בחזרה לאוגוסט


חופשה של שבועיים ביער השחור- מתאימה מאד לי ולבני משפחתי המבקשים לראות ירוק ובתנאי שהוא מצוי בטבע מסודר ומבוית. היער השחור, כפי שהכרנו עוד מספרו של ג'רום "שלושה בבומל", הוא בדיוק המקום המתאים. מחוז ציורי, טבע מאורגן ומבוית, שבילי הליכה מוסדרים ומשולטים למופת ואין לשכוח ספסל בו יוכל המטייל העייף לנוח ולהשיב את נפשו ומסעדה לא במרחק רב מדי.

 בגרמניה, הבחין ג'רום ק. ג'רום עוד לפני כמאה שלושים שנה, לא מדברים על יופיו של הטבע הפראי-שם הטבע צריך להתנהג יפה ולשמש דוגמא לילדים. אפשר להניח בוודאות שמאז סיורו של ג'רום וחבריו הטבע הפך מסודר עוד יותר. שילוט מדוקדק וניווט לווייני [GPS ] מצמצמים מאד את האפשרות לכך שהכפר "טודמוס" לדוגמא ילך לאיבוד-למי שזוכר את הקטע המשעשע.

אגב את דירת הנופש שכרנו מזוג חד מיני צעירים המגדלים יחד שני ילדים [או שהילדים רק שהו בחופשה]. לא חקרתי יותר מדי אבל הזוג עבר לחיות ביער השחור לפני כשנה וחצי והם מלאי תקוות לעתיד. המקום מומלץ מאד ואוכל לתת קישור למי שיבקש.

החזרה ללחות ולחום של אוגוסט היא קשה תמיד-אם כי בציריך, מוקד היום האחרון של החופשה, שרר כנראה היום החם בשנה-כל העיר יצאה להשתזף ליד הנהר והאגם ושדה התעופה המהולל פשוט אינו בנוי להתמודד עם גל החום הזה בהיעדר מיזוג הולם- גם בבית התקלקל המזגן ואולי מחר  יתקנו ועד אז אין סיכוי שאוכל לקרוא כהלכה את המאמרים המלומדים שמסבירים לי מדוע המחאה החברתית חייבת לכלול מחאה נגד הכיבוש ואין להפריד.

למרות החום הבנתי בדוחק ששלי יחימוביץ שוב אינה משאת נפש של השמאל. כי היא ציונית מדי ולא סבורה שההתנחלויות הן פשע מלחמה. היא התראינה בהארץ והמראיין העויין מספר" חוץ מזה במהלך הפגישות בינינו, הגדירה עצמה יחימוביץ' פעמים רבות ובפסקנות כ"סוציאליסטית וציונית", לא ערה לסתירה הדיאלקטית בין שני אלה, סתירה אידיאולוגית עמוקה שקרעה גופים פוליטיים רבים בישראל עוד לפני קום המדינה"

לך תתחיל להתווכח עם עיתונאים נבערים – היו בהחלט עימותים היסטוריים במפלגות תנועת העובדה שהתייחסו לשאלת המינון בין עומק המחויבות לערכים ציוניים למחויבות לערכים חברתיים, אבל זו ממש לא הוכחה לכך שהציונות והסוציאליזם לא הולכים יחד. פרופ' אייל גרוס משוכנע שהכיבוש הוא גם עוול חברתי נורא ואני תמה אם צדק חברתי היה מכשיר אותו בעיניו. חוץ מזה אני בהחלט תוהה אם אייל, פעיל מרצ, היה חותם על הסיסמא לציונות לסוציאליזם ולאחוות עמים-בסדר הזה.

 חם נורא-למי יש כוח לוויכוח ממצה יותר. ממילא לא אצביע עבור מפלגת העבודה ולא לשלי יחימוביץ כי ללא קשר לעמדותיה שדווקא מקובלות עלי ברובן אני מותיר מקום משמעותי בחיי להכרעות על בסיס היעדר חיבה אישית. לתפיסתי תנאי לתחיית השמאל הציוני חברתי הוא מותה המיוחל של מפלגת העבודה. אני לא אוהב את שלי יחימוביץ וממש מתעב את מפלגת העבודה בעיניים.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • יונה  On 23 באוגוסט 2011 at 4:43

  מעניין מה הביא אותך לחשוב שהמדובר במראיין ולא במראיינת. האם העויינות והנבערות (לשיטתך) הם אלו שהטעו אותך לחשוב שהמדובר באשה ולא בבן אדם?

 • יונה  On 23 באוגוסט 2011 at 4:46

  תיקון: שהמדובר במראיינת ולא במראיין

  • גולדבלט משה  On 23 באוגוסט 2011 at 4:57

   צודק שהייתה טעות שתתוקן ואשר למניעים הנסתרים לטעות[שלי לא שלך]כל אחד רשאי להעלות השערות כאוות נפשו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s