לקבור את רשות השידור


 אני כנראה בעד ערוץ איכותי שאינו תלוי בלבדית בשיקולי רייטינג ופרסום, שאינו נתון לגחמותיהם של אילי ההון ואינו מיועד לשרת את האינטרסים שלהם. צריכה להתקיים חלופה אמיתית לזבל המטמטם המשודר בכמויות אינסופיות בערוצים הציבוריים האחרים. יתר על כן אני אפילו מוכן לתמוך בהקמתו של ערוץ ציבורי חדש בטלוויזיה שלא יימדד בשורת הרווח התחתונה. 
 
ניתן לקבל את ההנחה לפיה יש מקום לסבסוד מסוים של השידור הציבורי, כפי שיש לסבסד תיאטרון ציבורי,אופרה מוזיאונים וכיו"ב, הגם שכנראה מדובר יותר בסבסוד למעשה של האליטות הכלכליות המבוססות. כפי שאמר סיר המפרי בתוכנית "כן אדוני ראש הממשלה" ,אתה תומך בגופים אלו לא מפני שהם עושים משהו שמישהו מעוניין בו, אלא שהם סמל למה שאתה תומך בו. כלומר אנו נדרשים להמשך ולממן את רשות השידור לא מפני שהיא יוצרת משהו איכותי במיוחד, אלא בגלל שאנחנו צריכים להיראות כתומכים במה שהיא אמורה ליצור ושממילא לא מעניין כל כך את הציבור. זו אולי הסיבה שבעוד מקומות בעולם קיימת תמיכה בקיומו של שידור ציבורי. 
 
משום מה הוחלט למכור לנו עסקת חבילה לא מפתה בלשון המעטה. אם אתה מעוניין בשידור ציבורי איכותי יותר אתה חייב לתמוך בהצלתה של רשות השידור, הגם שהכול מודים שמדובר במוסד מנופח, בזבזני, לא יעיל, הנשלט על ידי וועדי עובדים מיליטנטיים שמעוניינים בכל דבר חוץ מאשר בשידור ציבורי. מוסד המתאפיין בפוליטיקה פנימית עכורה והרסנית, באינטריגות אין קץ ובאנרגיות שליליות המיועדות למאבקים פנימיים.
 
נעשה מאמץ נכר לשכנע אותנו כי אין שידור ציבורי ללא רשות השידור – מדוע? מדוע לא ניתן לתת לגוף החולה הזה למות ולמה שלא שנירה בו כבר ונגאל אותו ואותנו מיסורי הגסיסה הממושכים ובמקומו נקים גוף אחר, זול יותר,יעיל יותר ואיכותי יותר, או שנגלה,למרבה ההפתעה, שניתן לקיים שידור ציבורי מובהק באמצעות זכיינים ומנויים.
 
שאלה נוספת – אחרי שהטיבו לתאר את כל חוליי הגוף הזה ואת מערכות היחסים שבו מדוע עלינו להניח שהמצב ישתפר אם יקוצצו ברשות 800 משרות. האם 1,200 בטלנים יתחילו לעבוד לאחר שהתרגלו שנים רבות כל כך לא לעשות כמעט כלום?
 
אנו יודעים שיש בשידור הציבורי דמויות איכותיות. ירון דקל ומיכאל מירו ברדיו, גאלה אבן וקרן נויבך בטלוויזיה וטובים אחרים, כאלו שלא זו בלבד שיידרשו בכל שידור ציבורי בעתיד, אלא שייתכן שאף יצליח לעשות בו הרבה יותר מאשר ניתן להם כיום.
 
אין לי אמון רב בשינוי מבפנים של מוסדות שהסתאבו זמן רב כל כך. את הסיאוב ברשות השידור מטיבה לתאר דורית ענבר מי שעבדה בה תקופה מסוימת תחת היו"ר הקודם והיא משוכנעת למרות הכל שיש לגוף החולה הזה סיכוי. התרופה תימצא אם אך יוחזר היו"ר הקודם משה קשתי לתפקידו. בתור מי שכבר בנה תוכנית הבראה אפשרית ומכיר את כל נפתולי הפוליטיקה הפנימית ברשות דווקא לו יש סיכוי, טוענת בלהט הכותבת. חזרתי וקראתי את דבריה הנרגשים והשתכנעתי סופית – רשות השידור חייבת למות על מנת לתת סיכוי לשידור ציבורי אמיתי.

 

 

 

 וגם


 
 

וגם

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דודי  ביום 26 בפברואר 2010 בשעה 11:33

  כאשר כיהן כשר האוצר, והורה על הפחתה חדה בתקציבה. משם ואילך – פרפורי גסיסה.

  זו אגב שיטה כללית של האוצר. הכרזה רשמית על סגירה של גוף כלשהו מעוררת מחלוקת וכותרות. מוטב לייבש אותו בשקט, למנוע ממנו כל אפשרות לתפקד, ואז לבצע המתת חסד.

 • רני  ביום 26 בפברואר 2010 בשעה 17:29

  כה ברור כה שקוף.

  האם הנסיון שלך של כולנו בפירוק המוסדות שייסדו האבות המייסדים והקמת תחליפים כביכול עדכניים כביכול יעילים כביכול משופרים לא לימדנו דבר מה.

  היכן ועדת החקירה שתבדוק ותפרסם מי הפסיד ומי הרוויח ממימוש המסקנות ע"ש בכר. בכר הפסיד? הרויח? פקידי האוצר הנוספים שעברו לשרת את עשר המשפחות בועלות המשק הרויחו? הפסידו? עהחוסך האלמוני? הפסיד הרוויח?

  הורסים את מערכת החינוך הקדם אוניברסיטאי מקדמים הפרטה למעשה ואח"כ הפרטה חוקית מושלמת, ומי ינהל את המערכת המופרטת אם לא חברינו באוצר אחרי יציאה לגימלאות בגיל חמישים, והם מדברים על צבא הקבע.

  השביתה באוניברסיטה העברית ואחריה הפרטה

  קרא על מערכת הבריאות שכבר מצויה ביותר מחצי הדרך

  הכבישים שבהם ע"י צמצום חסכון והרג האוצר מתכנן הפרטה מתמשכת.

  רשות השידור? רוצים את התדרים רוצים את הנדל"ן רוצים לפטר

  כמה סימלי, אברבנל הנו המודל כולנו יושבים באברבנל שכבר מישהו באוצר יודע לאן זה הולך.

 • גולדלבט משה  ביום 26 בפברואר 2010 בשעה 18:33

  יש בינינו מידה רבה של הסכמה ואף על פי כן יש יוצאים מן הכלל וכשגוף מסתאב כל כך כמו רשות השידור ומדובר בתהליך מאד ממושך -יש להודות שהמצב חשוך תקווה ויש גופים שנועדו למות.
  אני לא חושב שרשות השידור מאיימת במשהו על הערוצים האחרים-

 • רני  ביום 26 בפברואר 2010 בשעה 21:49

  שלום
  בגלל כתיבה מרושלת שלי לא הובנתי. רציתי לאמור שלרשות יש תדרים ואלו שווים היום הרבה כסף, ראה בעיות תדרים בין ישראל והרש"פ.

  כן יש לרשות מבנים ובנינים במקומות מרכזיים בישראל.

  בנוסף יש לה למרות הרשלנות והשלומיאליות ארכיון סרטים לא מבוטל.

  בנוסף היא עדיין מהוה גורם הלוקח זמן צפייה מהרשתות המסחריות.

  מי שיצליח להשתלט על זה וכרגיל בישראל הפרטה והשתלטות מלווות במתנות חינם בסכומים נכרים יעשה עסק טוב.

  חבל שרכוש שהורי ואני והדומים לנו צברנו בכספי מיסים במשך עשרות שנים יועבר כך לידיים פרטיות ללא תגמול נאות לציבור. ראה סיפור מחירת חסכונותי שהם רכושי המובהק ואני גם מימנתי רכישתם ע"י העלאת העמלה. שערוריה שלדעתי עולה על סיפור מידוף.

  משום כל אלו אני מבקש תיקון ולא הרס. למשל פיצויי פיטורים גדולים ואח"כ המשך הניהול ע"י חברה ציבורית מונופוליסטית.

  ושוב תודה עבור זמנך והאפשרות להשתמש כטפיל בבלוג שלך.

 • יוסי  ביום 27 בפברואר 2010 בשעה 9:34

  כיצד מפלגת ליכוד ממשיכה לתמוך בערוץ טלוויזיה שמוטה נגדה ולטובת השמאל באופן רשמי, כך עפ"י דו"ח הביקורת הרשמי של הרשות:

  "כמו כן נמצא כי במרבית תוכניות הטלוויזיה הייתה "העדפה ברורה למפלגת העבודה", הן במרואיינים והן בכתבות."
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000535713

  זה כנראה מעיד עד כמה הפוליטיקאים שלנו חלשים ומסואבים, ומעדיפים לרמוס אחד את השני כדי לקבל פירורי שידור בערוץ השמאלני הרשמי, במקום להתאחד ולסוגרו, למרות שהם מבינים שהמשך קיומו פוגע בכולנו לטווח הארוך.

  אה, בעצם זה אותו הסיפור שהיה לפני כמה חודשים עם ערוץ 10..

 • גולדבלט משה  ביום 27 בפברואר 2010 בשעה 11:28

  רק חול וחול. איני סבור שהנטייה לשמאל היא רק ברשות השידור. אני מוצא אותה גם בערוצים האחרים והיא נובעת בעקרה שאנשי התקשורת באים מחתך חברתי מוגדר שיש בו הטייה ברורה לשמאל-כך שמבחינה זו קיומה או אי קיומה של רשות השידור אינו משנה הרבה

 • רני  ביום 27 בפברואר 2010 בשעה 16:32

  מתקנים דברים קיימים ושבים ומתקנים. חושבים לפני שהורסים ומחריבים ומחליפים.

  בעולם חד פעמי, בזבזני, המזלזל בכל מה שהיה ומאמין שבידו כרגע הידע הטוב היחיד. הורסים, זורקים, משמידים, מחסלים. אם ראשות הממשלה, או אם הכבישים והדרכים, או אם מערכת המשפט פגומים תקנו שפצו. אם אכן רשות השידור מוטה תקנו ווסתו אזנו.

  התבוננו סביבכם. ביציאה מנתב"ג ללוד עומד גשר עותומני בן יותר מארבע מאות שנים. כשנבנה ספק אם היה בארץ רכב גלגלי, גמלים הילכו בו. היום עוברות עליו משאיות נושאות עשרות טונות במהירות הבזק. כמה מבנים כאלו נהרסו בארץ ומה שבא במקומם נופל בכל רוח מצויה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s