מדריך למוטרדת מינית


 אני לא מתכוון להתייחס באופן קונקרטי לפרשה האחרונה. אין לי מושג מה קרה ולמען האמת גם לא מעניין אותי מי הטריד ואם בכלל ומי ביצע עבירת מין אחרת ואם בכלל. החשד הוא שתלונות [נכונות או כוזבות] הועלו במועד המתאים כדי לסכל מועמדות חזקה של אחד הניצבים הרואה עצמו מתאים לתפקיד המפכ"ל. אם זו הייתה המטרה של העלאת התלונות במועד הנוכחי סביר להניח שהיא תושג, אפילו יוחלט שאין די ראיות מהימנות להעמדה לדין.קשה כעת לראות את ניצב בר-לב מתמנה למפכ"ל.

 ניתן ללמוד מהפרשה שללא קשר לשאלה אם הייתה הטרדה מינית, אירוע כזה יכול להוות נכס משמעותי בידי אישה המסוגלת ורוצה לנצלו ועל מנת להפיק טובת הנאה. המוטרדת יכולה להתאפק ולהמתין עם התלונה עד אשר האפקט של הגשתה יהיה מכסימאלי. במילים אחרות אם ביצעו כלפייך מעשה שיכול להתפרש כהטרדה מינית [לא חשוב אם את חשת כך – חשוב מה יחשוב השופט] אל תרוצי להתלונן! בררי היטב כיצד ומתי לעשות זאת – רצוי עם עו"ד מומחה. יש להדגיש שהטרדה מינית גם יכולה לזכות בפיצויי נזיקין כך שמו"מ נמרץ על גובה הפיצוי בטרם הגשת תלונה ואף כתחליף לה הוא לגיטימי ויהיו גברים רבים שלא יהססו לשלם.

 לו היה הנשיא הקודם קצב מוציא ארנק ומשלם ל"א מבית הנשיא" 100,000$ כדרישתה על פי הפרסומים הוא היה יוצא הרבה יותר בזול. במקום זאת הפרסי הקמצן הזה רץ להתלונן אצל היועץ המשפטי מני מזוז מתוך מטרה נלוזה לחסוך גם בפיצוי וגם בשכר טרחת עו"ד והתוצאה שוד ושבר.

  בכל מקרה כדאי להעריך היטב את הסיכונים והסיכויים עקב הגשת תלונה. אם הוטרדת על ידי הבוס בעבודה תלונה מידית יכולה לפגוע בעתידך במקום העבודה אפילו תזכי בדין ולעומת זאת רמז על הפגיעה בך ועל זכותך לפיצוי נאות, אם יועלה בעיתוי המתאים יכול לחולל פלאות. בקיצור לאחר שהוטרדת ושילמת את המחיר, את אוחזת בנכס סחיר רב ערך ומוטב שלא לבזבזו במחוות דרמטיות מטופשות.

 כדאי לזכור כי סכומי הפיצויים שמוכן לפסוק בית המשפט נמוכים לעתים קרובות באופן משמעותי מהסכומים שהנתבע הפוטנציאלי יהיה מוכן לשלם במו"מ שקט מחוץ לכותלי בית המשפט שיניב הסדר פיצוי נדיב יותר מבלי להודות באחריות ועם סעיף סודיות כמקובל בתביעות מעין אלו.

 בקיצור הטרדות מיניות יכולות להתגלות כמכרה זהב ובתנאי שיודעים לפעול נכון ובזהירות.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יובל  ביום 23 בנובמבר 2010 בשעה 15:47

  ההתחיסות שלך לא ברורה לי. כל ידיעה על עבירה כל שהיא יכולה להיות מכרה זהב. אם ידוע לי שהמפכ"ל המיועד קלפטומן כי הוא גנב ממני 500 שקל, אני יכול להרוס את המועמדות שלו, אם אודיע לעיתונות בעיתוי המתאים, ולתקשורת יהיה אינטרס.

  הטרדה מינית (או אונס, כמדובר כנראה במקרה הזה) אינו "נשק בידי האישה", כמו שמקרה דקירה אינו "נשק" ביד הנדקר כנגד התוקף. אתה הופך את היוצרות. המטריד או האנס הוא זה שתקף, וצריך לשלם את המחיר, במוקדם או במאוחר. נקודת המוצא שלך נראת כאילו כל תחום עבירות המין הוא קנוניה נשית כנגד גברים.

 • חגי  ביום 23 בנובמבר 2010 בשעה 16:33

  אני מסכים עם יובל, ומתקשה להבין את קו המחשבה שלך בפוסט הזה.
  המתלוננת היא נפגעת, אם בכירים רוצים לשמור על תפקידם ועל מינויים עתידיים, וגם באופן כללי, מן הראוי שלא יתקפו ושלא יטרידו מינית.

  הטרדה מינית כ"נשק"? זה ממש צעד אחד מלטעון שהמותקפת תכננה את הכל כתוכנית סחיטה מתוחכמת. נדמה לי שאתה לא מכיר יותר מידי את המאפיינים של הטרדות מיניות, שלרב מתאפיינות בתלונות חסר, בשל פחד וחשש. חלק מהפחד והחשש הללו נובעים בדיוק מפוסטים כמו זה, שמציגים את המתלוננת כתוקפנית.

 • גולדבלט משה  ביום 23 בנובמבר 2010 בשעה 17:49

  לא מצליח להבין את הבעיה שלכם. לא דיברתי בכלל על נשק אלא על נכס. ברור שמי שלא רוצה להיתבע שייזהר ויש די הרבה עצות מועילות-למשל מקום העבודה חייב להיות מחוץ לתחום לכל מערכת אינטימית אפילו מרצון.ביחס להיות התביעה נכס זה נכון ולא רק לנפגעת הטרדה מינית. מי שנפגע בתאונה יש לו נכס=זכות תביעה.יש היום הרבה תביעות אזרחיות על הטרדות מיניות-ויש הרבה הסדרים של גברים שפשוט לא מוכנים לפרסום ולמבוכה ומוכנים לשלם ויש כמובן מי שיודעות להפיק מכך תועלת מרבית ומי שלא-אלו החיים. בארצות הברית הטרדה מינית היא עילה רק לתביעה אזרחית ויש שוק כמו בכל תביעות הנזיקין. אם אתה רוצה דווקא לדעת אז יש גם תביעות כזב מניפולטיביות של נשים שהריחו הזדמנות להרוויח קצת ויש תביעות אמיתיות-כמו בכל תחום

 • יובל  ביום 23 בנובמבר 2010 בשעה 19:33

  "אירוע כזה יכול להוות נשק רב עצמה בידי אישה המסוגלת ורוצה לנצל ועל מנת להפיק טובת הנאה"

 • רני  ביום 23 בנובמבר 2010 בשעה 20:08

  כזקן גימלאי העובד כמתנדב במשרד ממשלתי הייתי עד לתפירת תיק כזה למנהל שפיטר עובדת גרועה. הנ"ל נלחם בכל יכולתו וניצח, נציב שרות המדינה זיכה אותו. אבל ! הורד בדרגה וממעמד, נפגעה משכורתו והוא נהפך למנודה. החלק המעניין בסיפור היה שלקבל חתיכת נייר האומרת שנציב השרות אכן זיכה אותו לקח מאבק ארוך, ממושך ולא נעים. בסוף נמאס לו מהמלחמות וכך הוא יושב בפינת משרדו כותב מאמרים מדעיים והוא עדיין ממתין לצאת לגימלאות, שנפגעו משמעותית מכל הסיפור. אני כבר לא רואה אותו.

 • גולדבלט משה  ביום 24 בנובמבר 2010 בשעה 2:49

  הכוונה לנשק במובן של עילת תביעה עתידית-הניסוח ישונה

 • גולדבלט משה  ביום 24 בנובמבר 2010 בשעה 3:14

  הערה נוספת-לא עסקתי בכך בפוסט שממוקד בנושא הפיצוי הכספי בעוולה של הטרדה מינית אבל אם תלונה אמיתית על הטרדה מוחזקת בארון זממן רב ומועלית בעיתוי שבו היא עלולה לגרום נזק מרבי היא בבחינת נשק ואין זה שולל בהכרח את אמינותה אלא רק מצביע על מניעים פסולים. אם נתייחס לבר-לב. אם ביצע מעשים חמורים כאלו הוא לא ראוי להיות גם ניצב במשטרה ואם המתינו עד לתחילת המרוץ למשרה הבכירה אז משתמשים בתלונה כנשק. אני מניח שלתלונות מושהות יהיה יחס חשדני יותר בהיעדר הסבר סביר להשהיה. אפשר להתגבר על כך על ידי מסירת גרסה מסודרת בהקדם האפשרי לגורם אמין שישמור עליה בסוד -כמו עו"ד

 • יפתח  ביום 24 בנובמבר 2010 בשעה 4:44

  שנאת הנשים שלך כל כך בוטה שזה מדהים. מה עשו לך?
  הנה, קח תרגיל קטן. תחשוב על הבנות שלך קוראות את זה יום אחד, נגיד בעוד 20 שנה.
  מה תרצה שהן תחשובנה? שהיה להם אבא עם כאלה דעות חשוכות?

  • גיל  ביום 24 בנובמבר 2010 בשעה 22:27

   ומה בדיוק "חשוך" כאן? משה מדבר על מצב קיים בו יש אפשרות שאישה שהותקפה תשהה את התלונה עד לרגע בו יהיה לכך אפקט מקסימלי. אפשר להבין מדוע יהיו נשים שיעשו זאת, אפשר להבין מדוע יהיו עורכי דין שייעצו כך ללקוחותיהן, ואפילו יש מקרים רבים מאוד שבהם רואים שזה נעשה (תסתכל במקרה קצב, למשל, ובדרישה המקורית של אותה מתלוננת שלא הייתה יותר מאשר סחיטה).

   אני גם מצטרף למשה וחושב שכדאי ללמד את ילדינו כיצד סובב לו העולם ולא להלעיט אותם במעשיות על פילים ונחשים.

 • גולדבלט משה  ביום 24 בנובמבר 2010 בשעה 7:13

  מעדיף שלבנותיי יהיה מבט מפוכח על המציאות ושלא יסבלו מהמיתוסים הרומנטיים ובקיצור אני מקווה מאד שלא יהיו בנות יפתח.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s