שקרים ורשע או סתם בורות? – לא חשוב –לכו לעזאזל !


 

תקנה 9 לתקנות סדר הדין האזרחי קובעת היום, לפני התיקון המוצע על ידי השר נאמן

 9.         ואלה הפרטים שיכיל כתב תביעה, וחוץ מן האמור בתקנות להלן לא יכיל אלא פרטים אלה:

(1)        שם בית המשפט שהתובענה מוגשת לו;

(2)        שמו של התובע, מספר זהותו, מקום מגוריו ומען להמצאת כתבי בי-דין;

(3)        שמו של הנתבע וכן מספר זהותו ומקום מגוריו, במידה שניתן לבררם;

הדרישה לנקיבת מספר הזהות כמו כתובת מדויקת של מגיש התביעה היא דרישה נושנה ובאה מטעמים ברורים-  לוודא שהתביעה מוגשת על ידי אדם מזוהה ,לוודא שלתובע יש כתובת ברורה, כך שאם יפסיד למשל בתביעה יהיה ממי לגבות הוצאות, וישנם טעמים נוספים שמטעמי קיצור וחוסר עניין לקורא לא אתעכב עליהם.

 מאחר ועורכי דין ובעלי דין נוטים לזלזל בהוראות התקנות ומסים להתחמק באה התקנה של נאמן שהחידוש היחיד בה הוא שלא תתקבל לרישום תביעה שאינה מפרטת את הנדרש. כמובן תקנות סדרי הדין אינן חוק ולבית  המשפט יש סמכות כללית לתקן כל פגם בהליך ולכן התקנה החשובה ביותר בתקנות היא תקנה 524 הקובעת :

 בית המשפט רשאי בכל עת לתקן כל פגם או טעות בכל הליך, וליתן הוראות בדבר הוצאות או בעניינים אחרים ככל שייראה לו צודק, וחובה לעשות כל התיקונים הדרושים כדי לברר מה הן באמת השאלות השנויות במחלוקת בין בעלי הדין; והוא הדין לגבי הרשם לעניין פגם או טעות בהליך שלפניו.

 בקיצור אין לתיקון שיזם השר נאמן ולזכותה גישה לערכאות לפליטים שוהים בלתי חוקיים וכיו"ב ולא כלום. התיקון בתקנות לא נועד בכלל לפגוע בהם ואת בעייתם המיוחדת ניתן וצריך לפתור במסגרת הסמכות המיוחדת המוקנית לבית המשפט לתקן כל פגם בהליך למען עשיית הצדק.

 השאלה היחידה היא אם כל הכותבים שנזעקו בשם זכויות האדם ואמנות בינלאומיות המבטיחות זכות גישה לערכאות ואיני יודע מה עוד,ואשר תקפו נמרצות את שר המשפטים, עושים זאת מתוך בורות תהומית ? מתוך רשעות סתם? או מתוך נכונו אינסופית לבלוע כל דבר עלילה-כך או כך-לכו לעזאזל! שום דבר אחר אינו עולה בדעתי לומר לכם.

סגור להשארת עקבות, אבל ניתן לפרסם תגובה.

תגובות

 • צביקה ארצי  ביום 8 באוגוסט 2012 בשעה 10:57

  ראשית צר לי להודות שמנסיוני רוב אלה שאני מכיר כותבים מתוך שנאה תהומית למדינה. כבר קראתי משהו שכינה אותה מכורע.
  מצד שני זה שיש תקנה אחרת המציעה רפואה למכה אינה מנחמת אותי. לצערי יותר מדי חסרי כתובת חיים ביננו. איך הם יכולים לדעת את מה שאתה מספר?

  • גולדבלט משה  ביום 8 באוגוסט 2012 בשעה 11:11

   הכותבים מסתמכים על בורות בסדרי דין ועבודת בית המשפט. לישראלים יש ת.ז וגם לפלשתינאים יש ת.ז מקומית. לתייירם יש דרכון. יש בעיה לפליטים או שב"חים וזו בעיה בהחלט פתירה שיש מקום לכך. כיום נדרשים הפרטים בכל מקום. יתרה מזו כך למשל חברות ביטוח-גם לארח שהתפשרו בתביעה הן דורשות צילום ת.ז למשל כי היו שאימצו לעצמם תביעות של אחרים.

   האמת היא שהתקנה מסוכנת יותר למי שאין לו בעיה עם ת.ז . מי שהגיש תביעת נזקי גוף וטען שהוא מרוויח הון והפסיד הכנסה עצומה עקב תאונה ולמס הכנסה הוא סיפר סיפור אחר-כעת יתאפשר להצליב מידע בקלות

 • תומר  ביום 8 באוגוסט 2012 בשעה 15:25

  1.זה שהבעיה היא פתירה לא אומר שהם רוצים לפתור אותה.
  2.עד עכשיו, לא נשמעה הבהרה בעניין ממשרד המשפטים.
  3.אם "האמת היא שהתקנה מסוכנת וכו' " אז אולי הם לא צריכים ללכת עדיין לעזאזל לפני שיגנו על זכות של שב"ח לדוגמא לתבוע כסף ממעסיק שלא מוכן לשלם ?

  • משה גולדלבט  ביום 8 באוגוסט 2012 בשעה 16:17

   צריך להבין את הרקע המעשי לתקנות לפני שמדברים-איך אמר פעם שופט אמריקאי דף של היסטוריה שקול כנגד כרכים של כרכים של למדנות. התקנות דורשות לפני התיקון שתובע יציין מספר זהות וכתובת מדוייקת. כלומר מי שלא עושה זאת פועל בניגוד לתקנות וניתן לחיב אותו. הסיבה לתקנות היא זיהוי התובע,לוודא שזר להליך לקח לעצמו תביעהוכיו"ב. ממש כמו בנק שדורש פרטים לפני פתיחת חשבון וכמו שחברת ביטוח דורשת זיהוי לפני שהיא משלמת-זה הרקע.המדינה רוצה לדעת למשל שאם יש לתובע חוב אגרה מהיכן היא תגבה אותו. מתובע ללא כתובת וללא מספר זהות אי אפשר לגבות כלום

 • תומר  ביום 8 באוגוסט 2012 בשעה 17:33

  אז אני מציע שתעניק את הכרכים ע"ג כרכים של הלמדנות לכל שב"ח או פליט שעובר את הגבול.
  לחילופין, במידה ואתה מאמין בבימ"ש ונגישותו לכל אדם (אפילו אלו שאינם שוכרים עו"ד) תאפשר לו לפנות לצדק.

 • תומר  ביום 8 באוגוסט 2012 בשעה 17:34

  להזכירך, מדינה איננה בנק ואף לא חברת ביטוח.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s