קול חתן וקול כלה והכל כלול


אמצעי התחבורה של בוגי יעלון השתפרו ללא הכר מאז שהיה מ"פ שלי בגדוד 50 . אז הייתה זו כמדומני מכונית סימקה- 1000 שעמה הגיעה רעייתו לשטח כאשר הפלוגה נשארה שבת [זה קרה די הרבה]. הכול יחסי- אנחנו הגענו הביתה באמצעים אחרים וחלק מהדרך בטרמפים, מה שכיום, כך אני מבין, אסור בתכלית האיסור.

מבקריו של השר בוודאי היו מריעים לו היה, לאחר הדיון המבצעי בקריה, עומד בצד הדרך ומבקש טרמפ לקיבוץ גרופית "שרק יגיע לחתונה בזמן", מוגזם? אפילו יאיר לפיד ויתר על רכב ונהג- ויתור שבוודאי יחזיק מעמד עד לאחר הגשת התקציב. ראיתי זה עתה פרק בסדרה האלמותית "כן אדוני השר" בדיוק בנושא זה ואין חדש תחת השמש, תאמינו לי.

באמת אין חדש תחת השמש – "הכתב לעניינים צבאיים" של ידיעות אחרונות אלכס פישמן דואג ,כרגיל לפני דיונים על קיצוץ בתקציב הביטחון, לפרסם במוסף יום שישי ראיון עם קציני אמ"ן פיקודיים המציירים לנו, כדרכם לפני דיון תקציבי, תרחישי בלהה שההכנות המינימאליות לקראת התממשותם דורשות תוספות של הרבה מיליארדים לתקציב הביטחון.  אף מילה על תנאי פנסיה שערורייתיים ומפקדות מנופחות. מעניין אם אלכס פישמן הוא כתב צבאי או סתם חפרפרת של מערכת הביטחון במערכת העיתון. אפילו הנשיא לינקולן הודה כי חלק מהאנשים אפשר לרמות כל הזמן.

לא ברור אם בכלל יהיה קיצוץ כלשהו בתקציב הביטחון אבל בטוח שאם יהיה קיצוץ כזה הוא באמת יפגע בביטחון ולא בשום דבר אחר. קברניטי מערכת הביטחון יקצצו באימונים, יחידות לוחמות, מלאי תחמושת וכיו"ב הרבה לפני שיקצצו אגורה מתנאי השירות שלהם.

שמעתם משהו על תקיפה באיראן, שעלתה עד כה בהכנות ובתקציבים, לדברי ראש הממשלה לשעבר, סדר גודל של עשרות מיליארדי דולרים? הפעם אף אחד לא מעז לטעון אפילו שהתקציב הבא נדרש לצורך תקיפה באיראן ובמערכת הביטחון הבינו שאת הלימון הזה הם סחטו עד הסוף.

 אני באמת לא מתיימר להבין משהו בנושא הגרעין האיראני, אין לי המידע הנדרש  וכל מה שהציבור זכה לקבל הוא דיסאינפורמציה והטעיות מכוונות של מערכת הביטחון. לא ידוע אם הדיסאינפורמציה נעשתה בשם העניין, או בשם הרצון לנפח תקציבים, או שהיה מניע מעורב. צר לי מאד אבל  הפטריוטיות הבסיסית שלי אינה מביאה אותי לתת אמון מופרז במערכת הביטחון ויחס חשדני כלפיה נחוץ בכל עת. אנחנו לא חייבים לאכול כל לוקש שהצבא ומשרד הביטחון מבקשים להאכיל אותנו- במיוחד לא לפני הכרעה בנושאי תקציב.

בסוגיה האיראנית אפשר להבחין בהתפתחות אמתית אחת. עד לפני כשנתיים שלוש ארצות הברית איימה כמעט בגלוי שישראל תתקוף באיראן, כעת כשהעניינים מתחממים היא מזהירה אותנו שלא לעשות כלום מאחר והיא מתכוונת לפעול. ההתפתחות הזאת נראית די הגיונית. אם למדינות המפרץ העשירות כל כך חשוב שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני הן בוודאי יסכימו לתת תמורה נאותה לארצות הברית ולמה לתת לישראל לבצע משהו שהאמריקאים יכולים למכור במחיר הרבה יותר גבוה, תוך גביית כל התמורה לעצמם?  אולי השאלה  האמיתית היא לא מי ימנע מאיראן נשק גרעיני, אלא מי יגבה על הוצאת האבן הזאת מהנעל את התמורה הנאותה?

ולבסוף ההתנצלות בפני תורכיה. מקורבי אשת ראש הממשלה מסבירים לנו שרק המצב המידרדר בסוריה הוא שהביא את בעלה לספוג את ההשפלה הזאת ולהתנצל, מה שגרר כמובן השפלות נוספות, מאחר שקשה קצת לעצור במדרון חלקלק. מה שלא הוסבר לנו הוא מה הקשר האמתי בין שיקום היחסים עם תורכיה לסוריה? האם מתוכננת מעורבות צבאית שלנו במלחמת האזרחים כפי שחושש הפרשן ד"ר גיא בכור? האם תמורת שיקום היחסים ובליעת ההשפלה ניאלץ גם לשחק את המשחק של תורכיה בסוריה? האם זה משרת אינטרס שלנו?

תחזיקו חזק-בכל הנוגע לסוריה היה מכנה משותף אחד ברור שחיבר בין חנין זועבי ומפלגתה בל"ד לנתניהו. אף אחד מהם לא אמר את זה מפורשות אבל הגורמים הנ"ל לא רצו שאסד ייפול מאחר והתחליף עלול להיות הרבה יותר גרוע. לא פלא שחנין זועבי סבורה שההתנצלות שסיפקה את ארדואן אינה מספיקה -היא כנראה לא רוצה שנפעל עם תורכיה נגד המשטר בדמשק ואתם יודעים מה? אני נוטה להסכים אתה.

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • רני  On 29 במרץ 2013 at 21:03

  1. שלום וחג שמח
  2. חנין זועבי מבולבלת מאין כמותה. תורכיה עושה כל
  שביכולתה לחסל את אסעד והגברת מפגיה עבור שניהם
  3. ההתנצלות לתורכיה הייתה מתחייבת. ישראל לא רצתה
  להרוג והרגה. להרוג זה רציני. שוגים? מתנצלים
  כל יום שעבר החמיר את הסכסוך
  4. רוב התורכים כרגע שונאים את ישראל. זה עם ממושמע
  עושים מה שאומרים להם לעשות. יש מיעוט – נאמנים
  לאתה תורכ לפחות את יחסם לישראל שיפרנו.

  לאתה תוטוק

 • Milo Boone  On 22 במאי 2013 at 4:13

  שהרי גם הוא לא מתנגד שיראל תתקוף לפני הדקה ה-‏90 אם ארה"ב לא תעשה זאת. זו בדיוק עמדתם של נתניהו וברק. כנראה שדגן הושפע גם הוא מכל מיני ידיעות בתקשורת שעליהן אין בקרה מי מפיצן, והוא חשב שנתניהו וברק מתכוונים לתקוף את איראן בתחילת הקיץ הזה, אם או בלי הסכמת אובמה. אז על זה הוא לא מפסיק לדבר בהרצאות כשהוא לא אומר הרבה בהן, אלא רק עושה רושם על הציבור שכאילו הוא יודע יותר ושאסור לו לומר דברים, ושיסמכו עליו. הייתי אומר שזוהי רק גניבת דעת זולה, שהרי דגן ייכשל בטיעונו אם יוצר אחד מול אחד מול נתניהו או ברק.הבעיה האמיתית היא דיסקין שמדבר על איראן עליה הוא לא אחראי ולא טיפל בה ודעתו טובה כמו כל מומחה לענייני אסלאם. אבל בעיקר דיסקין חותר תחת הממשלה והמדינה בכך שהוא אומר שנתניהו אשם במשבר השיחות עם הפלסטינים, מה שברור לכל מומחה מתחיל בעניין שאבו מאזן ואנשיו הם המכשול להידברות (גם בשבועיים האחרונים ראינו זאת). דיסקין כמומחה לענייני פלסטינים מזהיר אותנו שמטרור שיתחדש אם לא נוותר לפלסטינים. בשביל זה אנחנו לא צריכים ראש שב"כ. ראש שב"כ היה צריך לדאוג לכך שלאיומי הפלסטינים לא יהיו שיניים. אם דיסקין רומז שלפלסטינים יש שיניים, אז הוא בעצם מודה שהוא כשל בתפקידו.

 • Steven L. Moore  On 22 במאי 2013 at 19:55

  שרנסקי הוסיף כי ההתייעצויות שהוא ערך בימים האחרונים בארץ ובחו"ל מלמדות שיש הרבה רצון טוב להתקדם ולהפיג את המתחים ולמצוא פתרון שיבטיח שכול יהודי בעולם יוכל להתפלל על פי מנהגו באתר החשוב ביותר ליהדות מבחינה לאומית ודתית, תוך כדי כיבוד המסורת של כולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s