ניצחון נוסף לשלטון החוק


 
מאמר מחאה שפרסמתי  נגד השתתפותה של אילנה דיין [שערעורה תלוי ועומד כעת בבית המשפט העליון] כמנחת רב שיח בהשתתפות נשיאת העליון ושופטיו בעבר ובהווה וכן בהשתתפות יועצים משפטיים בעבר [ובהווה] לא נשא פרי. הכנס מתקיים, אילנה דיין תנחה אותו [באישור מיוחד של הוועד המרכזי וראש הלשכה] הציבור כבר הבין שאילנה דיין היא חביבת בית המשפט העליון והעילית המשפטית ואף אחד, כנראה, כבר לא מוכן להמר על נצחונו של סרן ר. בערעור – אפילו בקרב העדה הדרוזית. כדי לזרות מלח על פצעיי קיבלתי דוא"ל מיוחד מהלשכה המזכיר לי את קיומו של האירוע וכך נאמר בו :
 
"בעקבות הביקוש הגדול החליטה הלשכה להעביר את האירוע מבית הפרקליט לבנייני האומה בירושלים.

האירוע, פרי יוזמתו של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, יתקיים ביום רביעי, 24.2.2010, י' אדר תש"ע, בשעה 17:00. בעקבות הביקוש הגדול החליטה הלשכה להעבירו מבית הפרקליט לבנייני האומה בירושלים.שבוע לפני הארוע אזלו הכרטיסים וההרשמה נסגרה  כאשר מאות עורכי דין ושופטים הבטיחו למלא את האולם עד אפס מקום." [כל ההדגשות במקור]
 
דבר אחד בטוח – לא מדובר בהזמנה – דוברת ראש לשכת עורכי הדין מבשרת לנו בצהלה שגם לאחר העברת האירוע הנוצץ לבנייני האומה אזלו הכרטיסים וההרשמה נסגרה. למיטב ידיעתי אפילו למופע הקרוב של אלטון ג'ון נותרו כמה כרטיסים, אבל לא נראה לי שהוא יכול להתחרות בפופולאריות של אילנה דיין. הייתכן שבהתנגדותנו הקטנונית להשתתפותה של דיין רק גרמנו להעלאת הרייטינג של הכנס המיותר הזה ושל ראש הלשכה? לאלוהי המדרוג פתרונים.
 
מכל מקום הציבור מוזמן לבוא בכל זאת, אולי בכניסה לבניני האומה הוא יזכה להעיף מבט חטוף בליגה הלאומית של הצמרת המשפטית מתייצבת לאירוע החורף של המשפט במיטב מחלצותיה – גם זה שווה משהו. אין חשש שנישאר לגמרי בחוץ שכן דוברת הלשכה כבר תדאג לפרסם סקירה יחצנית של האירוע בצירוף תמונותיו של ראש הלשכה עם כל המי ומי וכולם יחייכו במלוא פה למצלמה.אולי אפילו מהטלוויזיה יבואו . אין ספק שהוזמנו צלמים ועיתונאים לסקר את האירוע הנוצץ הזה – מה חשבתם שמדובר בכינוס אקדמי?.
 
אפשר לשער שמהכנס הזה יישמעו דברים רמים כנגד כל כוונה לפגוע במוסד היועץ המשפטי לממשלה ובשלטון החוק ותובע דאגה עמוקה מהתגברות הביקורת המשתלחת על מערכת המשפט. המשתתפים יהיו מאד מרוצים מעצמם ואף אחד לא יבין על מה בעצם הייתה המחאה ומה לא בסדר ובעצם גם לי עצמי כבר אין כוח להסביר.
 
  
 
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • בן דיין  ביום 24 בפברואר 2010 בשעה 11:11

  והם אינם מושפעים וההחלטות שלהם אינן מוטות בגלל קשרים אישיים,חבריים, עיסקיים, עם בעלי הדין.

  לא יעלה על הדעת להטיל מום בשופטים המקצועיים, בשיקול הדעת שלהם, והנסיון להציג אותם כאילו הם רק "בשר ודם" ולא גם שופטים מקצועיים עושה עוול למערכת שהוכיחה עצמה מאז ומעולם.

  הואיל והאירוע נועד גם להנאת בנות הזוג של השופטים יהייה סביר להעריך שלא יתכן לקפח את זכותן להנות מהשתתפות באירוע עם אילנה דיין, רק משום שהן פועלות במשפחה שאחד ממנה הוא שופט.

  עוד סביר שלצורך החלטה בסוגייה הזו התכנסו כל שופטי העליון המקצועיים בהרכב הכי נרחב וגדול ונחה דעתי שהם נתנו דעתם לרושם העולה מן ההחלטה השקולה שלהם, ואני מכבד את החלטתם,
  ואני בולע את הרוק שהצטבר בלועי באופן ספונטני למקרא המידע.

  יואיל רוקי להתכבד במוצא המכובד שהצעתי לו ולא ישאף למצוא את דרכו הנכונה והבריאה, מבית הבליעה, כאילו הוא נעל.

  .

 • רני  ביום 24 בפברואר 2010 בשעה 18:17

  כה ציניים, כה מבריקים באמת מרשים. אבל זה באמת באמת לא בסדר מכל בחינה אפשרית. אולי בן דיין בלע את רוקו אבל אני מרגיש כאילו זרם של נוזל ביולוגי אחר, צהוב וחם מותז על כולנו. הנה גם אני מנסה להיות ציני חכם. אבל באמת, לכל הרוחות מה עושים?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 24 בפברואר 2010 בשעה 18:49

  מוזר שאתה היחיד שבכלל מטריד עצמו בעניין הזה.

 • בן דיין  ביום 24 בפברואר 2010 בשעה 19:19

  היום בבוקר נודע לי שאפשר להעלות על הדעת שמתבצע כאן הליך אינוס אישי-מסחרי מתמשך.

  כידוע, אילנה דיין משכירה את שירותי ההנחייה שלה בשוק שירותי הנחייה והיא פועלת בו כמקובל בשוק, בכפוף לאילוצים מוכרים בשוק.

  יתכן שסביר שאילנה דיין מעוניינת להקפיד על טוהר והדר ואינה מעוניינת להכשל ולהכשיל כעולה ומסתבר מן הדברים של עו"ד גולדבלט.

  לכן יתכן שסביר שהיא נאלצה להסכים להיענות להזמנה להופיע באירוע החשוד כאסור להופעה על ידה ואולם אולי פועלים עליה כוחות הפחדה, איום, פחד, מורא לסרב להזמנה ופחד זה עלול לנבוע מן הידיעה שלה שהיא צריכה להשפט בפני וע"י המזמינים.

  יתכן שסביר שידוע לה שסרוב כזה יעלה לה בהטיית דין לרעתה, ולכן, כאמור, אולי, יתכן, נגד רצונה, כאחד המאויימים בשווקים, היא נאלצת לשתף פעולה, ולא להתלונן.

  סביר שכל מה שנודע לי היום הוא דימיון פנטסטי ופנטזיה חלומית בלתי אפשרית ואין להבין מהדמיונות האלה כאילו השופטים הם הגורם המשפיע על אילנה דיין לפעול כמו בשוק הפועל תחת לחץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s