכן אין מקום לאכזבות.

"ההחלטה של הרצוג להעניק קיזוז לאורן חזן, היא טעות", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה. לדבריה, "זו הדייסה של הליכוד ושל נתניהו, והם אלה שצריכים לאכול אותה לבד, בלי גלגל הצלה שלנו. שיתמודדו עם הביזיון ועם החרפה ויטפלו בהם. אין כל צורך שהאופוזיציה תנקה עבורם את השטח. לא מדובר בביטחון ישראל, לא בסוגיה מדינית חשובה ולא בחקיקה חברתית לטובת הציבור. חבל".

ח"כ יחימוביץ שוב הוכיחה את חוסר חכמתה, רשעותה ונכונותה לנצל באופן לא הוגן ולא הגון את חולשת הקבוצה היריבה. יו"ר הכנסת שהנו איש ליכוד מנסה לצמצם את הפגיעה בכנסת ובכבודה כל עוד מתבררות החשדות החמורים נגד ח"כ אורן חזן. איש לא קבע עדיין שחזן אשם במשהו ומי שינסה לבסס ניצחון פוליטי על בסיס אירוע אישי או פגיעה שאירעה לשחקן יריב, לא ירוויח דבר ורק יתבזה בעצמו.

יצחק הרצוג, באינסטינקט טבעי, נהג נכון ובהגינות ושלי יחימוביץ תגלה לצערה שוב שמחוץ לעולם התקשורת חסר הרחמים, להגינות יש גם ערך פוליטי. איני מאמין שהיא תפיק דבר מה מתגלית זו. כמו במשל הידוע של העקרב והצפרדע , אינך באמת יכול לשנות את טיבעו של העקרב.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • אל רום  On 11 ביוני 2015 at 17:41

  תודה על הפוסט עו"ד גולדנבלט . קודם כל , תרשה לי לחלוק על הקביעה שמאנשים רעים , טוב לא יצמח , כפי דבריך בקירוב בפוסט :

  אתה הרי מזהה עצמך עם השמאל הקלאסי , המכונן , או בכלל עם השמאל , ומה משמעות הדבר :

  האדם הוא התכלית , האדם על מעלותיו , חסרונותיו , וחולשותיו הטבועות . זוהי משמעות ההומניות !! האדם כמכלול , אין : טמא נ' טהור , אין בני אור בלבד נ' בני חושך בלבד , האדם הוא מכלול מורכב , ויש להפנים או לקבלו כפי שהוא .

  זה ברמה המושגית , ברמה הקונקרטית :

  אתה שוכח , כמה פוליטיקאים ,עברו הינדוס גנטי : מזאב , לכבש , מגדי לנמר , מפרה לשור ו – וייס ורסא , עד אשר :

  הבינו איפה הם חיים !! הנה :

  אריק שרון , היה אבי ההתנחלויות ,אבי המלחמה בטרור , החריב את עזה כך , נסוג עם זנב מקופל בין הרגליים , בלי הסכם , השם ירחם !!

  נתניהו כמה הטיף על מלחמה בטרור , ואי כניעה לטרור , והנה , 1200 רוצחים , על חייל בודד , מה נאמר , מה נוסיף !!

  להאריך על בגין וסיני ? לא נצא מזה !! ארוכה כאורך הגלות הרשימה !!

  לשלי יחימוביץ , יש פוטנציאל אישיותי ואלקטורלי עצום להצליח בפוליטיקה , אתה צודק שהיא סובלת מטהרנות יתר , אבל , היא " תשתפשף " תתקן החץ במעופו , עד אשר תקלע למטרה ותפנים האיזונים הנכונים , אלא שצריך במזרח התיכון , יותר מזל משכל לפעמים . תודה

 • Ori  On 11 ביוני 2015 at 21:27

  המשל שלך של שחקן פצוע בכדורגל הייתה מתאימה אם ח"כ מהליכוד היה מנוע מהצבעה בשל בעיות בריאות או כורח עליון אחר. במקרה הזה שחקן הקבוצה היריבה הורחק על ידי השופט בגלל שעבר על החוקים (או לפחות חשדות כבדים מאוד שעשה זאת). אני לא מבין גדול בכדורגל אבל נדמה לי שכשחקן מורחק בכרטיס אדום(??) הקבוצה היריבה מנצלת גם מנצלת את היתרון.

  ממקרה אורן חזן עולה סירחון אדיר של שחיתות מוסרית ומבנית שדובק במפלגת הליכוד כולה. זאת ועוד, אין זה סתם "אירוע אישי" שקרה במקרה לאחד מהח"כים של הליכוד, ראה את החיבוק החם שחזן קיבל ממרכז הליכוד. אני לא רואה שום דבר לא הגון בשימוש של האופוזיציה במקרה זה על מנת לנגח את הממשלה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s