הרגנו את הערבים הלא נכונים


כמה בלוגרים שמאלנים  ממש התרגזו. שעתיים לאחר הפיגועים כבר ידעה והודיעה מערכת הביטחון מי האחראי לפיגוע-משימה בלתי אפשרית –לאחר מכן התברר שאין לה שמץ של הוכחה שניתן להציגה ביחס לזהות המבצעים. אמנם מתברר, למרבה המבוכה, שהיה מידע ממוקד על הכוונה לבצע פיגוע עוד בטרם בוצע ומכאן הטענות לאלוף הפיקוד, אבל זו באמת לא הוכחה לכלום.

 אין ראיה שוועדות ההתנגדות הן האחראיות, זעקו, אולי בצדק, הבלוגרים השמאלנים – כנראה מדובר בטרוריסטים ממצרים.  בחצי האי סיני יש די והותר לוחמי ג'יהאד מכל סוג וגוון ולא תמיד צריך להטיל את האשמה הקונקרטית על עזה. הפעם חיסלנו טרוריסטים פעילים שלא היו מעורבים בפיגוע הזה, אלא התכוננו לפיגוע הבא- זו פעולה אסורה על פי כל דין.

לשיטת אותם כותבים על ממשלת ישראל ומערכת הביטחון לאסוף הוכחות דקדקניות מי בדיוק ביצע כל פיגוע- הוכחות כאלו שניתן להציג בכל בית משפט בינלאומי. אם למשל מקור המידע המודיעיני  על וועדות העממיות הוא החמאס [ אני מניח שכולם מבינים שארגונים פלשתינאים יריבים הם מקור מידע מקובל]  ולא מדובר במידע מתועד בתצהירים בשבועה אי אפשר לראות במידע הוכחה תקפה. מה שבמקרה זה ממשלת ישראל חייבת לעשות הוא להסביר לעם כי אמנם היה פיגוע קטלני שרק בנס לא נגמר במספר קורבנות רב בהרבה אולם טרם מצאנו הוכחות שניתן להציגן המבהירות מי בדיוק ביצע את הפיגוע המסוים הזה – הוכחות שישביעו לפחות את רצון בג"ץ ועל כן לא נעשה דבר.

לפי ההיגיון המופלא של אותם כותבים-סיכול מראש של פעולת טרור מתוכננת הוא פשע של ממש שהרי במקרה כזה אין כל סיכוי להציג הוכחה שהסיכול או החיסול פגעו במי שתכנן לבצע פיגוע. בעצם בכל מקרה בו הארגון המבצע אינו מקבל על עצמו אחריות לפיגוע לרוב אין הוכחות שניתן להציג נגדו ובינינו האם אין מקרים של גניבת קרדיט?

מהטענות על אי הצגת ראיות מוצקות לזהות מבצעי הפיגועים עברו כמה כותבים להשערות פרועות על מטרות תקיפת צה"ל ברצועה. ברור שיש בעצם כוונה לפתוח במבצע כולל על מנת להסיט את ההתעניינות מתנועת המחאה, בעצם יש כאן כוונה לצאת למבצע צבאי לחיסול שלטון החמאס, סליחה, ישראל בעצם מעוניינת בשלטון החמאס ועוזרת לו לחסל את מתנגדיו ברצועה על מנת להבטיח פירוד בעם הפלשתינאי. סלחו לי שאיני מתכוון לייחס כל דבר הבל למי שהגה אותו. לא תמיד המביא דברים בשם אומרם מביא גאולה לעולם.

ממשלת ישראל, למרבה הצער, לא בדיוק סייעה בהתנהלותה השקולה והזהירה לאלו המבקשים לייחס לה כל מזימת תועבה. התנהלות מתונה זו התקיימה מסיבות פוליטיות שאינן נובעות כלל ממניעים נאצלים.  נתניהו לא שש לפעולה צבאית נרחבת! הוא למד את לקח העבר  לפיו לא הייתה פעולה צבאית משמעותית אחת שהסתיימה ללא חקירות, משבר בינלאומי קטן ואיום ממשי על כהונת הממשלה וקביעה זו נכונה החל מ1973. מבצעים צבאיים הם תמיד הימור מסוכן וכשיש לך קואליציה יציבה שמבקשת רק להמשיך בכהונתה, אין כל הגיון בנטילת סיכונים מיותרים- עד כדי כך הדברים פשוטים ועכשיו רק צריך להסביר על הבעיות במצרים, על מצב אזורי נפיץ ועל היעדר אמצעי הגנה מספקים ולהתהדר בהיותך מבוגר שקול וענייני.

האם זו הסיבה שקדימה איגפה את הממשלה מימין? דיבורים תקיפים ולוחמניים תמיד נשמעים טוב יותר לחלק מהציבור. אין לשכוח שהניסיון של שני המבצעים הצבאיים שהממשלה בראשותם ניהלה בתוך שלוש שנים שכנעו אותם ללא ספק שאין מה שיקצר יותר את ימיה של הממשלה ממבצע צבאי שיסתבך- האם ניתן לייחס לקדימה מזימה כל כך זדונית ומתוחכמת? לא נראה לי.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

  • דני  On 25 באוגוסט 2011 at 17:27

    ידידך לנדו השקיע מספר שעות מחייו, שעות שאיש לא יחזיר לו, בנסיון ארוך במיוחד לאשש את אותן התאוריות. לך תבין. יכול מאוד להיות שלו היה הבלשן המהולל משקיע את אותן שעות אבודות בחקר שפתם של הלוויתנים (נגיד), או לפחות בטיפוח גינת הירק שלו היתה לנו היוםפרשנות מענינת במיוחד על מובי דיק או לפחות כמה מלפפונים.

  • הומניסט  On 25 באוגוסט 2011 at 21:52

    אך לנדו לנדו. מלא מעצמו עד כדי סכנת התפקעות.
    ממש צער בעלי חיים.

Trackbacks

  • […] טיפוסים חשוכים כמוני שמדקדקים פחות בתואנות הנדרשות לחסל את אויבנו לא התרגשו במיוחד מהטענות. במלחמה לא מחכים עד שיוצגו הוכחות קבילות בבית משפט לפני שפוגעים בטרוריסטים ורצוי שבעזה ידעו שהם נחשבים כתובת גם למה שמתרחש בסיני כך שזה אולי יגרום להפעיל השפעתם ואם לא? – אז הרגנו כמה פעילי טרור "בעיתוי הלא נכון" ולשם כך אפילו שיקרנו- איום ונורא! […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s