מתי השמאלנים האלו ילמדו משהו


הכותרת בהארץ מספרת לנו שבסיבוב השני  של הבחירות לפרלמנט במצרים זכתה המפלגה הסלפית הקיצונית ב31% ואילו האחים המוסלמים ב39% . "הליברלים" במצרים שבתוכם פועלים פעילי דור הפייסבוק והאינטרנט זכו בהישג מרשים- 22% מהקולות. בשורות קשות לדמוקרטיה, בשורות קשות לנשים במצרים ועוד יותר מכך לנוצרים. כפסימיסט ידוע דאגתי מאד כבר בתחילת הדרך אבל היו מספיק שמאלנים שהסבירו לי, כרגיל, שאני לא מבין שום דבר. הגברת יולי כהן ממש נסחפה בהתלהבותה למהפכה הדמוקרטית וכשניסיתי להרגיע מעט הבהירה לי בנחרצות שמאלנית טיפוסית :

" משה, אני מציעה שתשאיר לי להסתכן במה שנראה לי ראוי להסתכן בו, ותשמור לעצמך את השמרנות שלך שלא מאפשרת לשינוי חיובי להתחיל גם במקום שבו שלטה הדיקטטורה מאז תקופת מצריים העתיקה. לשיטתי, אם מעניין אותך במקרה, עידן האיטרנט הוא השינוי הגדול שמאפשר מהפכות חיוביות. תרגיע אתה את הפסימיות שלך." [ראו הדיאלוג שם]

אז הפסימיות שלי לא נרגעה אבל אני משוכנע שהשמאל שבישר לנו על שחר של יום חדש באזור בוודאי רגוע יותר ממני-חלומות פז

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • שחרור יונים  On 18 בדצמבר 2011 at 19:19

  איך נאור יכול ללמוד ולהכיל ידע חדש – אם הוא מלא בידע ?
  גם לנאורות יש מגבלות מסתבר.

 • דרור בל"ד  On 18 בדצמבר 2011 at 23:55

  בהן צדקי הייתי תובע אותך על הוצאת לשון הרע היות ושייכת את הגברת יולי כהן למחנה השמאל, אלא שהנקודה לפני שם הגברת הייתה מוציאה אותך זכאי מחמת הספק.
  להתייחסויות יותר רציניות שכתבו אנשים יותר רציניים ראה למשל את מאמרו של צבי בראל
  haaretz.co.il/opinions/1.1579289

  השמאל שבישר לנו על שחר של יום חדש לא רגוע יותר ממך אך שומר על אופטימיות זהירה. כך כתב סמי שלום שטרית כשהחלה המהפכה, לפני נפילתו של מובארכ:
  "מצרים ללא מוברק וללא בובה חדשה של האמריקאים תהיה חייבת לאזרחיה לבחון מחדש את היחסים עם ישראל ואת יחסם הבוגדני של כל שליטי מצריים כלפי הפלסטינים מאז פרוק ועד מוברק. בחינה מחודשת כזאת תחייב כמובן את שאר מדינות ערב לישר קו ובעצם לחדש את חזית ההתנגדות לישראל ככובשת ומדכאת של העם הפלסטיני. אם אכן המצרים יצליחו לנתק את חוטי בובת המשטר ולהביא לבחירות חופשיות ולמשטר חדש אז ברור שתם משחק ותיכף יתחיל משחק חדש עם כללים חדשים ויעדים חדשים. האינתיפאדה שתפרוץ בקרוב בגדה ובעזה תהיה נגד ההנהגה הפלסטינית ומשטר הכיבוש גם יחד. מצרים תתמוך בהתקוממות ואחריה כל מדינות ערב, מריבת אירופה ובלית ברירה גם ארה"ב תצטרך לשגר הנחיות חדשות לציונים. ישראל תצטרך לברוח עד לפחות לקוי 67 עם הזנב בין רגליה, כמו מלבנון ותוקם מדינת פלסטין עם חשבון 48 פתוח. אז ורק אז תפרוץ מלחמת האזרחים הישראלית שתוביל לנפילת המשטר לטוב (אפשרויות להתחלות חדשות) ולרע (אובדן משרות וקצבאות ופנסיות). לדעתי תהיה בריחה המונית של ישראלים כשהשמים יתחילו להתקדר ואז זה כדור שלג".
  kedma.co.il/block/archives/1204/comment-page-1#comment-780

 • chanstr@gmail.com  On 19 בדצמבר 2011 at 0:01

  עזוב את יולי כהן בצד. אבל ברור – גם בזה השמאלנים אשמים.
  ואם השמאלנים (או הגברת יולי כהן) לא היו מבטיחים לך שהמהפיכה במצרים מגניבה. אז מה בדיוק היית יכול לעשות בנדון?

  סביר מאוד, לעומת זאת, שהחבלה המתמשכת של הימין בכל אפשרות רציונלית להשיג שלום לא ממש עוזרת למי ששונא אותנו לשנוא אותנו פחות.

  אתה סתם חתיכת מסית עלוב.

 • גולדבלט משה  On 19 בדצמבר 2011 at 2:44

  עם מי יש לדעתך אטפשרות רציונאלית להשיג שלום שיחזיק מעמד

 • מפהק  On 19 בדצמבר 2011 at 7:49

  כמה עלוב שהטיפש דרור בל"ד נתלה באילן הגמדי המריר סמי שלום שטרית – שני טמבלים מרושעים, חובבי הלאומנות הערבית האנטישמית, שמקבלים זיקפה מחלומות שווא חוזרים ונשנים על הרס מדינתם היחידה של היהודים.

 • דרור בל"ד  On 19 בדצמבר 2011 at 11:41

  כך כותב היום צבי בראל: "תוצאות הסיבוב השני של הבחירות לפרלמנט, שהולכות ומקבעות את מקומם של האחים המוסלמים כמפלגה הגדולה בפרלמנט, מגבירות אמנם את חרדת הליברלים והחילונים מפני השתלטות דתית על המדינה, אבל אל מול אזלת היד של הצבא והטעויות הקשות שעשה עד כה בניהול עניני המדינה, מצביעות גם התנועות הליברליות על האחים כגוף המאורגן והיעיל ביותר שיכול – יחד איתן – להחזיר את המדינה למסלול תקין ובתנאי שהצבא יניח להם לעשות זאת.

  "מדד האיסלאם", על פיו נבחנות עכשיו תוצאות הבחירות, כאשר עיקר הבהלה היא מן הצירוף של מפלגת החירות והצדק של האחים ומפלגת א-נור של הסלפים, הוא מדד פופולארי. מדד שמתאים למי שמבקש לצבוע את מצרים בצבעים ירוקים ובכך לתייג אותה כעוד מדינה שנפלה קורבן לאסלאם. חשוב ממנו בהרבה הוא מדד המשילות שעל פיו נבחן עכשיו הצבא ועל פיו ייבחנו הממשלה המצרית ונשיאה".

  ובהמשך: "חצי השנה הבאה, עד לבחירת הנשיא, תהיה התקופה הקריטית לקביעת מעמדן ומשקלן של התנועות הפוליטיות ולהגדרת מעמדו של הצבא. אם לא יזדרז הצבא להעביר את השליטה לממשלה אזרחית מיד עם תום סיבוב הבחירות האחרון בחודש ינואר, זו עלולה להיות תקופה אלימה ובלתי נשלטת, ש"איום האיסלאם" בה יהיה הדאגה הפעוטה".
  http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1594893

  אפשרות רציונלית להשיג שלום שיחזיק מעמד ניתן להשיג הן עם החמאס והן עם האחים המוסלמים, ובתנאי שהפורעים הציונים יחדלו ממעשי הפורענות שלהם.

 • עידו לם  On 19 בדצמבר 2011 at 15:17

  דרור בל"ד האם יש לך דבר מקורי משל עצמך או שאתה רק מעתיק אידיוט מופרע שכמוך?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s