"רדיפה פוליטית"


לח"כ חסון יש הצעה – הוא סבור, די בצדק, ש"ארגוני הזכויות" כינוי שמתייחס גם לארגוני שטנה פוליטיים מובהקים אשר מדינה חפצת חיים הייתה מטילה עליהם פיקוח חמור, אינם צריכים ליהנות מהקצאת מתנדבים במסגרת השירות הלאומי. צעד קטן מאד נגד ארגוני הזכויות הנהנים ממימון זר נדיב ביותר, אבל חשוב בכל הנוגע לניתוק קשרי הממסד עמם-קשרים שהעניקו להם לא רק לגיטימיות אלא הכשר ציבורי וזכות עמידה מועדפת בבג"ץ.

אפשר לא לדאוג, לא סוגרים עדיין משרדים ולא מפסיקים את פעילות ארגוני הזכויות ואפילו לא עוצרים את המימון שלהם. גם הניסיון לברר את מקורות המימון נתקע ולא נראה שיבשיל אי פעם לחקירה של ממש.

שמעה מערכת הארץ על יוזמת ח"כ חסון ונזעקה למערכה ובמאמר מערכת כינתה את המהלך רדיפה פוליטית . אישית לא ידעתי עד היום שארגונים כאלו נהנים משמץ תמיכה ציבורית ובוודאי שלא ידעתי שהם נהנים מהקצאת מתנדבים-משהו שפעם לא היה בכלל עולה על הדעת. הגענו לימים טובים-אי קבלת סיוע מהממסד  והקצאת מתנדבים במסגרת שירות לאומי לרדיפה פוליטית תיחשב.

"חסון מתעלם מטיבה של המשימה שארגוני זכויות אדם נטלו על עצמם. מדובר במאבק מתמיד לשמירה על ערכים הומניסטיים ומוסריים שחברה דמוקרטית איננה יכולה להתקיים בלעדיהם, וודאי שאינה מסוגלת לשמור בלעדיהם על צלמה." כך מזדעקת מערכת הארץ. הטענה היא שקר מופרך ומחוצף. חלק ניכר מפעילות ארגוני הזכויות מונע כיום על ידי אג'נדה פוליטית שמאלנית קיצונית רוצים דוגמא-נא עיינו במשנת הנהגת ארגון בצלם עד לאחרונה, נא בררו קצת מה האג'נדה הפוליטית האמתית לא המוצהרת באגודה לזכויות האזרח ומי קובע בה את המדיניות ואז נתחיל לדבר על ה"משימה ההומניסטית" שנטלו על עצמם ארגונים אלו. בכלל מדוע העובדה שארגון פרטי נוטל על עצמו משימה צרכיה לחייב גורם אחר?.

הארץ מאד מודאג שיזמה כזו יוצאת ממפלגת מרכז שהפכה, בלית ברירה, לתקוות השמאל המתבוסס בעליבותו – קדימה. גם דאגה זו מלמדת על מידת הניתוק של העיתון ושל קבוצת ההתייחסות החברתית שלו מהלך הרוחות הכללי. פעילות ארגוני הזכויות הובילה אותם ואת השמאל הישראלי למבוי סתום מבחינה ציבורית פוליטית ומוסרית. בכל הנוגע לציבור הישראלי שוב אין הם רשאים לקוות להשפעה כלשהי עליו עם קצת מזל הוא יימנע מלראות בהם ארגונים עוינים ממש.

לטעמי אין תועלת ביזמות מוגבלות ולא הייתי נוקט בהן. ביחס לארגוני הזכויות יש לנקוט באותה הטקטיקה שבה הם נוהגים במדינת ישראל ובחזון הציוני-דה לגיטימציה מוחלטת. יש  להמשיך ולחשוף אותם ללא הרף, להצביע על המימון שלהם, על הקשר למדינות זרות, על ההשקפות הפוליטיות האמתיות של העומדים בראשם. מה שנעשה עד כה הניב תוצאות חיוביות ואין כל צורך בפעילות ממסדית מאורגנת, או ביזמות חקיקה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יונה עם רגליים על הקרקע  ביום 14 ביוני 2011 בשעה 16:00

  בוודאי שיש כאן רדיפה – והיא פוליטית, כלכלית, חברתית ותקשורתית.
  הרדיפה מתרחשת כנגד כל מי שלא הספיק ליישר קו עם האג'נדה של הפנמת שתי מדינות והחזרת שטחים תמורת שלום מול הערבים.

  ארגוני זכויות האדם (ולמיטב דעתי -כולם) עוינים לרעיון של מדינה יהודית ודמוקרטית. הם מעדיפים משהו יותר אירופאי ובלי דת, לאום או מסורת…אבל המציאות (ותרבותם האלימה של השכנים) לא משתפת איתם פעולה לשיווק הרעיון.

  חוץ מזה, האג'נדה הנאורה גלשה מזמן מעיסוק בהטבת תנאיהם של אלה שסובלים (באשמת טמטומם ויכולתם המופלאה לבחור באופציה הגרועה ביותר במשך דורות) ומתמקדמת בהשחרת פני ישראל עד לשלילת קיומה והחרמתה על ידי גופים בינלאומיים שונים.

  אין פלא שתנועה כמו אם תרצו קמה, וחקירת המימון של הקרן, ואין פלא שאוניברסיטת בן גוריון מתחילה לגמגם את עצמה לדעת בהסברים מפותלים.

  כל אלה הם רק ההתחלה של תהליך בתאוצה המבטא את הפער בין הרוב השפוי למיקום השמאל על רעיונותיו התלושים מהמציאות המזרח תיכונית.

  המדינה לא צריכה לתמוך בהם כספית או בהקצאת משאבים.
  – ולגבי אתון הארץ, שימשיכו לנעור לעדר החמורים המיוחם שעוקב אחרי מוצא פיהם.

 • רני  ביום 14 ביוני 2011 בשעה 19:24

  הטירוף הבולט בתמיכה בארגונים אלו מוחצן בפרטים. למשל, האם כל הארגונים שדורשים עובדי "שרות לאומי" הנם בעד שירות לאומי? מחייב? לכל?.
  האם הם בכלל מאמינים בדבר כזה שקוראים לו לאום? מה בדיוק נכלל בשירות לאומי? האם מתן שירותי מין בתשלום או בחינם יכול להכלל ב"שירות לאומי". האם לכל מלכ"ר מגיע עובדי שירות לאומי? בכלל, האם ניתן לקבל את רשימת הארגונים שמקבלים עובדי חינם של השירות הלאומי.

  • דרור בל"ד  ביום 14 ביוני 2011 בשעה 20:28

   בל"ד יוצאים נגד שירות לאומי מכל סוג שהוא. כל הארגונים שדורשים שירות לאומי הם ארגונים ציוניים הפועלים למען מטרות ציוניות. הדוגמאות שנותן משה גולדבלט להפרכת טענת מאמר מערכת הארץ – שקר מופרך ומחוצף לדידו (וגם לדידי) – אינן מתאימות כאן.
   "חלק ניכר מפעילות ארגוני הזכויות מונע כיום על ידי אג'נדה פוליטית שמאלנית קיצונית".
   דבר זה נכון כמובן לכשלעצמו. ארגון בצלם – כך ע"פ מיטב הבנתי – מונע ע"י אג'נדה פוליטית היות והמקור להפרות זכויות האדם הוא פוליטי. המניע לכל הפשעים בכלל ופשעי המלחמה בפרט הוא בהגדרת המדינה הציונית כמדינה יהודית ודמוקרטית. לעומת ארגון זה, שאינו דורש (וממילא אינו מקבל) מתנדבי שירות לאומי, האג'נדה הפוליטית האמתית לא המוצהרת באגודה לזכויות האזרח שונה לגמרי. אלה, במקביל למאבק למען זכויות אזרח – מאבק שגם משה גולדבלט וגם אני נתמוך בו כל עוד הוא א-פוליטי – תומכים במדיניות ציונית לעילא. מי קובע בה את המדיניות? ציונים הנאבקים למען דמוקרטיה שאינה קיימת ממילא, אך ורק למען יוכלו לחזור ולחיות במדינה נאורה – דמוקרטית ויהודית לדידם (כמו אז, לפני 67).

   "ביחס לארגוני הזכויות יש לנקוט באותה הטקטיקה שבה הם נוהגים במדינת ישראל ובחזון הציוני: דה לגיטימציה מוחלטת".
   שים לב כי זו בדיוק האסטרטגיה של הקיצוניים מקרב תומכי הדמוקרטיה (מחרימי הבחירות וארגונים הפועלים לדה לגיטימציה של החזון הציוני). הדה לגיטימציה כלפי ארגונים אלו, ולהבדיל, כלפי מפלגת בל"ד, משרתת את מטרתם להציג את המשטר הציוני כמשטר לא לגיטימי. אמר זחאלקה לפני הפסילה האחרונה ב2009: "יותר משבל"ד צריכה את הכנסת, הכנסת צריכה את בל"ד".
   זאת ועוד, את טקטיקת הדה לגיטימציה המציאו הציונים, לא האנטי ציונים. עכשיו זה חוזר אליהם כבומרנג.

   • לטרחן הבלתי נלאה מבל"ד  ביום 14 ביוני 2011 בשעה 22:17

    דרור מבל"ד, שינאתך הפתולוגית את הציונים היא עניין לפסיכו-פתולוגיה, אבל טיעוניך הם עניין לחוקרי הלצות עבשות. לך הפגן למען חבריך בסוריה הרוצחים, אונסים ומענים את המפגינים. אתה והם קורצתם מאותו החומר.

 • עידו לם  ביום 15 ביוני 2011 בשעה 8:17

  לאידיוט הבל"די: יש לך הרגל עלוב לצטט אנשים שהם קצת פחות שוטים ממך, הכנסת ממש לא צריכה את בל"ד אלא בל"ד צריכה את הכנסת הרבה יותר עכשיו לך תעבוד עם מנגנוני בסוריה ותפגע במפגינים ערביים שאשכרה שוחרים דמוקרטיה.

טרקבאקים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: