טיפשון – מכל הסיבות שבעולם


אני מניח שנשים רבות  מבקשות היום להביט במשה קצב ולא פחות מכך בב"כ עו"ד אביגדור פלדמן ולומר לו מה שנכתב בפתק של אחת המתלוננות -טיפשון מכל הסיבות שבעולם. עו"ד פלדמן כזכור, בחוסר טעם מובהק, לבש חולצת טריקו שנשאה את כיתוב המשפט.

 כן – ממש לא הופתעתי ואפילו צפיתי ברשימה שהתפרסמה כאן, לפני שלושה חודשים, את התוצאה וזאת על אף שחומר הראיות לא הועמד לרשות הציבור הרחב ולא ניתן היה להעריך את חומרת הראיות נגד קצב. כעת התעלומה שיש לפתור, לאחר קריאת פסק הדין, היא השאלה מדוע בחרה הפרקליטות ללכת על עסקת טיעון כה מרחיקת לכת-הסבר חייב להינתן.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דרור בל"ד  ביום 30 בדצמבר 2010 בשעה 15:38

  יום הרשעתו של קצב באונס הוגדר ע"י רוב התקשורת, כמו גם ע"י חלק מהפעילות הפמיניסטיות, כיום חג.

  את יום החג הזה, אם אפשר להגדירו ככזה, חייבים אזרחי ישראל דווקא למשה קצב עצמו. הוא אשר ביטל את עיסקת הטיעון המעידה כאלף עדים על התנהלותה של הפרקליטות בענייני טיפול בנפגעות תקיפה מינית. יוסי דר ביטא זאת באופן החד והברור ביותר ברשימתו 'ומה העונש של מני מזוז'?
  "כפסע היה בין משה קצב, שהורשע היום בשני מעשי אונס ושאר מעשים מגונים, לבין הרשעה על ליטוף בברך".
  http://yossidar.wordpress.com/2010/12/30/%d7%95%d7%9e%d7%94-%d7%94%d7%a2%d7%95%d7%a0%d7%a9-%d7%a9%d7%9c-%d7%9e%d7%a0%d7%99-%d7%9e%d7%96%d7%95%d7%96/

  התקשורת עסקה כל כולה באינטנסיויות בעסקת הטיעון לא בהקשרה הבלתי מוסרי, אלא דווקא בצדה התועלתי, או בהיבטים הפסיכולוגיים של דחייתה ע"י קצב. רביב דרוקר, ערוץ 10, טען כי קצב עשה את טעות חייו כשלא קיבל את עסקת הטיעון. גם ג'ורג' קרא התייחס לכך בדבריו, וקבע כי קצב הימר כשדחה את עיסקת הטיעון. עוד לא מצאתי את הציטוט המדוייק, אך ברור כי במקום לבוא בדין ודברים עם מני מזוז, ועם שאר התומכים בעסקה המפקפקת, דרוקר ושאר פרשנים, קרא ושאר שופטים ופרקליטים, לא הפנימו את הדברים החשובים מעין כמותם שצויינו ברשימתו הזועקת לשמיים של יוסי דר.

  הנה ג'ורג' קרא, מתוך 'הארץ':
  "לדברי קרא, בהחלטתו שלא לקבל את עסקת הטיעון, טרף משה קצב את הקלפים. לדברי קרא, הנאשם הצטרף למערך ההאשמות והההשמצות. הוא קבע כי טענות האליבי של קצב הופרכו ואמר כי מי שדיבר בשני קולות, אינה הפרקליטות אלא הנאשם קצב עצמו. עוד אמר השופט קרא, כי בהתנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, לא נפל פגם".

  לעומת אלו, ביוסי דר עצמו אין לחשוד באינטרסים זרים. אך גם הוא, כמו השופט קרא, השתמש במושג "הימור" לתיאור דחיית עסקת הטיעון. למתלוננות לא ניתנה הזכות להמר – להביע את הסכמתן בקבלת או בדחיית עסקת הטיעון. נדרש היה להגיש בגצ בעניין זה. את הנאשם באונס לעומת זאת, כן שאלו.

  כאן אין טעות, גם לא הימור. ישנה כאן הפקרת המתלוננות, כמו גם הפקרת אלה שלא תתלוננה בעתיד בעקבות התנהלות הפרקליטות, עקב פרקליטים מסוגו של מני מזוז המתעצלים לעשות את עבודתם ומועלים בחובתם המקצועית, האזרחית והמוסרית.

  הפרקליטות מעלה בתפקידה, התקשורת מעלה בתפקידה, וכך גם כל מי שממהר לחגוג את ה"נס" הזה – "טעות חייו" של אנס. אילו שמע בעצת עורכי דינו היה קצב מואשם "רק" בעבירות פחותות בהרבה ממה שהואשם בפועל.

  לקצב אמנם אי אפשר "להודות" על חלקו בהגברת המודעות, אך עד שלא ימוצה הדין גם עם מני מזוז ועם שאר הפרקליטים אשר תמכו בעיסקת הטיעון הזו, כמו גם בהרבה עיסקאות טיעון מפוקפקות לא פחות ממנה, המודעות הציבורית תתמקד ב"נס" ותהלל את בתי המשפט בישראל על עשיית משפט צדק.

 • טל  ביום 30 בדצמבר 2010 בשעה 17:13

  היא לא היתה עד כדי כך מיוחדת…
  מדוע אתה מניח שזה דווקא מה שנשים רוצות לומר לו? אולי דווקא זה מה שגברים מסויימים רוצים לומר לו?

 • גולדבלט משה  ביום 30 בדצמבר 2010 בשעה 18:29

  צודק טל-מיוחדת נמחק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s