לעצור את השליח לחקירה-תשובה לפרופ' אייל גרוס


טוב אז פרופ' אייל גרוס פרסם רשימה נוספת ובה קרא שלא להרוג את השליח [דהיינו,ארגוני הזכויות הנתונים תחת מתקפה כללית ורואים עצמם כשליחים]  ובתגובה לתגובתי לרשימתו ציין שכבר זכיתי לכינוי "משה מקארתי " נאלצתי להגיב שוב ולהזכיר שעד כה היחיד שזיכה אותי בכינוי זה היה הוא עצמו [ כשהתלוננתי על עידן לנדו] . אייל פתר את הבעיה בנקל ומחק את תגובתי ובא לציון גואל – כמו שאומרים אצלנו ממש חגיגה לדמוקרטיה.
 
 האנקדוטה הזו נועדה כמובן לשרת טיעון אחר.פרופ' גרוס ציין ברשימתו שמקורות המימון של ארגוני צדקה אלו [ארגוני הזכויות] שקופים. הלכתי לאתר האגודה לזכויות האזרח קראתי את הדוחות וראיתי בחלחלה שהאגודה נתמכת בנדיבות על ידי כמה וכמה תורמים אנונימיים ועל ידי שתי ממשלות [בריטניה ונורווגיה ] ולא רק על ידי הקרן החדשה לישראל וקרן פורד שאף היא ארגון שנוי במחלוקת בארצות הברית.
 
אבל אפילו לא על המימון באתי לכתוב וגם לא על המתקפה האחרונה נגד ארגוני הזכויות ואפילו לא על דו"ח גולדסטון. ההילולה הזאת לרבות הביטוי "להרוג את השליח" נשמעה לי מוכרת ולפתע חזרתי בזכרוני כשבע שנים לאחור לטבח שביצענו בג'נין – אתם זוכרים את הטבח? לא? טוב כי לא היה טבח כזה ועל כך יש כבר קונצנזוס.זה כמובן לא הפריע לאייל גרוס וליועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח לזעוק חמס שישראל מבצעת פשעי מלחמה בקנה מידה נרחב. 
 
באותם ימים של מבצע חומת מגן, מבצע שהחל לאחר שבאמת הטרור חצה כל סף אפשרי, יצאה האגודה לזכויות האזרח [ד"ר גרוס היה אז בהנהלתה] בקריאה להפסיק את הרג האוכלוסיה האזרחית בג`נין ובפרסום רשמי שלה-הקיים עד היום באתר האגודה נאמר:
 
הארגון הפלסטיני להגנה על זכויות האדם ואיכות הסביבה, האגודה לזכויות האזרח בישראל ועדאלה – המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל, עתרו היום לבג"צ נגד מפקד כוחות צה"ל בגדה המערבית, האלוף יצחק איתן ונגד הרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז. העתירה הוגשה בדרישה להורות לכוחות הצבא להימנע מלהפגיז ומלפגוע מטרות אזרחיות במחנה הפליטים ג`נין, ולקבוע כי כל פגיעה של צה"ל במטרות אזרחיות בשטחי הגדה המערבית הינה בלתי חוקית בעליל. עוד מבקשים ארגוני זכויות האדם העותרים מבג"צ לקבוע דיון דחוף בעתירה, בשל הסכנה הממשית ביותר והמתמשכת לחייהם ולשלומם של אזרחים רבים במחנה הפליטים ג`נין וברחבי הגדה המערבית כתוצאה מהמשך ההפגזות.

מחקר קטן העלה שבהמשך ,מספר חודשים לאחר מכן, התחולל משבר של ממש באגודה לזכויות האזרח בעקבותיו פרשה כותבת ידועה באתר רשימות, ד"ר נעמה כרמי,מתפקידה כיו"ר האגודה. גם אייל גרוס שילם מחיר כבד ביותר.על פי כתבה בהארץ שסיכמה את הפרשה הזאת ד"ר גרוס[כתוארו אז] לא הוזמן לנאום בכנס המרכז הבינתחומי בהרצליה משום שכינה את מעשי צה"ל במבצע חומת מגן כפשעי מלחמה. הקיצוניים  באגודה אגב ניצחו ולמיטב ידיעתי ומאז הם המובילים את הקו של האגודה עד היום.

כדאי לקרוא היטב את הרשימות אליהן אני מפנה ותגיעו למסקנה שבאמת אין חדש תחת השמש. אני באמת לא מטיף להרוג את השליח, בהנחה שארגוני הזכויות הם שליח [של מי ומה ייפוי הכוח שלהם ? ] אבל אולי רצוי לעצור אותו לחקירה ואולי אפילו עד תום ההליכים ? האם הוא כבר גרם די נזקים למדינת ישראל על מנת שיינקטו ביחס אליו הליכים כלשהם?.
 
 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אסף  ביום 3 בפברואר 2010 בשעה 19:18

  אי אפשר לקרוא הקישור האחרון

 • דני כהן  ביום 3 בפברואר 2010 בשעה 19:21

  הימין פשוט בעד שלילת זכויות אדם ואזרח, ולכן הוא בהתנגשות מתמדת עם אירגוני זכויות אזרח ואדם.
  דרך אגב, אני הוא ה"קורא" שלכבודו נכתב הפוסט על הנעל של ביניש.
  ומלה אחת של כבוד כלפיך למרות שאני נגעל ומתנגד לרוב הדברים שאתה תומך בהם, לפחות בניגוד לחנה בית הלחמי אתה תומך בחופש ביטוי.

 • גולדבלט משה  ביום 3 בפברואר 2010 בשעה 19:37

  את הקישור האחרון ודני כהן-לא הפוסט לא נכתב עליך אלא אתה היית נקודת המוצא לכתיבתו ואולי הקטליזטור

  ארגוני הימין מתנגדים לזכויות אזרח-כן אני שומע את האגדה הזאת כבר כ35 שנה-היא לא צוברת אמינות עם השנים

 • דני כהן  ביום 3 בפברואר 2010 בשעה 20:26

  בשנות ה-50 כשחירות הייתה באופזציה היא בהחלט תמכה בזכויות אדם: ביטול תקנות שעת החירום, התנגדות להפקעת אדמות מהערבים, חופש ביטוי, ביטול הממשל הצבאי וכו'..
  העובדה שהם תומכים מאז שעלו לשלטון בהתנחלויות שנלווה אליהם צבא חזק ואלים, ושלילת זכויות מהערבים שיושבים בשטחים מובילה אותם להחזיק בעמדות שנוגדות את זכויות האדם.

 • חירותניק  ביום 3 בפברואר 2010 בשעה 22:51

  ככל שהזמן חולף ועובר, נשמטת הקרקע מתחת לרגלי השמאל הישראלי האנטי-ציוני. החשיפה הזו של "אם תרצו" פשוט הסירה את המסיכה מעל פניהם ועכשיו הם נתונים בהיסטריה מוחלטת. העניין הוא שבן כספית ומעריב עלו על משהו שאנחנו, ב"מקור ראשון", כותבים עליו כבר שנים. זאת, בנוסף לחשיפה האחרונה של ראובן פדהצור ב"הארץ" שלפיה סיפור מוחמד א-דורה היה עלילת דם פלשתינית.

  מה שמעניין הוא שחלק גדול מהאנשים האלה, למשל פרופ' גרוס, אינם חיים עוד בישראל מזה שנים, ואחרים מחלקים את זמנם בין הארץ לחו"ל. ההימור שלי הוא שנחזה בירידה מהארץ של רבים מהם.

  הדבר היחיד שנותר להם, כמו לעידן לנדו, הוא לכתוב פוסטים ארוכים כאורך הגלות בבלוגים שלהם ולקוות שזה ישפיע על קומץ האנשים שעוד קוראים אותם.

 • אהה  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 0:02

  ה"חשיפה" של בן כספית שווה ל"חשיפות" שלו שגולדבלט עצמו עמד על החוסר רצינות שלו במאמר קודם שלו
  http://www.notes.co.il/moshe/64538.asp
  במעריב עצמו מיה בנגל כבר עמדה על הפשלה של העיתון של עצמה
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/049/149.html?hp=1&loc=2&tmp=2558
  וגם הדוח של ארגון קשב עושה זאת וכדאי לקרוא בפירוטו וזה מראה שאכן כספית עקבי ויש לצפות שגולדבלט יחיל על מאמרו הנוכחי את אותו ניתוח שהחיל על כתביו הקודמים של הכספית
  http://www.keshev.org.il/Site/FullNews.asp?NewsID=188&CategoryID=9

 • גולדבלט משה  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 5:59

  הכותב צודק-לא הייתי מסיק מסקנות ביחס לעובדות הנטענות על ידי בן כספית-אם הוא ערך את התחקיר של מעריב[או שרק כתב עליו] כך או כך הבעה הרבה יותר מורכבת משאלת הקרן החדשה לישראל ולדעתי מימון ממשלות זרות בעייתי הרבה יותר. שכאן גם דינמיקה פנימית בתוך ארגוני זכויות שדוחפת לאימוץ העמדות הרדיקליות ביותר. כך קרה כנראה באגודה לזכויות האזרח שם נדחקו המתונים החוצה וחלה השתלטות של קיצוניים שפרופ' גרוס אינו הקיצוני שבהם
  בעיה נוספת נוגעת לאימוץ שיח הזכויות כתחליף מוחלט לשיח הפוליטי וכלל איני בטוח שהדבר נעשה בתום לב . להערכתי המעבר לשיח הזכויות המשפטי נועד לשלול מגורמים פוליטיים הנבנים על דעת קהל, קבלת אמון מהבוחר וכיו"ב טרדות את יכולת ההכרעה. אם כל הוויכוח הוא על אמנת ג'נבה הרביעית לבוחר מחדרה אין מה לומר בוויכוח כזה ונראה שלא רוצים שיאמר דבר.
  קיים כאן ניסיון מודע להטות את העימות למישור המשפטי ולמישור הבינלאומי-במובן זה ארגוני הזכויות הם אכן שליח אבל לא של הבוחר הישראלי אלא של גורמים זרים ובחלקם עויינים ממש.
  מכל מקום-בהחלט נדרשת וועדת חקירה לבחינת פעולת ארגוני הזכויות

 • עמרם  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 6:44

  די ברור מטעם מי השליחות: יש דבר כזה שנקרא מצפון, ויש אנשים שנחשפים לרוע, גזל, אכזריות, ואטימות מתגברת שמבקשים להאבק בה. לא ממש ברור לי מודע מישהו צריך "לחקור" את האירגונים ובשם מה, כשהוא יכול להשתמש בכל אמצעי דיון ציבורי כדי להאבק בהם, בממצאיהם, או בדיעות שהוא מייחס להם. גם הקריאה לחקירה היא סוג של משפטיזציה של הדיון הפוליטי

  צודק גולדבלט מאוד בעניין אחד: שיח הזכויות והמעבר למשפט (בינאומי?) הוא ביטוי של יאוש מהציבור הישראלי והפלסטיני, ומאמצעי השכנוע ה"דמוקרטיים". הסיבות לכך רבות ומגוונות – חיסול מוחלט של העיתונות החופשית מטעמה של תקשורת בידור ופנאי, כנסת חלשה ולא רלוונטית, שיטור אלים ודכאני ואף רצחני נגד מאבק ומחאה לא אלימים ועוד ועוד – וחלק מהסיבות האלה אולי לא מוצדקת. אבל זה מהלך לגיטימי, והניסיון האחרון להלחם בו הוא מקארטיסטי ואף פשיסטי (ה"קריקטורה" של נעמי חזן, למשל)

  ההפרדה בין דיעות פוליטיות ושיח זכויות היא מלאכותית. עידן מנחם בגין ופרופ' קלינגהופר (ואלימלך רימלט) הסתיים. יאוש, הפחדה וחרדה הפכו את זכויות האדם לבלתי רלוונטיות ב"ימין", והשתלטו של שיח משיחי על הימין הזה חיסלו את הזרם האזרחי החשוב והחיוני הזה. אין כבר ימין ליברלי, כי כבר אין אופציה לכיבוש נאור, מה לעשות

  והערה אחרונה, לאהבל התורן: כבר די נמאס מההעמדה החוזרת והנשנית הזוף כאילו להפרד מהקונצנזוס ולהיות "פעיל שמאל" מקנה לך כרטיס במחלקה ראשונה לחו"ל וכסף בלי סוף… זהו שקר והסתה. האנשים שהגיעו למסקנה מרחיקת לכת כלפי האידיאולוגיה והפרקטיקה שמנחה כאן את המשטר משלמים מחיר אישי כבד – הם צריכים להתנתק מחינוך ו"ערכים" שהוטבעו בהם ובהן שנים, עמדתם הספקנית והחשדנית כלפי תעמולה רשמית ותירוצים ממוסדים עולה להם בקריירה, בקשרים חברתיים, וביחסי משפחה. הרבה הרבה יותר חמים ונעים ללכת בתלם, לאמר הן, ולנמנם בחיקו החם של הקונפורמיזם הממסדי – כמוך – מאשר לחקור, לדרוש, לפקפק, לזהות אינטרסים ותפרים גסים בגירסאות רשמיות, ולהציע ראיות והבחנות אחרות לאירועים היסטוריים ועכשויים.

  מסע הגזל בסילואן ובשייח' ג'ראח, ועמותות המתנחלים המנהלות אותו, מקבלות ביום אחד ממיליונרי חב"ד עלומים ומארגוני ימין (לעתים פרו-נאצים בגלוי) יותר מתקציבן של כל האגודות הליברליות האלה בשנה שלמה… איפה החקירה? איפה הדיון הציבורי? איפה השקיפות? איפה הלעג למיליונרים האשכנזים שבחורף הירושלמי זרקו ילדים לרחוב בתום מסע של שקר, שוחד, סילוף? רק הקרן החדשה מעניינת אתכם?

 • גולדבלט משה  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 9:08

  הבעיה כאן נדמה לי שונה. מדובר בשכונות בשטח ירושלים מבחינה חוקית והשאלה אם ניתן למנוע רכישת מקרקעין שם-להבדיל מגזל חוקי שזה נושא להכרעת בתי המשפט-במדינת חוק

  איני רואה גם שום חוקית דרך למנוע מערביי מזרח ירושלים לרכוש דירות בתלפיות ובבית הכרם

 • אייל  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 9:23

  בסוף היית חייב לדחוף באופן מעושה אשכנזים אה….
  אפס.

 • עמרם  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 10:08

  מסיבות רבות, מבחינה חוקית תושב מזרח ירושלים ערבי (שהוא, כזכור, תושב קבע שאינו אזרח) אינו יכול לרכוש דירה בתלפיות ובבית הכרם. חשבתי שהמצב החוקי הבלתי סימטרי הזה ידוע לכל

  עמותות המתנחלים אינן רק "רוכשות" – הם מזייפות, משחדות, קונות פקידים ופוליטיקאים, מאיימות, תוקפות, ולרשותן מאות מיליוני דולרים ממקורות מפוקפקים, חלקם אנטישמיים ואוהדי היטלר בגלוי – איני רוצה לדון בהם, אלא בתמיהה מדוע מעולם פעילותם לא שכתה לתביעה לחקירה ממלכתית ולשקיפות. נהפוך הוא – הן מוגנות על ידי רשויות המדינה באלפי חומות ושמיכות

  אייל – אתה צודק. כתבתי קטע מעולה, בהיר, זורם, קולח, חד כתער, המציג עובדות רעננות ומשכנע בטיעוניו, היסקיו, ופרשנותו – ולפתע כוח עליון חזק ממני אחז בידי המקלידה והכתיב לי בכוח את המלה "אשכנזים" כשם תואר למיליונרים (האשכנזים, אגב) שממנים את כל העמותות האלה. איך הרסתי הכל במחי נימה אתנית אחת. נורא, פשוט נורא

 • גולדבלט משה  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 10:30

  אבל עקרונית אין מניעה לאזרח זר לרכוש דירות בישראל-עושים את זה כל הזמן

 • דוד  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 21:47

  דבר ראשון העובדות: היש מישהו שמוכן להניח כסף על ההצהרה שאפילו לא פרוטת תרומה אחת מהמיליונרים החלביים שבניו-יורק וכ"ו לא הולכת לנישול פלשתינים בארץ-ישראל. רק כסף אשכנזי יש שם? אם יוכרז פרס על בדיקה כזו אצלול בארכיונים והצהרות מס ותרומות בארה"ב וארגונים אגודות וישיבות וכוללים בישראל ובשטחים ואיש לא יתפלא אם ימצא דבר מה. אבל עמרם המלכלך ימשיך ללכלך.

  האמירה על האדם הלבן שנמאס לו מהישראלים והפלשתינים והוא יגרור אותם להאג לתרבת אותם שם זה אורינטליזם ואימפריאליזם מהסוג השפל ביותר "עולו של האדם הלבן" קרא לזה קיפלינג האחרונה שדנה בכך היא נעמי קלין שלא לדבר על אדוארד סעיד. איך אמר עמרם: "רוע גזל אטימות ואכזריות" זה מה שבאו הצרפתים לנקות מצפון אפריקה, סוריה ולבנון, האיטלקים מלוב והאנגלים מעירק ירדן וארץ-ישראל, בין היתר. קרא בדיוני הפרלמנט הבריטי ודוחות הנציבים העליונים הצרפתים והבריטים.

  עצוב לזכור אך ראוי לזכור שעם בוא האימפריאליזם האירופאי לאוריאנט הרבה מאוד מהיהודים במקום הפכו למשרתיו הנאמנים וסוכניו בכל דרך. חלק מהם בהפוך על הפוך ממשיך במסורת זו כאן בישראל ונותן לאירופאים שירותים דומים. חוק כרמייה היה הפרס במגרב. רק בבתי היהודים העניים ביותר לבושתם ובושת מנהיגי הקהילה דיברו ערבית-יהודית. השווה יהודי עדן ליהודי תימן השווה יהודי בצרה ליהודי כורדיסטאן ויהודי ערי החוף במגרב ליהודי האטלס. תוך זמן קצר בצפון אפריקה, מצרים, סוריה ולבנון כל יהודי שהיה קרוב לשליטים האימפריאליים וכיבד עצמו החל לדבר צרפתית. המגוחך והעצוב שבכך חברו להם גם הרבה נוצרים ערביים, היכן שהיו כאלו. אבל אנחנו נעסוק ביהודים. כשהחל העולם התרבותי האמיתי כלומר האירופאי, לא חס ושלום הערבים, לגלות אמת חדשה בשמאל ובקומוניזם גם כאן הסוכנים של תופעה לא ערבית לא מוסלמית זו היו בעיקר יהודים ונוצרים. אמת מושלמת אין בתאוריה זו אך אמת חלקית יש כאן.
  יש איזה אבסורד בסיסי במי שגוררים אותנו ואת הפלשתינים למשפט האימפריאליזם האירופאי וקוראים לעצמם ערבים-יהודים כינוי שלא העלו על דעתם אבותיהם ובודאי לא ערביים מוסלמיים. מי בתימן היום שמע על יהודים-ערביים. זו המצאה בסגנון מוכר כמו גרמנים בני דת מושה המצאה שבוטלה ע"י יציאה דרך הארובה.
  לדעתי: התופעה צריכה להיות מוגדרת במונח "הדוד תום" שכאן יקרא "הדוד מוסה" זה קומפלקס הדיהמי העבד הנרצע המחפש אדון מנהל אם לא במוסלמי האדון המקומי כי אז בהאג בהנהגת אדון גולדסטיין

  אין שום דבר בין ישראלים ופלשתינים שאינו קיים בארצות אחרות באורעאינט, לבנט, מזרח, לא צריך אדון לבן מדריך שופט ומוציא לפועל צריך לשבת יהודים ישראליים וערבים פלשתינים ולעשות שלום.

  באשר למה שנמאס או לא וכרטיס לחו"ל. מי איך ומתי סידר לאילן פפה היסטוריון כושל לפי כל מדד אקדמאי ג'וב באנגליה. מי איך ומתי סידר לטייסים יותמי סירוב סיבוב בחו"ל ע"ח הברון. מי הזמין את גדעון לוי השבוע לשגרירות אירופאית לארוחת פאר בכדי שיזהיר היום את הישראלים בקשר לאירן. אתן עוד שמות וכתבות ותאריכים מארה"ב וקנדה אם ואשר יבדק העניין

  מה שקורה בירושלים בגניבת בתי הערבים זה חטא, עוול, פשע ושפלות. אבל גרוע פי אלף מכך הניקוי האתני של ערביים מצפון עירק הכורדי [ שלא תחזיק מעמד חודש בלי התמיכה השקטה התורכית בחלק הזה של פירוק עירק ] אלפי הנוצרים דוברי ארמית, בודאי לא מהגרים חדשים מקרוב באו, המנוקים מסוריה זה פשע גרוע מכל מה שנעשה ביו"ש. זה אינו מצדיק את זה ואינו מהווה תשובה או תירוץ. אבל !!! אם לא הולכים להאג בגין אלו ובגין מי הפרת והחידקל שתורכיה גזלה מעירק וסוריה לא צריך ללכת להאג בשום נושא בין ישראל לפלישתינים. צריך לשבת ולדבר שני הצדדים ולעשות שלום או דבר הדומה לו.
  כתבתי יותר מדי אבל העובדהיא שבגין גזל, גנבה , פשע, אטימות וכל מה שעמרם מוצא בישראל איש במז"ת, חוץ מאשר בישראל, לא הולך להאג שבאירופה ולא מחפש את גולדסטיין. .

 • דוד  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 22:07

  היללה הנוראה על הסבל הייחודי שאין כמותו שנגרם למי שראה את אור השמאל והצדק הפלשתיני
  התעלם לחלוטין ממה שקורה לחוזרי בתשובה ומשפחותיהם או ליוצאי מהארון המיני. כך זה למי שחושב אחרת, כך היה וכך יהיה. שוב פעם הצדקנות השמאלנית החלקלקה לא רק אתם סובלים לא רק אתם מקריבים מספיק עם הצדקנות הנבובה הזו.

  היבבה על העוול שנגרם בקרן שבקריקטורה של גברת נעמי חזן [פוליטיקאית שמאלית פעילה שהחליפה את אליעזר יערי שבודאי לא היה שמאלי רעשני כמוה וגם זו החלפה תמוהה] אינה מוצדקת, הקריקטורה הזו לא מתקרבת בכלום לקריקטורות של אריאל שרון כאן בארץ ולאלפי קריקטורות נאציות מגונות רעות שיצאו ויוצאות בעולם הערבי ושאותן ניתן למצוא בממרי ועליהן איש מהשמאל הישראלי לא הלין מעולם

 • אייל  ביום 4 בפברואר 2010 בשעה 23:08

  לאשכנזיות (המקרית) של אותם מיליונרים אין שום רלוונטיות שקיימת מחוץ לצד שלך במראת הקסמים של אליס (מענין שלא ראיתי הפגנות נגד של מיליונרים מזרחים. אלו שכן הפגינו היו ברובם הכמעט מוחלט אשכנזים דרך אגב).
  או שהאמרה שלך הייתה פשוט סוג של פרודיה עצמית מתוחכמת בעיני עצמה שכזאת….
  בכל מקרה אתה מאוס ועלוב.

 • עמרם המיתמם  ביום 7 בפברואר 2010 בשעה 11:45

  דויד דויד – לא ראיתי אפילו משפט אחד במה שאמרת שאיך שהוא מופנה לדברי. אולי הוא מופנה לדברים אתה חושב שאני חושב, או שדימיינת שאני עשוי לאמר. על רוב דבריך אני חותם בהסכמה, אבל את הרגישות המיוחדת למלה "אשכנזים" אתם (גם אייל, שהוא, בניגוד אליך, גם קצת, איך לאמר, טיפש) צריכים לבדוק אצל מומחה. אני לא הכתובת

  משה: הסבר משפטי מפורט ובהיר מדוע אף ערבי ממזרח ירושלים אינו יכול לקנות אף דירה המערב העיר נמצא כאן
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1101789.html
  תמצית: ערביי מזרח העיר הם תושבי קבע שאינם אזרחים ואינם זכאים לאזרחות לפי חוק השבות. לכן אינם יכולים לחכור דירות על קרקעות מינהל, ויהודי צרפתי אשכנזי כן יכול. לדעתי זה עשוי לשנות את התמונה

  אופס, שוב אמרתי אשכנזי – כל התייחסות ל"אשכנזי" מתייחסת גם ל"ספרדי" ו"חלבי" ואפילו "בגדדי", על פי חוק הזדמנות שווה להיות חרה

 • גולדבלט משה  ביום 7 בפברואר 2010 בשעה 14:47

  תודה על ההפניה-כבר שנים רבות לא עיינתי בסכם החריכה של המנהל ובהסכמים הישנים פסקה כזו לא הופיעה

  ידעתי שיש בעיות בקרקעות הקק"ל אבל מודה ומתוודה לא ידעתי על הגבלת נתין זר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s