פורעי תורת המשפט וכמה תהיות ביחס למאחז מגרון


 יש להודות לכותבת נעמה כרמי על פרסום רשימתו של פרופ' דוד קרצמר פורעי חוק במגרון, רשימה שאפילו עיתון הארץ סבר שאין לפרסמה. זו בהחלט הזדמנות להיווכח כיצד הכותבת וחבריה מנהלים זה שנים מסע של דה-לגיטימציה ודה-הומניזציה כלפי ציבור המתנחלים וכלפי מפעל ההתנחלויות.

רוצים הוכחה? צאו וחשבו ביחס למי נהוג בדרך כלל להשתמש במונח "פורעים" בדרך כלל מונח זה מיוחס לקבוצות אלימות המבצעות מעשי טבח ופוגרומים-לא למשיגי גבול ולאלו שהקימו יישוב ללא החלטת ממשלה פורמאלית מוקדמת. כך למשל לא נהוג לכנות תושבים בישובים לא מוכרים בתחום הקו הירוק [יש מאות] פורעי חוק, הגם שהבניה בהם והישיבה בהם היא בוודאי מנוגדת לחוק.

ביחס למאחזים "הבלתי חוקיים" [אפשר לחשוב שפרופ' קרצמר סבור שבית אל היא חוקית] שהוקמו ללא החלטת ממשלה, הגיע הזמן להפסיק את ההיתממות הצבועה. מטעמים של לחצים בינלאומיים ממשלת ישראל מנוע מלקבל החלטות פורמליות על הקמת יישובים חדשים ביש"ע ולכן היא במפורש עודדה הקמת יישובים שלא בדרך הרגילה- גם ממשלות נאלצות לא אחת ללכת בדרכים עוקפות ולהתנער ממי ששלחו למשימה חשובה –זו הפריבילגיה שלהן.

הטעון החזקה ביותר לכאורה נגד מאחז מגרוןהוא שהמאחז הוקם בניגוד לחוק האזרחי והמדיניות הכללית הנוגעת להתנחלות על אדמות פרטיות [רוב ההתנחלויות הוקמו על "אדמות מדינה" ] במיוחד במקרקעין מוסדרים שיש להם בעלים חוקיים רשומים וידועים. בקיצור לטיעון הפורמלי של היעדר החלטת ממשלה נוסף הטיעון של גזל ואפילו מתברר שלעתירה בבג"ץ הצטרפו שלושה עותרים שטענו לזכויות בקרקע אך נסוגו בהם כשהתברר שהם פשוט לא אמרו אמת. איש מהבעלים הרשומים והידועים לא הצטרף לעתירה לבג"ץ ולא  ביקש צו פינוי בבית משפט אזרחי ונשאלת השאלה המסקרנת מדוע?  מה מונע מהם?

כאן אני מתקרב לתחום שעלול להיות מסוכן- דיני נפשות ממש!. עסקאות מקרקעין רבות ביהודה ושומרון אינן מתפרסמות ואינן נרשמות באשר עצם חשיפתן תחשוף את המוכרים לסכנת חיים פשוט כמשמעו. איני יודע אם זה מה שקרה במגרון, אבל רצוי כבר כעת להבהיר שתמונת הזכויות בקרקעות היא פעמים רבות הרבה יותר מסובכת ממה שנדמה על פי עיון במרשם ולעיתים קרובות אין כל אפשרות לפרוש את התמונה המלאה בפני בית המשפט, בשל הסכמים סודיים שחשיפתם משמעותה אובדן חיים וסיכול כל אפשרות לעסקאות רכישה עתידיות.

מגרון אינה הבעיה האמתית-היא בעצם השעיר לעזאזל של מפעל ההתנחלויות-קבוצת אנשים שיש להקריבה, לאחר מאבק, כדי להגן על מאחזים אחרים ועל אינטרסים אחרים – עצוב, בוודאי עצוב יותר לתושבי מגרון שישלמו את מחיר הצביעות וגם יזכו לכינוי פורעים ולכינויים אנטישמיים נוספים שיוטחו בהם על ידי השמאל הרדיקלי, האנטי ציוני, העוין את הבסיס המוסרי להתיישבותנו בארץ הזאת

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • מופרע חוק  On 10 בספטמבר 2011 at 8:33

  מי שטבע את המונח פורעי חוק בקשר למגרון היא נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש, ורצוי לא לקפח את זכויות היוצרים שלה בעניין הזה.
  נוסף לכך ההקבלה שאתה עושה בין פורעים בעלמא לבין פורעי חוק לוקה בשמינית של דמגוגיה. דומה הדבר להקבלה בין חברים לבין חברי אגד.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  On 10 בספטמבר 2011 at 8:58

  לא ייחסתי זכות יוצרים לאף אחד והשימוש במונח זה ביחס לתושבי מגרון הוא פסול-ללא קשר לזהות האומר.אם היתי צריך לתת זכות יוצרים הייתי עושה כן ביחס לפרקליטות המדינה שזה מכבר נושאת דגל במסע הדה לגיטימציה של ההתנחלויות-אכן מים רבים זרמו מאז ימי עו"ד פליאה אלבק

 • motisagronמוטי סגרון צייר  On 10 בספטמבר 2011 at 10:13

  המתנחלים או המתיישבים נשלחו כולם באישור כול ממשלות ישראל, אלה לא אוהלים זמניים שאפשר לפרק, המתנחלים לא סללו כבישים, ולא תשתיות חשמל וטלפון
  המתנחלים, המתיישבים אינם הכתובת להתקפות
  הכתובת: ממשלות ישראל
  די לצביעות

 • גולדבלט משה  On 10 בספטמבר 2011 at 10:16

  v המגיב האנונימי הוא כמובן אני-עלי להוסיף שאם רוצים להשאר בגבולות ההתבטאות הסבירה הביטוי המקובל הוא מפירי חוק ולא פורעי חוק וההבדל אינו מקרי

 • עידו לם  On 10 בספטמבר 2011 at 11:06

  אל תיתתמם מוטי: המתנחלים לחצו על הממשלה בשנת 74 והתנחלו בקומבינה מסריחה שמעולם לא הועמדה להצבעה, ותתפלא אנחנו בשמאל בעיקר מאשימים את הממשלה ולא את המתנחלים.

 • motisagronמוטי סגרון צייר  On 10 בספטמבר 2011 at 13:00

  עידו לם, אתם בשמאל מאשימים, את הממשלה תודה רבה לכם אתם אנשים נחמדים

 • רני  On 10 בספטמבר 2011 at 14:11

  דיון מגוחך. מין התעלמות מהממותה שבחדר. בין הים לירדן
  חרמון לאילת כולל רצועת עזה בערך חצי מהאוכלוסיה ערבים חצי
  יהודים, מספר מדוייק לא ידוע, בעצם לא משנה כי זה דינמי.
  המשך ההתנחלויות מוודא מדינה דו לאומית. מי בדיוק רוצה
  לחיות במדינה דו לאומית? ועוד עם ערבים. עם נורווגים או ניו-
  זילנדים לא איכפת לי, אני ומאות אלפים דומים לי לא רוצים
  לחיות במדינה כזו. להרוג ולמות דור אחר דור בשביל מדינה דו
  לאומית, איזה טימטום מטורף. יהיה מתח מתמיד כולל אלימות
  ברמות שונות. ראה תורכיה, סוריה, עירק, מצרים וראה יוגוסלביה לשעבר. בנקודת זמן מסויימת כל מי שיש לו דרכון זר יממש. מי שיכול יהגר על בסיס כישוריו. הסיפור הישראלי ייגמר. ישארו ערבים, דתיים, חרדים ועוד נמושות וחסרי מזל. זה קרה במשך חיי שלי ושל בעל הבלוג לנוצרים בלבנון ולסונים בעירק ובמידה מסויימת לקופטים במצרים. אפשר עדיין להאיט את התהליך ע"י נטישת ההתנחלויות, כרגע ממשלת
  ישראל מאיצה את התהליך. צריך להאיט בכל דרך ולהפסיק מהר, זה הסיכוי
  היחיד להאריך את חיי מדינת ישראל בתקווה שבעתיד יימצא פתרון לשאלה
  היהודית ערבית.
  מיגרון זו התחלה טובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s