מימון פעילות פוליטית עויינת על ידי ממשלות זרות


לנוכח זעקות השבר על הפגיעה האנושה בדמוקרטיה עקב המגבלות המוצעות [ בהצעת החוק שהוקפאה] על קבלת מימון ממשלות זרות לארגוני זכויות השייכים לשמאל הרדיקלי רצוי להכיר לפחות קצת את העובדות ולהלן נייר עמדה מפורט בנושא זה-רצוי להכין את שיעורי הבית לפני שמדברים.

אגב כיצד היה מתקבל בנורווגיה למשל מימון ממשלת ישראל לעמותות הפועלות נגד ההגירה המוסלמית והשפעתה? כיצד היה מתקבל מימון כזה בצרפת? האם מימון תמיכה בארגונים בסקים לאומיים היה מתקבל בהבנה על ידי ממשלת ספרד?   האם ממשלות אלו יקבלו באהבה מימון של סעודיה שתכליתו עיודד הגירה מוסלמית אליהן?

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • א.ב.  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 11:59

  דוגמאות לא טובות.

 • עמית  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 13:43

  שלחת אותי לקרוא את נייר העמדה, אז הלכתי וקראתי. הכותבים מכנים את הנייר מחקר (בלי מרכאות), אבל מכנים כל נתון או מסמך שמגיע מארגוני השמאל בשם "מחקר" (עם מרכאות). מחקר זה בטוח לא, הוא לא עומד בשום קריטריון מחקרי באשר הוא. הפרשנות שהוא מציג אינה מבוססת, הנתונים שהוא מביא, אם הם נכונים (אין לי סיבה להניח שהם לא), הם חלקיים בלבד וברור לגמרי שהם נבחרו בקפידה כדי לצייר תמונה מסויימת. cherry-picking של ראיות, כלומר שימוש סלקטיבי בנתונים, הוא כשל מחקרי מהמעלה הראשונה. גם בחירת אוכלוסיית הארגונים הנבדקת מעלה שאלות. מאין, למשל, מקבלים תרומות ארגוני ימין? וכמובן גם ההפרדה הלא ברורה ומטושטשת (במכוון, לדעתי) בין תרומה ממשלתית לבין תרומת יחידים. אין כמובן בדיקת מסמכים שיעידו על הסיבה בגינה ניתנה תרומה מסויימת. בקיצור מחקר זה לא. וגם מקור מוסמך לנתונים זה לא – פשוט כי חסרים שם המון נתונים. אם על זה אתה מסתמך כמקור לביסוס עמדתך – אתה בבעיה.

 • דרול  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 14:45

  האמת משה , העיקרון ברור, לא צריך יותר מדי בילבולי מוח.
  ממשלות עוינות מממנות כאן ארגוני סיוע לטרור נגד יהודים.
  צריך להטיל עליהם מיסוי של 95% , שמונים אחוז לטובת הרובע היהודי בחברון והיתר למימון סיוע משפטי לפעילי תג מחיר.

 • רני  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 16:14

  לא צריך שאלות יש עובדות
  The Saudi government and rich private Saudis want to build mosques that cost tens of millions of dollars in Norway. Norway is a free democratic country. People can build any house of worship they like. However, the Norwegian government have to approve any financial support for such projects.

  The Norwegain foreign ministry refused to accept the mosque building contributions. In the government’s answer to Tawfiiq islamic center the foreign ministry stated that “It would be a paradox and unnatural if it gave acceptance to funding from sources in a country where there is no religious freedom”.

 • רני  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 16:16

  ניתן למצוא על זה הרבה חומר בגוגל שלוש מילות המפתח (באנגלית !)
  נורווגיה, סעודיה, מסגד.

 • גולדבלט משה  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 17:23

  אין לי שום כוונה לקדש נתונים או עמדה. מה שאני מנסה הוא להעלות את הדיון מרמת הסממאות הנבובות של זהבה גלאון ומוקיריה. הבעיה הרבה יותר קשה ואמיתית ואם ממשלות ממנות ארגוני ימין זו גם בעיה.

  שימו לב שלא מדובר במימון על ידי גופים פרטיים וניתן קרוב לוודאי לעקוף כל איסור על ידי שימוש במתווכים-זו הסיבה שיש לי ספק סבתועלת שבחקיקה

  לטעמי חשיפת הארגונים ודרכי מימונם כבר פתרה את רוב הבעיה -רבים מהם נחשבים בציבור פשוט כסוכנים זרים ואיבדו כל תוקף מוסרי. "שלום עכשיו" כבר מזמן אינה תנועה אלא שם מותג שעליו השתלטו גורמים בעלי עניין והמהווה מקור פרנסה במימון אירופי נדיב למטרות פוליטיות מובהקות. אני לא רואה בה בכלל צד לויכוח כלשהו אלא סוכן זר שיש לעקוב אחר פעולותיו מבחינה בטחונית ולראות מתי הוא הופך לסיכון של ממש. שוברים שתיקה כנ"ל ועוד.

  • ר.בקצה  ביום 8 בדצמבר 2011 בשעה 15:16

   משה שלום,
   אכן,הארגונים האלה איבדו כל תוקף מוסרי שהיה או לא היה להם.
   הבעיה היא שאותם ארגונים לרוב עובדים החוצה ולא פנימה- כלומר,מטרתם היא דה לגיטימציה של ישראל בעיני אזרחי העולם ,בנוסף כמובן למיסמוס יכולתה של ישראל להתגונן.
   זו האסטרטגיה שנוסחה בדרבן ב-2001 ומטרתה היא בידודה של ישראל והורדתה על הברכיים עד לפירוקה.
   לכן יש לסגור את הברז לארגונים הללו,משום שאת הנזק הם עושים בחוץ

 • רני  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 17:31

  בכל זאת הנה עוד
  Foreign donations to domestic political parties are generally considered to be harmful
  to a nation’s independence. The climate of public opinion around the world with regard to
  cross-border political contributions is gradually but continuously strengthening to the point
  that would demand the delegitimization of accepting such donations. In fact, after the 1990’s, some countries, such as Canada, the Czech Republic, the Russian Federation, the U.K. and Singapore, revised their regulations regarding political funding in order to prohibit national political parties from accepting contributions from foreign sources. In Canada, The Canada Elections Act was amended in 1993 to prohibit candidates and parties from receiving campaign contributions from abroad. In the U.K., The Political Parties, Elections and Referendums Act 2000 was enacted, aiming to regulate political donations, including a ban on foreign donations. The prevailing opinion among these countries is that foreign campaign contributions threaten their right to maintain their sovereignty, determine their own laws, and elect their own officials,

 • יהודי גרמני  ביום 20 בנובמבר 2011 בשעה 20:22

  שקרנים מוציאי דיבה.
  "ממשלות עוינות"?! "סיוע לטרור"?! אתם מדברים על התומכים של אם תרצו במקרה? על החברים של ליברמן? על התומכים של "נתניהו טוב ליהודים"? על המליארדרים המפוקפקים שתומכים באנשי ה"תג מחיר"?
  ורני, מסתבר שרמת הבנת הטקסט שלך היא לא משהו. הציטוטים שלך מדברים על מפלגות פוליטיות בעיקר, וכשמוזכרת הממשלה הסעודית, זה נעשה באותה נשימה עם שלילתם של "סעודים פרטיים עשירים". לא כך ב"דמוקרטיה" המהוללת של הליכוד.
  וגולדבלט – איך באמת מתקבלים באירופה שליחי הסוכנות שמנסים לשדל אזרחים שמולדתם נמצאת במקום אחר?

  • דרול  ביום 21 בנובמבר 2011 בשעה 6:39

   נכון , ממשלות אירופה ואתה וחבריך מסייעים לטרור לרצוח אותנו.
   למעשה פרופסור שנרב טען שהטרור הערבי הוא הכלי במלחמת האזרחים שמנהל שלום עכשיו נגד היהודים.

   • יהודי גרמני  ביום 21 בנובמבר 2011 בשעה 10:48

    לא יודע מי זה פרופסור שנרב, אבל הציטוט שהבאת נשמע מסטול בערך כמוך.

 • גולדבלט משה  ביום 21 בנובמבר 2011 בשעה 4:26

  הסוכנות אינה אורגן של המדינה ואני מניח ששליחיה מתקבלים באהדה רבה כי הם מסייעים להוציא יהודים מאירופה שזה תמיד היה יעד רצוי שם-לא שמעתי על אף ארגון אירופי הטוען שחייבים להשאיר יהודים באירופה-תספר לי כשיקום אחד כזה.

  • יהודי גרמני  ביום 21 בנובמבר 2011 בשעה 10:59

   "הסוכנות אינה אורגן של המדינה"?? כן, נכון, המדינה רק מממנת חלק גדול מהתקציב שלה.
   וההנחה שלך, כאילו מדינות אירופה רוצות להעיף את היהודים שלהן מצוצות מהאגדות שסבתא שלך סיפרה לך כשהיית קטן.
   איך היית מרגיש אם ממשלת אוסטרליה היתה מפרסמת מודעות בעיתונים הישראלים, הקוראות לרופאים השובתים למשל, לעבור לאוסטרליה, למקום שבו מכבדים אותם ובו הם יכולים להתקיים בכבוד?

   • דרול  ביום 21 בנובמבר 2011 בשעה 15:47

    בליל של דמגוגיה עלובה.
    ארגוני תשתיות הטרור , כמו שלום עכשיו , מוכנים לשקר פעם אחרי פעם כדי להרוס בתים של יהודים .
    הם אירגונים עוינים הממומנים ברובם על ידי ממשלות אנטישמיות.
    כל היתר קישקושים.
    הלאה.

 • רני  ביום 22 בנובמבר 2011 בשעה 15:24

  יהודי גרמני. נגב את הקצף מהשפתיים. גסות השפה שלך מעידה עליך ועל בני מינך. אכן שמאל ישראל מטורף. תראה לי בבקשה מה הם בדיוק הגדרות של מפלגה. כאשר אתה משייך לסוכנות כל דבר אתה באמת חושב שלשלום עכשיו, למשל, אין מאפייני מפלגה? גם, למשל, אורי אבנרי וחבורתו היו מפלגה ועדיין נושאים מאפייני מפלגה. פשוט אין מי שיציג לפני בית משפט את ערוות השמאל הישראלי גם בישראל וגם בארצות שמהן משנוררים את הכסף. ראה יצחק לאור ב"הארץ" על עמותת זוכרות המוציאה כסף מארגון דני נגד רעב, ניתן לשער שתובע נמרץ יכול להביא להפללתם גם בישראל גם בדנמרק. באשר למפלגות ומדינות באירופה ויהודים המצב מורכב. היהודים האחרונים שחיו בדרום אירלנד עזבו כי היה ברור להם (זה מהכרות אישית ) שהם אינם רצויים. כנ"ל היום המצב בשוודיה ונורווגיה, לא נעים להיות יהודי ומעט היהודים שגרו שם מהגרים. בהונגריה יש אנטישמיות פראית ויהודים עוזבים. גם בחלקים מגרמניה, בייחוד גרמניה המזרחית לשעבר לא נעים להיות יהודי. גם בלונדון יש איזורים שיהודי חובש כיפה לא ייכנס בהם. המובהק מכל הן השקעות הכספים האדירות של יהודי צרפת בנדל"ן בישראל שנובעות מהכרה עמוקה של צרפת ותרבותה. צווחות היסטריות, חרפות וגידופים כמנהג השמאל הישראלי רק חושפות את אישיותך וטוב שכך.

 • רני  ביום 22 בנובמבר 2011 בשעה 15:31

  באשר לאוסטרליה וכך קנדה בשגרירות בתל-אביב נותנים מידע וגם מעודדים הגירת מי שמתאים, גש וראה. מודעות בעיתון? לא ידוע לי.
  אבל לא בכל המדינות הסוכנות מפרסמת מודעות לעליה לישראל. כך שייתכן, ואיני יודע בדיוק, שיש מצב של שיוויון בין עידוד ההגירה בין ישראל ושתי ארצות אלו. באשר להרגשה? זה עולם פתוח ואני מברך בהצלחה כל אדם צעיר או לא שיוצא לעולם להיטיב את מצבו. כך עשיתי אני.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s