חובה לקרוא את דו"ח וועדת הבדיקה של מרצ


מדי פעם אני שואל את עצמי מדוע אני חש כל כך מנוכר ועויין למפלגת מרצ. האם אני מוכן להסדר שלום במתכונת שתי מדינות?- כן-אם יוכח לי שהוא פועל ומהווה בסיס יציב להסדר. האם אני מוכן לחשוב על פריצת דרכים אחרות, לא שגרתיות, על מנת לקדם שלום ובטחון – בהחלט!. האם אני דוגל בזכויות האזרח? במדיניות של שמירת הסביבה ואיכות הסביבה ? בהחלט!, האם אני תומך במדיניות רווחה ובמדינת הרווחה? בוודאי! אז למה אני לא מצביע למרצ ולא מעלה את האפשרות כלל בדעתי? מדוע אני מוצא עצמי מנהל מריבות נוראיות עם תומכיה של המפלגה ? מה השתבש?
 
במקום לענות על השאלה הקורא מוזמן לעיין בדו"ח הוועדה הפנימית שהקימה המפלגה לדון בתוצאות המאכזבות של הבחירות האחרונות. מדובר במסמך מרתק שבכוונתי ללמוד אותו באשר חשיבותו חורגת בהרבה משאלת עתידה של מרצ.נדמה לי שלאחר הקריאה נקבל בסיס טוב להמשך הדיון.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  On 3 במרץ 2010 at 8:44

  את הבעיה של מרץ רואים כבר בהתחלת הדו"ח כשהם מגדירים את עצמם ואת המערך כ"שמאל ציוני".
  שמאל זה דבר מוגדר מאוד, ולא מרץ ובטח לא המערך הם, היו או יהיו שמאל.
  שמאל ציוני הוא אוקסימורון.

  משה,
  אתה לא שמאל כיוון שלדעתך המדינה חשובה מאזרחיה…

 • גולדבלט משה  On 3 במרץ 2010 at 8:46

  של השמאל-כמדומני-ראיית החברה כחשובה מהפרט. השידוך בין זכויות הפרט במהדורה המערבית לשמאל הוא אירוע חדש יחסית במחשבה החברתית

 • עידו לם  On 3 במרץ 2010 at 13:25

  אתה מתבלבל בין שמאל לליברלים, לנין לא שם קצוץ על האזרח וגם השמאל המערבי היו לו תקופות של הערצת ברה"מ ושמש העמים. ג'ון מיל היה איש נאור קרל מרקס לא עצוב אבל זאת האמת. אתה מייצג לעניות דעתי סוג של פרחיאדה שמאלנית ירודה ווולגרית שממציאה לעצמה סיסמאות(כמו אוקסימרון בין ציונות לשמאל וזה אחרי שהוכחת שאתה לא יודע מה זה שמאל בכלל וספק אם אתה יודע ציונות מהי) .

 • רני  On 3 במרץ 2010 at 22:17

  שמאל ישראלי זה דבר מוגדר תגיד אתה רציני?

  אנא בבקשה ספק לנו את ההגדרה. האם שיגול של כל דבר זז או עומד ובלבד שיהיה לבוש בשמלה או לבוש נשי תחתון הנו הגדרה מחיבת של שמאלן? או המלצה בלבד.

  האם הערצת האיסלם על זרמיו ופלגיו בייחוד החיזבאללה והחמאס כנושאי המסר השמאלני בעולם זה חלק מההגדרה המחייבת של שמאל ישראלי. האם לפי השמאל הישראלי אחמניג'אד הנו באמת היורש הלגיטימי של מרכס, אנגלס, לנין, סטלין, זדנוב, טוליאטי, אנה פאוקר, ובעתיד גם פידל ואחיו.

  האם קריאה יומית בהארץ כולל די מרקר זו חובה או המלצה. האם השתייכות לארגון עובדים ותשלום מיסים לארגון עובדים זה בזבוז כסף, מנהג ציוני מפאיניקי מגונה, אמונה תפלה עיקרון שמאלני או מה.

  דגמים של שמאלנים ישראליים. ציפר בני, שטרסלר, לאור, יוסף שריד מפרק ארגוני העובדים, משפחת המוזרים אלוני בעלי האחוזות מכפר שמריהו האם ושלושת הליצנים, כמה מיליארדרים כרישי נדל"ן שפעם חילקו עיתוני שמאל בירושלים. אורי אבנרי, עזמי בשארה הנוצרי מחמד של החיזבאללה, הוא גם שמאל ישראלי שמשרת עכשיו את השייכים של מדינות המפרץ ואת הדיקטטורה החשוכה הרצחנית העלווית בסוריה..

  פעם שמאל גם שמאל ישראלי היה לפי המניפסט הקומוניסטי של קרל מרכס. ארגון עובדים, שכר מינימום, שמונה שעות, חוזה קיבוצי חופשה בשכר,

  בישראל היום השמאל מתפקד לפי המניפסט של האחים מרקס. מסגדים, רעלה, קוראן, כספים מארה"ב,

  יש יותר פועלים עמלים פרולטרים אמיתיים בליכוד ובש"ס מאשר במרץ ומפלגת העבודה ביחד. חבר הכנסת כץ מהליכוד חבר ועד עובדי התעשייה האווירית עשה יותר למען השכירים בישראל מאשר כל הליצנים בבנין גילמן ביחד ותוסיפו לכך את יוסי שריד ויוסי ביילין + העניבה והחליפה ובתוספת שלושת הליצנים אלוני. תגידו באדווה כבר לא משתמשים בעובדי קבלן בכלל?.

  מונטי פייטון זה מגילת איכה לעומת השמאל הישראלי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s