לו אנחנו היינו מחסלים את בן לאדן


לו אנחנו הינו מבצעים "סיכול ממוקד" לאוסמה בן לאדן, אין לי ספק שלא היינו רואים הפגנות שמחה ברחובות כמו אלו שנראות בוושינגטון. אזהרות הנקם היו ממלאות כל פינה, מערכת הארץ הייתה מבהירה שלמרות שבן לאדן אולי עבר פה ושם על החוק הבינלאומי ספק אם בנסיבות הנוכחיות הריגתו הייתה בגדר התבונה או מוצדקת על פי המשפט הבינלאומי בהיעדר ראיה ששב לדרך הטרור.

 כמה פרשנים אף טוענים שבן לאדן מיתן מאד את עמדותיו וניתן לשאת ולתת עמו. אין לשכוח, היו הפרשנים הללו טוענים, שבן לאדן מייצג את האסלאם הסוני התוקפני והוא סייע מאד בפגיעה בשיעים הנוראיים באיראן ואולי ניתן היה להשתמש בו נגד איראן והחיזבאללה.

 לאחר חלוף ההלם הראשוני היו נזכרים שבהתקפה גם נהרגו כמה חפים מפשע באופן בלתי מידתי לחלוטין וסביר להניח שהיה מוגש בג"ץ, שהיה נדחה כנראה, לאחר דיון מעמיק, בצירוף הערות גנאי של השופטים. "שוברים שתיקה" או בצלם היו מדליפים מי עמד בראש הפעולה וללונדון הוא כבר לא היה יכול לטוס כי צו מעצר כבר היה תלוי ועומד נגדו. מועצת זכויות האדם של האו"ם הייתה מתכנסת ומגנה ובכל אירופה הרשמית היו נשמעות הבעות צער- גינוי. באום אל פחם היו קוראים רחוב על שמו ומזכירים את אהדתו לעניין הפלשתינאי. אפילו אבו מאזן היה מגנה ומצביע על כך שישראל תמיד בוחרת בכוח ולא בהידברות.

 איזה מזל שלא אנחנו הרגנו אותו!

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • רני  On 2 במאי 2011 at 18:28

  נחמד להראות שאתה צודק. הנה זה מ
  Aviation Week
  תקופון תעשיית התעופה האמריקאית ובכלל וזה בתוב בנימה ענינית אוהדת למבצעים. כמובן ככל הממסד הצבאי, תעשייתי, תעופתי אהבה גדולה לאובמה אין שם. מה שחשוב זה שעצם כותבים, כפי שאמרת, כמו ש"הארץ" היה כותב אבל הפוך על הפוך. זה סדר העולם החדש וטוב כי זה טוב לארה"ב. כמובן שיש כבר דיבורי "הארץ" בארה"ב אבל של מיעוט זניח.

  Perhaps the first difference lies in the phrase "operation to kill Osama bin Laden". Assassination is now a declared option for nation states, according to a Nobel Peace Prize-winning president of the United States, even if the target is in a location where the US is not officially at war.

  The operation also indicates a willingness to take calculated risks on a scale that would have been unthinkable before 2001. A deep-penetration raid into allied territory, but territory full of potential hostiles, can go wrong in many ways. The risk of lowering troops from hovering helicopters into a walled compound — a potential trap — occupied by seasoned fighters who are well aware that you are not dropping in for tea, is high at any time. The odds can be improved by bulking up the force, but at the expense of covertness — and the right balance appears to have been hit this time, with the operation surviving the loss of a helicopter.

 • מיקי  On 2 במאי 2011 at 21:12

  קולע ביותר

 • דני כהן : יש הבדלים  On 2 במאי 2011 at 21:39

  האם האמרקאים הקימו התנחלויות גזעניות כמו איתמר בכל רחבי אפגניסטאן, האם הם לא מאפשרים לסטודנטים אפגנים ללמוד באיזו אוניברסיטה שהם חפצים, האם הם טוענים שאפגינסטאן היא סלע קיומם של אמריקה וטוענים שיש להביא כמה שיותר אמרקאים לשטחי אפגינסטאן על מנת שיהיה רוב?

 • מיקי  On 2 במאי 2011 at 22:19

  דני
  העובדה שאנו גנבים (לדעתך) אומרת שמותר לספר עלינו שקרים ולספר שאנחנו אנסים?

  הגיון בריא

 • רני  On 3 במאי 2011 at 15:21

  בעל הבלוג הציג אמת פשוטה. מעשים שעבורם ארה"ב מקבלת פרס ישראל אם תעשה כזאת תגונה, תושמץ ואולי תוחרם ותקנס. מולו דני כהן מציג ספין אופיני לשמאל האנטישמי הישראלי והאחר.
  אכן, האמריקאים אינם טוענים או עושים את מה שהוא טען שהם אינם עושים או טוענים, דבריו בעניין הנם ברברת ספינית מובהקת הכברת דברים לא לעניין במטרה לטשטש את העניין. כך הבהיר לו בעל הבלוג: הם טוענים שבין לאדן הרג אמריקאים ותכנן להרוג עוד אמריקאים ומשום כך הם הרגו אותו כפי שהרגו אותו. אין שום קשר שלילי או חיובי בין הריגתו להתנחלויות, אוניברסיטאות ושאר בבל"ת שהספינר מסובב.
  האיש בין לאדן הצדיק רצח וארגן רצח ומשום כך הומת. כמותו החמאס ודומיו מודיעים פעם אחר פעם שעצם היותם של יהודים חפשיים, לא עבדים דהימיים, בארץ-ישראל היא פשע שעונשו מוות והם אכן מוציאים לפועל פסק דין מוות זה, במידת יכולתם, וימשיכו לעשות זאת עד שכל יהודי ישראל יקבלו את הדין הפשיסטי-חמאסי-איסלאמי להיות עבדים דהימיים או מוות או גלות. אין שום קשר לפי דבריהם של כל דוברי החמאס בין החלטתם, שהיא לדעתם מאלוהים ואינה ניתנת למשא ומתן ו/או שינוי, לבין התנחלויות, אוניברסיטאות ושאר פטפטת שדני הסניגור של הרצחנות האיסלמו-פשיסטית מעמיס עלינו כספין, לא לעניין, שמטרתו נראיית כבאה להצדיק את הרצחנות הנ"ל, מה שדומיו מייד מכחישים.
  זה הכל, מה שמותר לארה"ב אסור לישראל, נקודה. מוסר כפול זה מוצדק בספין עקום ומעוות על ידי תופעות כמו אדון דני כהן.

 • מוטי סגרון  On 3 במאי 2011 at 19:03

  דניאל פרידמן שר המשפטים לשעבר ומשפטן טוב, כתב על זה היום בידיעות אחרונות כדאי לקרוא מחזק את דברי משה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s