בסוף עוד אצביע מרצ


מערכת הבחירות המיותרת הזאת נמאסה עלי לפני שהחלה. אני מאמין שבחירות הן רעל לנשמה ואולי אף לגוף שיש לצרוך אותו במינון מבוקר מאד. יתר על כן קיומן לעתים תכופות מדי מסכן את הדמוקרטיה. וינסטון צ'רצ'יל אמר פעם שהטיעון הטוב ביותר נגד דמוקרטיה הוא שיחה של חמש דקות עם הבוחר הממוצע. לטעמי טיעון לא פחות משכנע הוא הקשבה לפוליטיקאים בזמן מערכת בחירות.

כפליט פוליטי בבחירות הקודמות נמנעתי מהצבעה ובפעם שלפני כן הצבעתי עבור "הבית היהודי", לא בשל הזדהות מכל סוג אלא מפני שחשבתי שראוי שהציבור הלאומי דתי ייוצג בכנסת והם היו על סף אחוז החסימה. בינתיים הסכנה לבית היהודי התרחקה ומאידך אני קורא שמרצ מצויה בסיכון דומה ועל אף שאיני מופתע ודעתי על זהבה גלאון ידועה, ייתכן מאד שאצביע עבורה, אך ורק מאותה הסיבה – המפלגה מייצגת ציבור מוגדר שיש לאפשר לו ביטוי מלא גם בכנסת.

זה מכבר הגדרתי עצמי כלא שייך מבחינה פוליטית, אבל בכל זאת חשבתי שהפעם אצביע למפלגת העבודה. בדוחק המשכתי באותה כוונה ביחס "למחנה הציוני" כי הם בערך בכיוון שלי ואני חש שייכות רבה יותר לשבט שלהם. היה לי קושי רב עם צירופה של ציפי לבני, לא בגלל האידיאולוגיה שאין לה אלא בגלל שהיא איבדה את כל ההערכה שפעם רחשתי לה – אבל בפוליטיקה עושים פשרות.

בינתיים קרה דבר נוסף! ראובן אדלר הוצב בראש הקמפיין של "המחנה הציוני" ובכך נפלה האופציה של בחירה במחנה הציוני. האדלריזם בפוליטיקה בעיניי הוא שיא השפל ואפילו כתבתי פעם על ההכרח למגר את האדלריזם על שם האיש הנורא המייצג כתופעה את כל המסואב והנתעב בתרבות הפוליטית בישראל. זה האיש ששכלל את הרעיון שמפלגה פוליטית היא מוצר שיש למתגו ככל מוצר אחר ואין כל קשר בין "התוכן אידיאולוגי" של המפלגה לשיווקו של המוצר ובכלל רצוי מאד שלמפלגות לא יהיה שום תוכן ערכי. אם ברצונכם לקבל מושג על האדלריזם צפו שוב בסרט הידוע של ענת גורן "כל אנשי הקמפיין"

מתברר שהמחנה הציוני סבור שראובן אדלר הוא הישועה לקמפיין הצולע שלו – ציפי לבני בוודאי הסבירה להם את היתרונות שבהעסקתו של מי ששיווק את קדימה בהצלחה לא מבוטלת. יערב למחנה הציוני – אני לא בעסק ואת הקול שלי הם איבדו.

הבחירות הללו באמת נמאסו עוד לפני שהחלו וכך גם כל מה שיבוא בעקבותיהם לרבות המלל האינסופי ,הדיסאינפורמציה וההבלים שבהם יאביסו אותנו עד שתוקם סוף סוף ממשלה בהרכב כלשהו. אולי באמת דמוקרטיה אינה שיטה טובה במיוחד? מדוע דיקטטורה משגשגת כמו סינגפור אינה אלטרנטיבה טובה יותר?-אני לא ממליץ על כלום סתם מבטא הרהורי כפירה חולפים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • אלעד  ביום 20 בפברואר 2015 בשעה 12:39

    הדמוקרטיה הומצאה לפני מאות שנים ולכשעצמה אינה שיטה טובה במיוחד. יחד עם זאת, שילוב של דמוקרטיה ופלורליזם מביא לשלטון אמיתי של העם, המבוסס על בחירה אוטונומית של מרבית האזרחים.

  • גולדבלט משה  ביום 20 בפברואר 2015 בשעה 12:58

    אם לא נתייחס לרגע לדמוקרטיה האתונאית המדינה הדמוקרטית הליברלית כהגדרתה היום קיימת כ230 שנה והתקימה רק במעט עד תחילת המאה העשרים.

  • hiladg  ביום 21 בפברואר 2015 בשעה 9:21

    מסכימה איתך לגבי ההרעלה. יש לי הרגשה שהרייטינג של קול המוזיקה עלה מאז תחילת הבחירות. ..

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s