שלי יחימוביץ כאובייקט מיני


הקטטה המתוקשרת בין שלי יחימוביץ לנחום ברנע העלתה בי אי אלו הרהורים צדדיים שאינם, כמובן, מעקר הדברים ולכן אולי הם מעניינים יותר- כי סקס תמיד מעניין יותר מכל דבר אחר. יחימוביץ קצפה על נחום ברנע שטען שעשתה שימוש במיניותה כשרצה,שומו שמיים, במכנסיים קצרים ובחולצה סגורה לחוף הים "אם אשה רגילה בת 45 בבגדי ספורט היא אובייקט מיני בוטה בשביל ברנע, מה לא אובייקט מיני?" תהתה שלי יחימוביץ ובכך התכוונה כמובן לבקר את ראשו הכחול של ברנע, שהזדרז להתנצל ודיווח "ראיתי את התמונה ונוכחתי שטעיתי: יש אובייקט. אין מיני."

  העימות הזה קצת מזכיר לי את הבדיחה על היהודי שצעק לגביר של העירה בבית הכנסת שהוא שווה יריקה בפרצוף. לאחר מהומה רבתי אולץ המקלל להתנצל בפני הגביר קבל עם ועדה ואכן הוא עלה לבמה ואמר – אמרתי שאתה שווה יריקה ואני חוזר בי ומתנצל-אין אתה שווה יריקה בפרצוף.

 נחזור לאיכויות המיניות של שלי יחימוביץ- דומני שהגברת הזמינה את ההנחתה בדמות "ההתנצלות" של ברנע. היא תקפה אותו במקום הלא נכון ובשל הסיבה הלא נכונה. גבר לעולם אינו צריך להתנצל [או להיתבע להתנצל] על כך שהוא רואה באישה אובייקט מיני, או מושא לתשוקה מינית, אפילו אם אובייקטיבית בשל גילה המופלג [45 בדוגמא] אין להבין כלל סטייה זו. גברים רבים אינם מפנימים את שינויי הזמן והם עדיין רואים בנשים בוגרות יותר את הנערות והנשים הצעירות והמושכות שהיו פעם.

 לפני זמן לא רב כתבתי כתגובה בבלוג של אסתי סגל כי נעורים ויופי חד הם, כל כמה שמחשבה זו היא בלתי נוחה ומאיימת. כאשר אנו אומרים על אישה מבוגרת שהיא יפה אנו אומרים בדרך כלל שהיא שימרה על מראה נעוריה. השקפה בלתי נדיבה זו לא זכתה להסכמה לבבית, כפי שאתם יכולים בוודאי לתאר לעצמכם, היא גם אינה זוכה לאהדה בקרב נשים בנות גילי, הגם שאני מניח שהדברים פועלים לשני הכיוונים ונכונים ביחס לנשים וגברים כאחד. איך כתוב במודעות דרושים- האמור בלשון זכר הכוונה גם בלשון נקבה,או משהו כזה, ולהיפך.

 מה שמרכך מעט את עריצות הנעורים הוא כוח האינרציה והקיבעון המחשבתי. נחום ברנע בוודאי מכיר את שלי יחימוביץ שנים לא מעטות וללא קשר למערכת היחסים ביניהם בוודאי הוא מצא אותה נחשקת מאד מבחינה מינית. מה שכנראה שקרה הוא שברנע בשלב מסוים נעצר והתמונה של אישה צעירה יותר ונחשקת התקבעה בזיכרונו, גם כאשר צפה בתמונתה בגיל 45.

 נדמה לי שזו תופעה נפוצה אצל גברים ולטעמי היא מצביעה דווקא על צד חיובי. הסירוב להתבונן בנשים שהכרת לפני שנים בעיניים פקוחות ומציאותיות "וההתעקשות" לראות בהן את מה שחדלו להיות, אובייקט לתשוקה מינית, אינה צריכה להיזקף לחובתנו.

 כמובן רשאים נשים וגברים כאחד להתעקש ולצפות ליחס של תשוקה על בסיס יופיים המציאותי בשנים המתקדמות ומתוך הנחה שלכל גיל יופי משלו – טוב כפי שכתבתי בתחילת הרשימה אני לא ממש מאמין ביופי של הזקנה. דומני שגם שלי יחימוביץ אינה מאמינה בכך ולכן היא תמהה כיצד יכלה בכלל להיתפס כאובייקט מיני בגיל 45.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שרון  ביום 21 בינואר 2011 בשעה 8:11

  בחיי, פעם שניה שאתה משעשע

 • עידו לם  ביום 21 בינואר 2011 בשעה 12:00

  נשים חייבות להתקרבן זה הכנס היחיד שלהן, לא עבודה קשה, לא אינטלקט, לא נדיבות, לא חדשנות ומקוריות אלא התקרבנות זולת זה נשים הן חלולות לחלוטין.

 • עידו לם  ביום 21 בינואר 2011 בשעה 12:00

  נכס לא כנס

 • דן מרגוע  ביום 21 בינואר 2011 בשעה 12:39

  אני חושב שהעלית נקודה משמעותית. יחימוביץ בסך הכל קבלה מחמאה מברנע אבל הרפלקס המותנה המוכלל (מלשון למידת הכללה) הפסאודו פמיניסטי שלה גרם לה לקפוצ. אגב, העיסוק בחרמנותו של ברנע דחק הצידה את לב טענתו כי יחימוביץ עשתה שימוש במיניותה כדי לקדם עצמה. אני חושב שהוא צודק במאה אחוז. אגב, ברנע פספס הזדמנות להציג אותה כשקרנית ולנצח את הקרב הזה בגדול. יחימוביץ, בתשובה לשאלתה של דבורית שרגל (ולווט) אם הזמינה את התמונה ענתה כי לא הזמינה את הצלם וזה היה פפרצי. אם ברנע היה שואל את צלם מעריב היה מגלה שהצילום לא היה צילום פפרצי אלא צילום מוזמן על ידי אנשי הקמפיין שלה. היא כמובן ידעה עליו מראש, עשתה פן קפדני בשיער שלה (שהינו מתולתל ולעולם אינו נראה כך בלי שעבדו עליו קשה מאוד).

 • אלמוני  ביום 21 בינואר 2011 בשעה 14:01

  אני בן 75 , אתמול אחרי פגישת חברים נשארתי לבד מול יפיפיית נעורינו. פעם לפני יובלות רס"ר בנח"ל העמיד אותה על שולחן לבושת מדים כי "כך צריך להראות". כל שהרגשתי היה געגועים, עצב ופליאה. מין לא היה שם. אכן הנעורים הם היופי. ראה קונרד במשפטים הראשונים של הסיפור "אש באוניה" ששם אומר מרלו המספר את אשר הוא אומר על הנעורים.

 • גיל  ביום 21 בינואר 2011 בשעה 15:41

  אחד הממצאים הכי עקביים במחקרים במדעי החברה הוא העובדה שנשים צעירות יפות יותר מנשים מבוגרות (חופף לגיל הפוריות הנשית). כל ניסיון להתכחש לזה או לבנות סביב זה כל מיני תאוריות חברתיות מסוימות עקר. גם אצל גברים יש ירידה אבל לא באותה עוצמה. כל הניסיונות הנואלים לקרוא למשיכה מינית במונחים כמו "אובייקטיבזציה" או מה שזה לא יהיה הן פשוט ניסיון להתכחש לקיומו של יופי נשי אובייקטיבי בעולם.

  אגב, אני דווקא חושב שהטעות של ברנע קשורה יותר לזיכרון האנושי המתעתע ולא לשום דבר מעבר לכך.

 • טל  ביום 21 בינואר 2011 בשעה 21:10

  אם כך נשמע שמי שעשה שימוש במיניותו הוא דווקא מר ברנע, ולא הגברת יחימוביץ'.

 • Corinna Hasofferett קורינה  ביום 22 בינואר 2011 בשעה 6:47

  בארץ אי-שם שיניים שחורות הן שיא היופי, שיניים לבנות הן סימן לכיעור.
  אפילו אם הן בנות 99 ושיניהן עמן, הן חייבות להשחיר אותן, אחרת ברנע ושכמותו לא יראה בהן אלא אובייקט.
  חראם.
  כפרה.

 • חגי  ביום 22 בינואר 2011 בשעה 18:14

  ממש לא

  אין שום דבר מחמיא בכך שעיתונאי בוחר, במקום להתייחס לטענה עניינית, להתייחס לפוליטיקאית בתור אובייקט מיני. אין שום סיבה להתגאות בעובדה שהוא ממשיך להתייחס לתכונות הלא רלבנטיות הללו גם כשהיא בת 45. בשום שלב אין זכות לנחום ברנע להתייחס ליחימוביץ כאל אובייקט, ודאי שלא מעל גבי העיתון.

 • גולדבלט משה  ביום 23 בינואר 2011 בשעה 4:58

  חגי-במבט ראשון נראה שאתה צודק ובמבט שני למה לא בעצם? בתרבות הפוליטית תקשורתית מראה ומיניות הם אחד הדברים שמוכרים-אם יש מה למכור. בארצות הברית השלימו עם זה מזמן. אם זהו מצרך שמועמד פוליטי מוכר למה אסור להתייחס אליו. זה בסדר להגיד שאובמה הוא חתיך הורס?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s