והכל בסוף שבוע אחד


 

הריסת בתי משפחות מחבלים

נתחיל במשה נגבי הפרשן המשפטי "האובייקטיבי" שנקרא ביום שישי לחוות את דעתו המקצועית והמלומדת ביחס לענישת משפחות מחבלים בהריסת ביתם. מבחינה משפטית המצב די פשוט-בית המשפט העליון הכשיר צעד זה למרות  שהיו שופטים שהסתייגו ממנו באופן חריף והם היו במיעוט. מעבר לכך הוויכוח הלגיטימי בעיקרו אינו משפטי. מותר לשלול בחריפות הריסת בתים לקבוע שמדובר בחוק בלתי מוסרי וכך הלאה – לכל אלו אין קשר לפרשנות משפטית מקצועית ולמשה נגבי אין יתרון יחסי בנוגע לשאלות אלו.

נגבי כדרכו בקודש  הצליח "בפרשנותו המשפטית" ברדיו להבהיר שמדובר בצעד בלתי חוקי לחלוטין בלתי אנושי ופסול משפטית לחלוטין בהיותו ענישת מי שלא עשה דבר ורק במובלע  נזכר שבעצם הצעד הוכשר זה מכבר בעליון כצעד למניעת טרור עתידי והרתעה. למה אני מתרגז כל כך? כי מדובר בתעמולה פוליטית במסווה מקצועי וזו במפורש הולכת שולל והוא לא המשפטן היחיד שחוטא בכך.

הריגת הצעיר בכפר כנא

ראיתי כמה פעמים את הסרט שהנציח את הריגת הצעיר בכפר כנא. מדובר לפי הנראה לעין בהריגה בלתי מוצדקת, הצעיר מוכה האמוק אמנם הסתער בידיו' או עם סכין, על רכב משטרה הסגור והתנהגותו הייתה מאיימת ומפחידה' אך הוא לא יכול היה לסכן את השוטרים. כשיצאו השוטרים מהרכב הוא נסוג ולא היה מסוכן ולא הייתה כל סיבה לירות בו על מנת להרוג- לטעמי גם לא לפצוע אותו. האירוע עצמו היה ביישוב מקומי על רקע פעילות משטרתית רגילה ללא קשר לפעילות נגד מחבלים.

זה לא מנע מהאח של יאיר לפיד, נפתלי בנט, לציין שמדובר במחבל מה שאפילו המשטרה לא טענה ולתת גיבוי מלא לכוחות הביטחון. כידוע לקוראיי אני איני נמנה על אלו שמחפשים להאשים את כוחות הביטחון למרות הידיעה שבסוג זה של פעילות החריגים הם לעתים רבים מדי –אבל קיים גבול בין הגנה עצמית להריגה לא מוצדקת וכאן נדרש לדאוג שהיורה יועמד לדין ולא לתת גיבוי לפשעי שוטרים.

הר הבית

רציתי לכתוב על סילופיו של יוסי גורביץ החבר של ג'ורג' שקבע  בפוסט האחרון תוך ציטוט מסולף שהשר אריאל קרא להחריב את  מסגדי הר הבית ולהקים במקומם את בית המקדש. ויתרתי כי גיליתי שמדובר בהעדפת סלפן אחד על פוליטיקאי שאינו ראוי להגנה. אריאל לא אמר מה שמיוחס לו על ידי גורביץ, אלא שבדרכו הפירומנית לפלרטט עם רעיונות הזויים ולהבעיר תבערות הזכיר פעמים מספר את עמדתם של שוחרי הקמת המקדש כאילו מדובר ב"עמדה לגיטימית" לדיון פתוח וזה גרוע די והותר ולכן מה שגורביץ עשה היה נסלח בהקשר זה .

כל ההיתממות הצבועה של הפירומנים [שהם כרגיל עסקנים פוליטיים בזויים מהסוג הירוד ביותר] כמו ציפי חוטובלי מירי רגב ודומיהן[האמור בלשון נקבה גם מיועד לזכרים] על כך שהם אינם מפירים כל חוק בעליה להר הבית [עקרונית נכון] ודרישת התפילה היא רק כיבוד חופש הפולחן [גם נכון ולא חשוב-שיח הזכויות אכן מוביל לתוצאות אבסורדיות-ראו הוזהרתם]  מצליחה בהחלט להכעיס ולהרתיח אנשי "אמצע הדרך" כמוני שסבורים שיש לנהל סכסוך לא פתיר, בעת הזאת, בדרך שתביא למינימום התנגשויות ותותיר תקווה להסדר כשירווח. הימין ההזוי עשוי בהחלט לגרום לתוצאה הפוכה מכוונתו ודווקא השמאל הרדיקלי צריך להעלות על נס את "נאמני הר הבית" מקרב הפוליטיקאים –הם בהחלט יכולים לשכנע את העולם שאם לא יתערב תפרוץ כאן מלחמת גוג ומגוג.

עמיר פרץ

ולבסוף עמיר פרץ השמיע קול והתפטר מהממשלה בשל  אי תמיכה בתקציב ובמדיניות נתניהו. פרץ מקווה לזכות כך בהכשר לחזרה למפלגת העבודה אותה נטש בשעתו לפני הבחירות בטענה ששלי יחימוביץ לא הבטיחה שלא תצטרף לממשלת נתניהו, אליה הצטרף הוא עצמו לאחר הבחירות בחדווה תוך עקיפת עמרם מיצנע. העסקן הזה ששבר כל שיא בציניות פוליטית ובהפרחת כזבים מבקש לחזור כמי שזכאי לתהילה בגלל החלטתו לאמץ את פרויקט "כיפת ברזל". אולי ראוי להזכיר לו שעצם קבלת תפקיד שר הביטחון ב-2006 היה כשלעצמו מעשה בגידה ומעילה באמון של אלו שבחרו בו בגלל הנושא החברתי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מוחמד אבו חְ'דֵיר  ביום 9 בנובמבר 2014 בשעה 21:35

  מתי הורסים את בתי הרוצחים היהודים של הנער מוחמד אבו חְ'דֵיר ?

 • יאיר דקל  ביום 10 בנובמבר 2014 בשעה 20:17

  בקשר להריסת בתי מחבלים, אני מסכים עם דבריו של הכותב מעלי (שהסתיר את זהותו, כמקובל על פחדנים)ף גם יהודים שעושים מעשי מחבלים חייבים באותו עונש – צריך להרוס את בתיהם. אלה שרצחו את הנער, עשו מעשה תועבה וגרמו למדינת ישראל יותר נזק מאשר הרבה הרבה עבריינים ומחבלים אחרים.
  לגבי עמיר פרץ – צדקת בכל מלה!

  • גולדבלט משה  ביום 11 בנובמבר 2014 בשעה 5:28

   הריסת בתים נועדה להרתעה ולא למטרת ענישת המשפחה . מטרתה לפעול בסביבה תומכת טרור על מנת להפחית מוטיבציה ואין לה משמעות כאשר טרור רצחני הוא ספורדי ונדיר כפי מתקיים בפעולות טרור אצל יהודים. המשפחות היהודיות של טרוריסטים אינן זוכות לגמלה או לכבוד ואינן מקימות סוכת אבלים על מנת להפגין את האהדה כלפיהן ומכאן שההשוואה בכל הכבוד לרוצחי מוחמד אבו חְ'דֵיר אינה רלוונטית אלא לצורך הוויכוח.

   • גולדבלט משה  ביום 11 בנובמבר 2014 בשעה 5:30

    רציתי להוסיף שאני מתנגד להריסת בתים כי היא כנראה מעוררת יותר שנאה מהרתעה. לו הייתי משוכנע שמדובר בצעד אפקטיבי הייתי תומך בו

 • zviarzi  ביום 11 בנובמבר 2014 בשעה 7:40

  ניסינו הרבה על מנת להשיג הרתעה והפסדנו.
  ניסינו עוד יותר כוח במקום בו כבר הפעלנו כוח, ולא הצלחנו
  הקיצונים משני הצדדים פועלים להגשמת חלומות הזויים בגושפנקא אלוהית. אלה משתוקקים לבתולות והרבה ואלה משתוקקים לביאת המשיח. שני אלה חברו יחד להבעיר ולהרוס בדרך להגשמת תאוותם. מלחמת דמים היא רק אמצעי עבורם בדרך למטרתם.
  מה שקורה זה שלא רק שהפסדנו בקרב על ארץ ישראל השלמה אלא שאנחנו הולכים ומאבדים את הישגינו בתוך גבולות הארץ הירוקים.
  לא הצדק בלבד צריך להנחות אותנו אלא גם חכמת המעשה.
  הקיצונים יצליחו כי הרוב לא מפנים את המציאות. מי שרצה ארץ ישראל שלמה הביא עלינו חברה שסועה. השסע בין היהודים ובין היהודים לבין המיעוטים יביא מלחמה. ה"בנט" רוצה בה כי הוא מאמין באגדה לפיה המשיח יבוא אחרי מלחמת גוג ומגוג. ה"מאמין" רוצה בה על מנת לשחזר את הצלחת הנביא מוחמד.
  ואני מפחד שהאירועים עלולים להביא לבחירות. בחירות שימיטו עלינו אסון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s