הונאת המחאה-תנו לשמאל לצעוד לבד!


הרוב הציוני נרדם בשמירה . כשהחל גל המחאה היו שהאמינו בתום לב שמדובר במחאה חברתית בלבד ["לא פוליטית"] מהסוג שכיכול יכול לגרום לשבת קריית שמונה וכפר שמריהו יחד. לא הייתי שותף לאשליה מטופשת  זו ועל אף שברכתי ועדיין אני מברך על החזרת הפוליטיקה לרחוב נותרתי בעמדת המתנה לראות מי מוביל את המחאה ומהם יעדיה .

נער הייתי ובגרתי-כל מאבק ציבורי עולה הרבה כסף, אפילו מאבק ממוקד למען גלעד שליט עולה הון עתק ויש מי שממן ורצוי לדעת תמיד מיהו ומה מטרותיו. כאשר קיימים גפים מממנים יש אינטרסים ומטרות שהן אינן מטרות הציבור המוחה אלא מטרות מי שממן את המחאה. אלו הן תמיד מטרות פוליטיות מוגדרות ביותר שמנצלות כעס ומחאה אמתיים על מנת לתעל אותם לתועלתם. כשאני שומע שעו"ד אלדד יניב [עסקן פוליטי חסר מעצורים בעבר]בתמונה ולא פחות מכך גם הסכינאי האסטרטגי טל זילברשטיין, כמו גם ארגוני הקרן החדשה לישראל ברור לי שמהחבורה הזאת צריך לברוח כמו מאש. דעותיה ועברה הלא צבאי של דפני ליף הם באמת לא הנקודה החשובה כאן.

ההתלהבות מהמחאה הצטננה במהירות והערב תהיה שירת הברבור שלה. בן דרור ימיני שהתלהב בתחילה הבין לאחרונה עם מי יש לו עסק. לא נזקקתי במיוחד לקלמן ליבסקינד על מנת להבין את התמונה הפוליטית בקוויה הכלליים. כתמיד באה הגברת אסתי סגל על מנת לסייע בפרטים הקטנים שאלוהים נמצא בהם וגם השטן. הידעתם שאפילו הבלוגרים מהשמאל האנטי ציוני מככבים מסתבר במחאה החברתית " אפשר לקרוא את עידן לנדו ושלום בוגוסלבסקי ויוסי גורביץ ואיתמר שאלתיאל, ונועה אוסטרייכר, ויגאל סרנה, ואייל קליין (ניב) ויונית מוזס וחנה בית הלחמי ואסתי סגל ורועי גייסט ואייל גרוס ורחביה ברמן ועוד רבים ורבות …" כך מתלהבת הגברת סגל- תודה ,תודה, תודה! הבנתי את הפרינציפ. המחאה היא בשלב זה ביטוי לניסיון פוטש של השמאל האנטי ציוני העוין את עצם קיום המדינה היהודית וכך יש להתייחס אליה.

מה נעשה עם התמיכה העממית? עם כל האזרחים הציוניים הטובים והתמימים שנפלן קורבן להונאות הגברת סגל וחבריה? אלו שלא ידעו כלל שמחאתם הוצדקת על חלוקת העושר הלאומי מנותבת למטרות שלא היו חולמים לתמוך בהן? –התשובה פשוטה-יש להתגייס למאבק נגדי בו נחשוף ללא רחם את זהות הנהגת תנועת המחאה ואת מטרות התנועה. יש להמתין קמעה ואז לסייע למטוטלת לעבור לכיוון המנוגד. אנו זקוקים למחאה חברתית ציונית ולא לזוהמה הפוסט ציונית והאנטי ציונית ובוודאי שאסור לנו להיות כלי משחק בידי האדלרים של השמאל הרדיקלי.

לא יום בשורה היום הזה ואם אלו מבשרי המחאה החברתית לא נוכל אלא לצטט את שירה של רחל "יום בשורה"

בְּשֶׁכְּבָר הַיָּמִים הָאוֹיֵב הַנּוֹרָא

אֶת שֹׁמְרוֹן הֵבִיא בְּמָצוֹר;

אַרְבָּעָה מְצֹרָעִים לָהּ בִּשְּׂרוּ בְּשׂוֹרָה.

לָהּ בִּשְּׂרוּ בְּשׂוֹרַת הַדְּרוֹר.

כְּשֹׁמְרוֹן בְּמָצוֹר – כָּל הָאָרֶץ כֻּלָּהּ,

וְכָבֵד הָרָעָב מִנְּשׂא.

אַךְ אֲנִי לֹא אֹבֶה בְּשׂוֹרַת גְּאֻלָּה,

אִם מִפִּי מְצֹרָע הִיא תָבוֹא.

הַטָּהוֹר יְבַשֵּׂר וְגָאַל הַטָּהוֹר,

וְאִם יָדוֹ לֹא תִמְצָא לִגְאֹל –

אָז נִבְחָר לִי לִנְפֹּל מִמְּצוּקַת הַמָּצוֹר

אוֹר לְיוֹם בְּשׂוֹרָה הַגָּדוֹל.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • הצועד בנעליו  ביום 3 בספטמבר 2011 בשעה 11:54

  אני מקוה שהמחאה תדע לזכור את המנסים לחבל בה – אנשי "הרוב הציוני" כמוך המקדשים דגל על פני צדק חברתי, ומוכנים עבורו להלחם במלחמות שלום הטייקונים והמתנחלים – ולחבל במחאה. ההסטוריה גם תשפוט אותם בהתאם.

 • ניב  ביום 3 בספטמבר 2011 בשעה 12:00

  אוי תנוח

 • שלוותה  ביום 3 בספטמבר 2011 בשעה 12:40

  רגע, הצועד בנעליו זה לא ההוא שקיבל פרופיל 21 ושוחרר מצה"ל בגלל בעיות נפשיות?

  די אירוני שדווקא אחד כזה יאיים על משה גולדבלט והרוב הציוני בארץ שהמחאה ו/או ההיסטוריה ישפטו אותם בהתאם.

  • ***  ביום 8 בספטמבר 2011 בשעה 6:37

   הבעיות הנפשיות היחידות שנראות כאן, הן של מי שמתחזה תחת השם "שלוותה".
   או שבעצם, הוא לא מתחזה

 • טל  ביום 3 בספטמבר 2011 בשעה 13:02

  טוב ששומר העם חד העין לא נטש.

 • רני  ביום 3 בספטמבר 2011 בשעה 13:12

  ישראל בזמנים קשים, ייתכן שלא היו כאלו מאז מלחמת השחרור.
  רשימת האנשים שהביא בעל הבית מהמקלדת של שוכנת רשימת קלון זו כוללת מי שעשו כמיטב יכולתם להכשיל את ישראל ולהביא למפלתה. היא כוללת את מי שניקו את הפלשתינים מהרצח האחרון בדרך לאילת. את השותפים לעלילת הדם על הרעבת עזה, כזב שלא היה מעולם. את מי שחברו למעלילי עלילת הדם בג'נין ומי שעכשיו תמכו ותומכים בקולוניאליזם ובאימפריאליזים האיסלמי-עותומני המתחדש, עשרות עיתונאים נמקים בכלא התורכי ומי בכלל חושב עליהם. אחד ממערכת "הארץ" ביקר בסניף של הקולוניאליזם התורכי בקפריסין ופאר את הקולוניה הכי חדשה בעולם שהקלוניאליזם העותומני המתחדש הקים על אדמת קפריסין הכבושה שאוכלוסייתה נוקתה ניקוי אתני של 100% ועכשיו אותו אדם מזכה את את תורכיה. התעמולה הפנימית בכספים זרים חוברת ללחץ הפוליטי הצבאי לקראת התנגשות חדשה עם הקניבליות הפלשתינית. מצב ישראל תחת ההנהגה האפסית הנוכחית לא הולך להיות קל, בכלל לא. המחאה רק מסבכת ענינים.
  נ.ב. מי שטוען נגדי ונגד שכמותי שאנחנו ממסמסים את הנסיון לשינוי חיובי צריך היה לנקות את שורות מנהיגיו.

 • motisagronמוטי סגרון צייר  ביום 3 בספטמבר 2011 בשעה 15:39

  אין לשמאל הזה, שום אחיזה בציבור תנוח דעתך, אנחנו, אני מדבר בשם עצמי חייבים שמאל ציוני חברתי, וערכי, זה הכרחי לחיזוק הדימוקרטיה הקמת שמאל כזה תגרום להיעלמות של השמאל האנטי ציוני, הסוציאליזם המזוייף ,וכול הקומוניסטים הקשישים שזמנם עבר
  אלדד יניב וחבריו לא יעברו את אחוז החסימה
  בעידן התקשורת החדש הציבור יודע יותר, אני שומע מהחברים והחברות הצעירים של בתי שהם כן יודעים מי עומד מאחורי המחאה, הם אפילו הזכירו את הקרן החדשה וכול האנשים האינטרסנטים האחרים ,ומתפללים שהמחאה תצליח ושיהיו להם חיים פחות קשים
  שבוע טוב

  • גולדבלט משה  ביום 3 בספטמבר 2011 בשעה 16:10

   מוטי אני בכל ליבי מקווה שאתה צודק מאחר שבהחלט דרוש לישראל שמאל ציוני אמיתי. ללא סולידריות חברתית וכלכלית לא תהיה סולידריות לאומית

טרקבאקים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s