למה אני נוטה להאמין ליעלון ולא לאמיר אורן


פרשיות נושנות מסרבות להישכח והן ממשיכות להתקיים באולמות המשפט בדמות תביעות דיבה. אמיר אורן כתב הארץ לענייני צבא ולעוד כמה נושאים, בהם הוא מחזיק מעצמו בר סמכא, נחשף לפני שנים על ידי הרמטכ"ל דאז בוגי יעלון כעיתונאי עם אג'נדה בתחום המינויים בצה"ל [כאילו שלא ידענו] אך גם כעיתונאי שאינו מהסס לנצל את מעמדו לשם סחיטה במובן הפשוט של המילה. לטענת יעלון [שלא חשף  אז את זהותו של אורן] הוא אוים על ידיו שאם ימנה את אלוף אלעזר שטרן כראש אכ"א והא יועבר מיד למחנה הרעים והכתבות עליו יהיו בהתאם-איום שמומש לטענת יעלון. דומה שלא היה לאורן מנוס מהגשת תביעת לשון הרע- אם טענת יעלון, המגובה בעדויות מסייעות לרוב, היא נכונה, אסור שיימצא אמצעי תקשורת אחד שיעסיק את אמיר אורן ולו גם כמגיש תה. סקירה נרחבת על התדיינות זו מספק לנו אתר העין השביעית .

בסופו של יום מדובר כרגיל בשאלה של אמון-למי מאמינים? ליעלון או לאמיר אורן? אני נוטה להאמין ליעלון!  אמונה זו נובעת לא רק מכך שהעניין של אמיר אורן במינויים בצה"ל ובמשטרה חורג זה מכבר ממה שסביר לצפות מעיתונאי, אלא גם מהכרות מסוימת, שטחית, עם יעלון שהתקיימה מספר חודשים בלבד כאשר בוגי היה מ"פ שלי [אני הייתי חפ"ש ] בגדוד חמישים. אז הכרתי אותו כמפקד מחמיר, קפדן וישר לעתים עד כדי נוקדנות.

במהלך האימון המתקדם שלנו התקיים בחטיבת הצנחנים בוחן פלוגה. מדובר בתרגיל פשיטה שאותו ביצעו כל פלוגות החטיבה [המח"ט היה אז מתן וילנאי] ושעליו קיבלה כל פלוגה ניקוד. עשינו את התרגיל והמשכנו בשגרה. לאחר כשבוע או יותר בהיותנו בחניה בבסיס הגדוד בבית סחור, העירו אותנו באמצע הלילה למסע אלונקות מזורז-למה? מחה אחד החיילים, הלכנו לישון ממש מאוחר-בשביל לראות את הזריחה הייתה התשובה וקדימה לדרך.

על פסגת ההרודיון חיכתה לנו ארוחה קלה ולאחר מכן התייצב בוגי במלוא קומתו ומסר שבשל אילוצים שונים לא עשינו עדיין סיכום מסודר לתרגיל בוחן הפלוגה. הוא החל בסיכום וכבר בתחילת דבריו ייחד פרק נכבד לשגיאת ניווט בלתי נסלחת שלו  עצמו שגרמה להתארכות התרגיל בחצי שעה. הוא עבר לנתח את כל מרכיבי התרגיל ובהמשך אפשר לכולם להביע את דעתם-למען האמת בשעת בוקר כה מוקדמת לאחר ריצת אלונקות אף אחד לא התעניין בתרגיל שהסתיים שבוע לפני כן.

טוב, סיכם בוגי אז אני צריך לדווח לכם שהפלוגה הגיע למקום הראשון בחטיבה וקיבלה את הניקוד הטוב ביותר על ביצוע התרגיל. אם אתם מתכוונים לשמוח -אין סיבה מיוחדת –זה לא בגלל שהיינו טובים אלא מאחר והפלוגות האחרות כנראה היו גרועות עוד יותר.

זו הסיבה שכאשר צריך להחליט למי להאמין-הנטייה הבסיסית שלי היא לטובת בוגי יעלון.

 

 

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

  • yogi@cs.technion.ac.il  On 20 ביוני 2011 at 11:12

    נתקלתי היום באתר שלך בפעם הראשונה, וקראתי מקצת הרשימות – לצערי לא היה סיפק בידי לקרוא את כולן. איני יכול לומר שאני מסכים לכל מילה ומילה, וכך הם בדרך כלל פני הדברים, אך אני חש חובה לבטא בכתב את המחשבה הראשונה שעולה בראשי ולהוסיף שמי עליה. לא יכול להיות ספק שיושר פנימי, שכל ישר, ואומץ לב ציבורי מנחים אותך בכתיבתך. לכאורה, דברים אלו אינם צריכים שיוזכרו כלל, אבל בימים בהם רבים פושי השפתיים ועלגי הלשון, רפי המחשבה ומלבי המריבה, סדרת הרשימות שלך מהווה נס שטוב יעשו רבים אם יביטו מעלה אליו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s