עובדה ועוד עובדה


עובדה – התביעה של סרן ר נגד אילנה דיין הוגשה במאי 2006 לאחר זיכויו  המוחלט בבית הדין הצבאי. היה ברור לכל שקבלת התביעה עלולה לגרום לטלעד ולדיין נזק כבד מאד ובמיוחד לאמינותה של דיין. היה גם ברור  וצפוי מראש כי ערעור על פסק הדין יוגש לבית המשפט העליון והוא שיכריע בסופו של יום במחלוקת. אכן לאחר פסק הדין המחייב את דיין בעוולת לשון הרע יש התובעים את הדחתה והיא מצידה אכן הבטיחה שתערער לעליון.

עובדה נוספת-אילנה דיין מינתה עצמה מאז מינוי השר פרידמן ב2/07 למגינת בית המשפט העליון. היא הופיעה בהרצאות רבות, פרסמה מאמרים והגדילה לעשות בכל שארחה בתוכניתה "עובדה" את נשיאת העליון דורית ביניש לראיון חגיגי ואוהד מאד. נשיאת העליון כמעט ואינה מתראיינת בכלי התקשורת כך שהענקת ראיון מסוג זה היא בעלת משמעות רבה לשני הצדדים.

אין ספק שדיין סיפקה לבית המשפט העליון בשנתיים האחרונות שירותי יחצנות שלא יסולאו בפז ,תוך העמדת פרסומה ותוכניותיה  בטלוויזיה ובגל"ץ לרשותו. האם באמת עשתה זאת ללא פזילה כלשהי לגיבנת הפרטית שלה? האם באמת הכול נעשה רק לשם שמים?, האם בדרך כלל עורכי תוכנית בערוץ מסחרי, הנבנים על הרייטינג המסחרר, קופצים כל כך מהר ללב המחלוקת הציבורית ללא כל כוונות רווח? האם נכון שבדרך כלל הם מעדיפים שלא להסתכסך עם ציבור זה או אחר?.

אז אפשר לחסוך את הריטואל של שאט הנפש מהחשדות המופרכים על פניהם ואת ה"לא יעלה על הדעת" וכיו"ב תגובת צפויות ומיגעות – עבדכם הוא יהודי חשדן ומניעיה של אילנה דיין חשודים מאד בעיניו. אני מאמין שבבוא יומה בבית המשפט העליון דיין תגלה שאלת הצדק היא עיוורת ולמרות שהיא ללא ספק אורחת מוכרת ורצויה במשכן\ בשל פועלה בעבר – עובדה זו לא תעניק לה יתרונות כלשהם בערעור. 
 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • איריס  On 11 בדצמבר 2009 at 16:41

  אולי תסביר מה התיק הזה. בושתי ונכלמתי אין לי מושג מה מדובר, והאמת לא היה לי חשק להיכנס לעומק העניין. בכמה משפטים, מי תבע מה אמרו וכולי, שלוש שורות.

  אני מבינה שהיא אמרה משוה עליו, הוא תבע דיבה והצליח. מה חשיבות העניין ולמה שנתעסק בזה מעבר לשאלות של הגדרת דיני לשון הרע במדיה הציבורית (דבר חשוב, אבל לא הסברת כלום על זה).

 • איריס  On 11 בדצמבר 2009 at 18:32

  סופסוף גם אני בעניינים.
  ושאלה עוד יותר מעצבנת, למה זה חשוב ? האם נקבע משהו מעניין בפסק הדין לנושא דיבה ? או שמא זה עניין של הוכחת חוסר תום לב.

  לא חייב לענות, אני מבניה שהחמצתי איזה פסטיבל מראשיתו, ואבוד לי.

  אילנה דיין ילידת ארגנטינה…כך למדתי מהרשומה בויקי. לא ידעתי וזה מעניין דוקא. מכל מיני סיבות לא חשובות.

  ניכר שאתה לא מחזיק ממנה. האם היא חשובה גם למי שאינו צופה בטלויזיה ובטח לא בערוץ 2 ? זה ניראה מסוג הסערות "בין האליטות" שלא ממש מעניינות.

  האם עליה להתפטר ? זאת צריכים להחליט מעסיקיה.

 • גולדבלט משה  On 11 בדצמבר 2009 at 20:38

  ההיבט המשפטי של פסק הדין -מטריד אותי ההיבט עליו כתבתי

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  On 12 בדצמבר 2009 at 3:47

  השופט הוא שופט מהמעולים בישראל אם לא המעולה בהם. פסק הדין הזה נארג באופן מושלם כשלנגד עיניו של סולברג הידיעה הברורה שדיין תערער ושזו הקריירה שלו מול הקריירה שלה. דיין אם תערער לעליון תחטוף את השטוזה של חייה. אין לה שום סיכוי שם. אין מצב שהעליון הופך את פסק הדין. אם תערער, דיין תדרש לשלם יותר ולא תוכל להמשיך במקצוע הנוכחי שלה מחמת הבושה. להערכתי היא לא תערער.

 • דודי  On 12 בדצמבר 2009 at 19:09

  יחסה של דיין לעליון (ולמתקיפיו, כגון דניאל פרידמן) אינו שונה מיחסם של רוב כתבי המשפט.

 • גולדלבט משה  On 12 בדצמבר 2009 at 21:52

  דיין אגב אינה כתבת משפט. כמו כן לכתבי המשפט אין סרח עודף של תביעת לשון הרע נגדם. בנוסף לא כל מי שיחסו או דעתו היא כשל דיין מרצה על כל במה ומעניק שירותי יחצנות. הוא פשוט מביע דעתו וזהו.
  כאן גם הכמות ועוצמת המגוייסות עושים את ההבדל

 • דודי  On 12 בדצמבר 2009 at 22:22

  גם בזה. טבעי שעיתונאית שהיא גם ד"ר למשפטים תעסוק בנושאי משפט. העובדה שלכתבים האחרים אין סרח עודף של תביעה נגדם היא בדיוק הטיעון שלי. אני מנחש שגם לולא התביעה נגד דיין, היא הייתה משמיעה קולה ברמה בעד בג"צ ונגד פרידמן, כמו רבים מהכתבים והפרשנים.

 • גולדלבט משה  On 12 בדצמבר 2009 at 23:16

  היא עוסקת בנושאים רבים כאשת תקשורת-תזכיר לי לאיזה מאבק היא התגייסה בכל מאודה בחמש עשרה השנים האחרונות?
  האם מלבד ההתגייסות נגד פרידמן היו עוד נושאים?

 • איריס  On 13 בדצמבר 2009 at 13:20

  קריאה בפוסט זה מזכירה קצת את מדורי הספורט…

  מה עם איזה מילה על הצד המשפטי, או שהוא ממש לא רלוונטי לעניין זה שכולו משפטי ?

 • גולדבלט משה  On 13 בדצמבר 2009 at 14:31

  בצד המשפטי-יש לי נושאים דוחקים יותר ומשתלמים יותר מאשר העיסוק בצד המשפטי של פסק הדין הזה-יש מומחים לדיני לשון הרע שישמחו
  לחרוץ לשון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s