ילקוט הכזבים הממוחזרים


החל עוד "מבצע" בעזה מהסוג שנדמה שכבר ראינו ועל כן מחליטים העצלנים שבכותבים למחזר רשימות מהעבר. מתוך רשעות בלבד אני מתמקד שוב בעידן לנדו שממחזר רשימותיו וטענותיו עוד מימי עופרת יצוקה ומ2011. כרגיל, לטענתו, המבצע לא נועד להגנה על תושבי הדרום או ישראל, אלא מטרתו העליונה היא מניעת הפיוס הפלסטיני הממשמש ובא. הפלסטינים ממש עמדו ליפול איש על צוואר אחיו בדמעות פיוס ורק אנחנו קלקלנו. במקום שבת אחים מחמאס ג'יהאד ופתח גם יחד עברנו לאזעקות וכיפת ברזל.

כבר הזדמן לי לא פעם להפריך את ילקוט הכזבים של עידן לנדו ואין לי רצון למחזר את עצמי לדעת ולכן החלטתי לגשת לנושא מזווית קצת אחרת. אגב הייתי מייעץ לפרופ' לנדו לעשות מה שבוודאי הוא מקפיד עם תלמידיו- בדוק את הציטטות שלך, לעתים קרובות מדי הן לא תומכות בטיעוניך ברמה העובדתית הפשוטה.

יש משהו מנחם בקריאת בלוגרים "סמולנים" [עוד הגדרה מטופשת] הם תמיד מייחסים לישראל מזימה מרושעת ומתוכננת בעוד שאני מזהה תמיד את האלתור ואת חוסר התכנון. המבצע, לגרסת לנדו [קראו גם להשכלה כללית את מרעיל הבארות הידוע יוסי גורביץ] תוכנן כדי למנוע את איחוד העם הפלשתינאי. אנא לנדו מחק את ההבעה הנוזפת, היא לא גורמת לשום תוצאה. אין לנו שום בעיה מוסרית או פוליטית עם מדיניות המבקשת לפצל את אחדות "העם הפלשתינאי" שהוא האויב הקיומי שלנו, כי תמיד נכון לפצל את כוחו של האויב. לא אנחנו המצאנו את זה ולמזלנו היריב מצליח עד כה להגיע לתוצאה הרצויה הזאת בכוחות עצמו.

לא הייתה לי שום בעיה עם מבצע צבאי שזו תכליתו  או לכל תכלית נבזית אחרת שמטרתה החלשת החמאס. אין לחשוף מטרותיו של מבצע צבאי אם אין בכך לשרת את הצלחתו. אף אחד לא עושה את זה ואני לא מציע שנהיה הראשונים. הסתרת המגמות האמתיות שלך היא תנאי להצלחה  ומי שאינו פועל כן הוא חסר אחריות. הבעיה שלי אחרת -לייחס כוונה מתוחכמת כזו לממשלת ישראל משמעו לתת לה ציון הרבה יותר גבוה ממה שהיא ראויה לו.

סטייה קצרה על מנת להרגיז את הקורא. אי אפשר להכשיל את האיחוד הפלשתינאי מאחר ואין עם פלשתינאי, כמו שאין עם סורי, או עם עירקי או עם לובי. מה שיש הוא אוכלוסייה פלשתינאית חלוקה בתוכה עם ניגודים פנימיים חריפים [במיוחד בין תושבי הרצועה לגדה] עם חוסר נכונות מוחלט להגיע אתנו לפשרה היסטורית, שאינה פשרה זמנית, עד לסילוקנו מהאזור. הייתי מציע לכל לקרוא את מאמרו של שלמה אבינרי אוסלו:חלום ושברו – חד מדויק ומנפץ אשליות.

להבנתי מה שקורה כעת הוא משחק מתוחכם בהרבה בו הרשות מפעילה בהצגת אחדות מדומה את ישראל לפגוע בחמאס בגדה וברצועה על ידי יצירת איום לפיו החמאס עומד להשתלט גם על יו"ש. החמאס שיזם את האש עושה זאת כדי להיחלץ מבידודו וממצב כלכלי ומדיני נואש וכדי לחזור ולזכות במעברים ובחסות מצרית וכן לבסס מחדש את מעמדו בגדה שנפגע. אנחנו ניצלנו "ניצול ציני" את החטיפה לעשות קצת שפטים בחמאס ביו"ש וזה בסדר גמור ואין סיבה להתנצל. לא הייתה לנו שום כוונה להסתבך בעזה. מי שחושב שמדובר כאן במשחק "לא הוגן" שיתאפס על עצמו ורצוי מהר. מי שיחשוב שההסתבכות בעזה נובעת מחוסר תכנון והיעדר יכולת לצפות השלכות-כנראה יצדק גם הפעם.

התזה החביבה על בלוגרים סמולנים בדבר ישראל המרושעת הפועלת על פי תכנית שטנית למרבה הצער אין לה אחיזה במציאות. ישראל לא רצתה להסתבך בעזה היא רוצה שהחמאס ימשיך לשלוט בה בתנאים נואשים ככול האפשר וזאת במקום אלטרנטיבות גרועות יותר. המצב הקשה שהתקיים בעזה היה עבור ישראל הטוב שבעולמות האפשריים. זו הסיבה שהיא עשתה הרבה להימנע מהעימות שם שלא תוכנן ולא הוכן כראוי. לא נעים להודות אבל זו כנראה הסיבה שאין לצה"ל כרגע הישג ממשי להתגדר בו ונקווה לפחות שלא יסתבך. החמאס הפעם היה מוכן טוב יותר,נערך נכון בשטח ובשלב זה קצת מוקדם להיות אופטימי ביחס לתוצאה הסופית-ייתכנו הפתעות מרות .

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • zviarzi  On 11 ביולי 2014 at 9:06

  מיחזור אמור להיות ביטוי חיובי. במקום לבזבז משאבים חוזרים ומשתמשים בהם

  במקרה שלפנינו – הסכסוך של ישראל עם הסובבים – המיחזור הוא ממש לא חיובי. במקום לחסוך משאבים חוזרים ומכלים אותם. כמה פעמים היינו בסיפור הזה? הרבה יותר מדי!!!
  יותר מדי דם נשפך.

  הבעיה טמונה לעניות דעתי במשפט המצוטט מפרי המקלדת שלך – גולדבלט משה. אנחנו ממחזרים את אותה הטעות. אנחנו רואים רק את הגיבנת של כל העולם ואשתו. האם אין המשפט המצוטט משקף לא רע את החברה שלנו כאן?

  "סטייה קצרה על מנת להרגיז את הקורא. אי אפשר להכשיל את האיחוד הפלשתינאי מאחר ואין עם פלשתינאי, כמו שאין עם סורי, או עם עירקי או עם לובי. מה שיש הוא אוכלוסייה פלשתינאית חלוקה בתוכה עם ניגודים פנימיים חריפים [במיוחד בין תושבי הרצועה לגדה] עם חוסר נכונות מוחלט להגיע אתנו לפשרה היסטורית,…."

  אני רוצה לקוות שלא יתרגז הקורא ואם יחפוץ להגיב יגיב לעניין

 • שיהיה  On 11 ביולי 2014 at 11:13

  לנדו הוא גנב דעת. אמן של גיבוב רבעי אמיתות, טענות בלתי מבוססות, זעם קדוש ותיאוריות קונספירציה שלא היו מביישות את ההזויים שבין התועמלנים האנטי-ישראלים. את כל אלה הוא תופר כהרגלו לכדי אותו כתב פלסתר קבוע. החיים קצרים מדי מכדי להשחית זמן על קשקושיו. הלאה.

  • zviarzi  On 11 ביולי 2014 at 13:05

   אמת אמרת. חבל לבזבז עליו ועל שכמותו. הלאה
   בעניין ההלאה כמו שאני לא רוצה שיתערבו בענייננו כך אנחנו צריכים לעשות עם השכנים.
   הם מה שהם ולא לנו לשנות אותם. עלינו לפעול להקטנת החיכוך איתם. אני לא צריך שהם יכירו בבית שלי כבית יהודי ולכן אני מוכן להתיר להם להגדיר את ביתם.
   כשכנים שווי זכויות מחובתנו להבהיר בצורה ברורה וחד משמעית שיחרב עליהם ביתם אם וכאשר מישהו ישליך לחצרנו מחצרם כל חפץ בין אם גדול או קטנטן.

 • motisagron מוטי סגרון צייר  On 12 ביולי 2014 at 3:37

  היום, אני לא טורח לקרוא את רשימותיו, הם לא מתייחסים לישראל, בעיניו אנחנו כאן בחטא, וחיים על אדמתם של הפלסטינים מ-48, נדמה לי שגם קוראים אחרים שלו לא מתעניינים בתעמולן פלסטיני.

 • motisagron מוטי סגרון צייר  On 12 ביולי 2014 at 3:46

  ידוע לי על כמה מכותבי רשימות שעובדים בקרן לישראל חדשה, ובעוד ארגונים אנטי ישראלים (ואנטישימים) להיות איש שמאל רדיקאלי ע"ג הטירוף, אני רואה אותם בימים אלה בשעות הערב מפגינים ליד הבימה, עוברים ושבים אפילו לא מתעכבים, הם הפכו לחלק מהנוף, רחמנות . גבול דק כחוט שערה, עובר בין שפיות לטירוף.טירופם של אלה ניכר על פניהם על כתיבתם על דיעותיהם, הם חיים בעולם אפוף עשן מהצדדים והם רואים רק את עצמם במראה ממול,עצוב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s