הזויה הבובה זהבה –תיקון טעות


לאחר שהופניתי שוב להתבטאויותיה של זהבה גלאון הובהר לי [לקורא האלמוני תודה ]  שטעות הייתה ביד בכל הנוגע לפרשנותי את עמדת גלאון. היא לא תמכה ב"צוק איתן" אבל סברה שכל הסדרה צריכה לחזק את מעמד אבו מאזן וממשלת הרשות ולהתבצע רק מול ממשלת האחדות. גלאון נמנעה מלתמוך במבצע "צוק איתן" אם כי לא גינתה אותו-כנראה מטעמים פוליטיים.

גלאון, כפי שפורסם, קראה לקבינט להכיר בממשלת האחדות הפלסטינית בראשות אבו-מאזן ולשתף רק אתה פעולה במסגרת השיחות להפסקת האש. היא טענה ש."לא ייתכן ששיחות ההסדרה בקהיר מחזקות את החמאס, מעניקות להם הישגים ומחלישות את הכוחות המתונים. ההישגים שניתנים לחמאס הם אותם הישגים שאפשר היה לתת להם כבר לפני שלושה חודשים ולמנוע את המלחמה שגבתה מחיר דמים כה כבד וזרעה הרס כה רב"

גלאון הוסיפה: "הגיע הזמן להפנים לקחים ולהפסיק את ההחרמה של ממשלת האחדות שהיא לא רק מזיקה היא גם נלעגת".

אנסה שוב להבין מה שמשתמע מעמדה זו-זהבה גלאון נגד כל הסדרה עם החמאס וסבורה שעל ישראל לשאת עם ממשלת האחדות הפלסטינית לבדה.  

אם זו העמדה המלאה של גלאון מתעוררות אינספור שאלות. האחרת האם לא הייתה ישראל אמורה לדון במישרין או בעקיפין עם המשלחת הפלסטינית המאוחדת בקהיר? האם היה עליה להחרים את השיחות עד שלא תתייצב משלחת מטעם ממשלת האחדות? האם ישראל הייתה צריכה לומר לחמאס אני דנה רק עם ממשלת האחדות? האם בכלל יש "לממשלת האחדות" השפעה כלשהי על החמאס? האם לא יכלו הפלסטינים בעצמם לדרוש שכל מו"מ יתנהל עם ממשלת האחדות? הרי דרישה כזו לא הועלתה על ידי הצד הפלסטיני כי אין בו כל נכונות לסוג כזה של שיתוף פעולה!

נפרט מעט יותר-איך ישראל יכולה לדון עם ממשלת האחדות על מעברי רפיח-אלו בכלל אינם באחריותה והנושא טעון הסדרה בין החמאס לרשות. איך ישראל אמורה הייתה לפתור את הסכסוך העמוק בין הפתח לחמאס בנוגע למשכורות פעילי החמאס ברצועה? איך תסכים הרשות לפתיחת נמל בעזה כשאין לה שום שליטה ברצועה וברור שהנמל יהווה עמדת כוח אדירה של החמאס?

אם זו אכן התפיסה המדינית של גלאון והצעותיה האופרטיביות לעת הזאת אני ממליץ על בדיקה פסיכיאטרית דחופה מאחר ומדובר בתפיסה הזויה המנותקת לחלוטין מהמציאות ומהשאלות הקונקרטיות שבמחלוקת.

דומה שהעימות הקשה האחרון בין אבו מאזן לחמאס [גם על רקע כוונותיו הנפשעות של החמאס בגדה ] מבשר את קיצה של ממשלת האחדות הפלסטינית זו שזהבה גלאון תולה בה את כל תקוותיה ההזויות. מכל מקום דבר טוב אחד אני מוצא בעמדתה של גלאון, לו הייתה דרישה ישראלית לשאת ולתת אך ורק עם ממשלת האחדות הפלסטינית דרישה כזו הייתה לפחות מביאה קץ לאשליה שממשלה זו מסמלת אחדות כלשהי וגם זה משהו-להפסקת אש דרישה כזו לא הייתה מועילה כלל.

אפשר ולדעתי צריך לחזק את אבו מאזן ואת הרשות, אבל לדרוש במקביל שתפורק ממשלת האחדות המדומה ושלחמאס לא תינתן כל לגיטימציה במסגרתה, עד אשר הוא יעבור שינוי פוליטי דרמטי שאינו נראה כרגע אפשרי [קבלת מרות, קבלת תנאי האיחוד האירופי ,פירוק הכוח העצמאי ועוד] מה שאסור לעשות הוא לאפשר קיומו של חמאס חזק ועצמאי ברצועה ועדיין לראות בו חלק מהאחדות הפלסטינית.

במילים אחרות – אין קיצורי דרך! יש להרוס את כוחו הצבאי של החמאס. אפשר לעשות זאת בכיבוש, ואולי במצור ואולי במהלומות קשות במסגרת מלחמת התשה. הטכניקה חשובה, אבל אינה עניין לוויכוח כי היא נוגעת לשאלות צבאיות אופרטיביות.  מבחינה מעשית לא ייתכן הסדר מדיני מכל סוג ללא הכרעת החמאס.

אם לאחר הכרעה [לא השמדה]החמאס ישנה לחלוטין את עורו הפוליטי ויהפוך למפלגה מן המניין-אולי יהיה אולי מקום לשקול שיתוף שלו. מאידך, במצרים הוכח כידוע שהאחים המוסלמים אינם אוהבים שותפות בשלטון ואחדות לאומית-הם מעוניינים בכל.

אז טעיתי – הבובה זהבה לא עייפה, רק הזויה מאד, והזוי מאד השמאל

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אכן  ביום 21 באוגוסט 2014 בשעה 11:42

  גברת גלאון אינה יותר מאשר קוריוז. היא היתה ונותרה מוגבלת שכלית, וממש כמו קהל היעד שלה, חסרה את המודעות העצמית למוגבלותה. ישראל זקוקה לשמאל ציוני איכותי, ונכון לעכשיו, אין בנמצא כזה.

  • zviarzi  ביום 21 באוגוסט 2014 בשעה 12:57

   קוריוז מוגבלת שכלית וכו' מעידים על מעמקי מחשבתו של המגיב
   הרי ידוע לרבים כי הפוסל במומו פוסל

   • אכן כן, צביקה  ביום 22 באוגוסט 2014 בשעה 13:06

    אם כל הפוסל במומו פוסל, הרי גם אתה פסלת ולכן גם אתה, לשיטתך, במומך פסלת. מנחם להבין שגאון כמוך, שלא מסוגל להתמודד עם האמת על מוגבלותה של גב' גלאון, שלא מסוגל להבין עד כמה אמירה שלו עצמו מוציאה אותו אידיוט, ימשיך לדשדש בבלי דעת במי האפסיים של יהירותו הריקה עד אין קץ. שיהיה לך לבריאות, שטיא.

   • zviarzi  ביום 22 באוגוסט 2014 בשעה 16:43

    הטוען שפסלתי נא האר עיני,
    או שמא בחושך שרוי אתה ואין בידך להאיר אלא רק להשחיר
    עד כדי כך מגיעה מצוקתך עד שלא תפרגן לי אפילו בריאות?

 • zviarzi  ביום 21 באוגוסט 2014 בשעה 13:08

  אין ספור השאלות לא כללו את השאלה העניינית האחת. איך זה שאחרי כל כך הרבה פעולות מהסוג של "צריבה תודעתית" "מה שלא הולך בכח יילך ביותר כח" אין אף דעת שיאמר יותר גרוע לא יכול להיות אולי נקשיב לבעלת דעה אחרת?

  גולדבלט משה כתבת "הרי דרישה כזו לא הועלתה על ידי הצד הפלסטיני כי אין בו כל נכונות לסוג כזה של שיתוף פעולה!" איך אתה יודע?
  כל הידעונים המנחשים כוונות הצד השני מופתעים כל פעם מחדש. מופתעים אבל לא מתבלבלים – חוזרים ומפתיעים בדיוק עם אותם כלים ושוב טועים.
  אולי כדאי פעם אחת לשאול והקשיב באמת לתשובה?
  אם משהו מצפה לתשובה "אנחנו – בני ישמעאל נכדי אברם – בעד ארץ ישראל השלמה ונשתף פעולה עם כל המתפלל והמייחל" אז המועד לקבלת התשובה ידוע לכל. התשובה תגיע על אחורי חמורו של משיח.

 • גולדבלט משה  ביום 21 באוגוסט 2014 בשעה 13:54

  ביטויים כמו כוח וצריבה תודעתית הם ביטויים תקשורתיים אין להם שום דבר להגדרת מטרות לחימה. מעולם לא הוגדרה מטרה של חיסול החמאס אלא רק של ניהול מאבק מתמיד אתו בגובה להבות משתנה וזאת מההנחה א. שהחמאס כשלעצמו אינו בר שיח מדיני[גלאון מסכימה ]
  ב. שהכרה בו וניהול מו"מ עמו משמעו פגיעה קשה מאד ברשות הפלסטינית[גם לכך גלאון מסכימה]
  אם לא ניתן לנהל עמו מו"מ ואם לא ניתן להכיר בו כל מה שניתן זה או להניח שהוא יסכים לחבור לרשות וישתלב בה תוך פרוק עצמתו הצבאית ותוך קבלת מרות וקבלת התנאים הידועים להשתתפות במו"מ-זה לא קרה וגם "ממשלת האחדות" שאת תהילתה מזמרת זהבה אין לה שמץ יומרה לשלוט בעזה.
  אז הפתרון הוא לא כוח ולא צריבה אלא הכרעה צבאית כמו בחומת מגן. מהלך כוחני שאחריו ברור שהם על הקרשים והתודעה שלהם נצרבת בגיהנום. אני לא יודע אם צה"ל מסוגל לבצע מהלך כזה אבל בלעדיו אין סיכוי לשום התקדמות.

  כמובן הימין מבין זאת ולכן הוא אינו באמת בעד הכנעה צבאית של החמאס ראה המאמר של העצני למשל

  • zviarzi  ביום 21 באוגוסט 2014 בשעה 15:11

   ביטויים (צריבה….) אלה הושמעו בין היתר על ידי שר הבטחון עוד בהיותו רמטכ"ל. מה שיותר חשוב לי לומר הוא שלא התקשורת אשמה בהגדרה לא נכונה של מטרותיה של הממשלה. העדר הגדרה או הגדרה לא נכונה עולים בדמים תרתי משמע.
   לא צריך לנהל משא ומתן עם החמאס. חובה לממש מול ראש הרשות את מה שהובטח ועוד יותר חשוב את מה שסוכם.
   כל מהלך כוחני הוא חזרה על מה שכבר נכשל.
   אבו מאזן מסוגל זה אנחנו שלא מסוגלים להפנים זאת.
   הלוואי וראש הממשלה (הימין הרשמי?) היה מבין את מה שלפניו. במסגרת מבצע "שובו בנים" צה"ל פעל בחופשיות בכל שטחי הגדה כנגד תשתיות החמאס. את הפעולה בחופשיות איפשר לא אחר מאשר ראש הרשות. עד כדי כך בחופשיות פעל שם צה"ל עד שחמאס (עזה) נאלץ לפעול בניגוד לתכניותיו המקוריות.
   שם המשחק הוא אינטרסים. כרגע יש לישראל שותפים לאינטרס משותף אחד. הורדת החמאס קודם על הברכיים (יוזמת סיסי) ואחר כך מהמפה הפוליטית.
   אז גולדבלט משה הנח בצד בבקשה לתהילות ולזמירות. לא זהבה גלאון היא האויב.
   האויב המשותף לרבים לא רק בישראל הוא החמאס. אם ביבי "יבין" זאת אזי קל להגדיר את הבעיה וגם למצוא לה פתרון

 • Franz  ביום 21 באוגוסט 2014 בשעה 18:11

  זה מדהים. במקום לשאול את עצמך איך זה ממשלת ימין נושאת ונותנת עם אירגון טרור, אתה מתדיין על קוצו של יוד, דברי יו״ר האופוזיציה בפועל, מנהיגה של מפלגה שהימין ספד לה אין ספור פעמים. למה להתמודד עם מציאות שהימין מתקפל אם אפשר להמשיך להאשים את השמאל?

  • zviarzi  ביום 21 באוגוסט 2014 בשעה 18:28

   מה לא ברור?
   הכוח השתלט והמוח רוסק באמצעות תרגילי הפחדה על מצע של שנאה. ההגיון מת. האגו משתלט
   אז למה להתאמץ להבין אם יש את מי להאשים ובאותה הזדמנות את יכולותיו למסמס ואת אישיותו להשמיץ
   מופע האימים במסיבת העיתונאים של אמש הדגיש מה בעת הזאת מעסיק את מי שאחראי על עתידנו ועל בטחון שגרת חיינו. מושב ישבנם חשוב לאין שיעור יותר מחייו של תושב מדינת "עוטף עזה"

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s