בני בגין שוב צודק


בני בגין שוב צודק בהחלט. האיש שהזהיר אותנו, לנוכח מצהלות רמאי אוסלו, שערפאת מרמה לאורך כל הקו ואף תמך את טיעונו בציטוטים מדויקים, אותם אסף בשקידה במחשב הנייד שלו, מכריח אותנו שוב להתייצב מול המציאות. שלשום עשה זאת בראיון בטלביזיה – איני זוכר באיזה ערוץ.

כשפורסמה תוכנית ההתנתקות, הזכיר בגין, אמרו לנו שכעת לא תהיה יותר סיבה שימשיך ירי הקסאמים ואם הפלשתינאים ימשיכו בכל זאת בכך [יש להם נטייה מוזרה כזו להתנהג בניגוד למצופה מהם] תהייה לנו לגיטימציה בינלאומית רחבה ביותר לפעול נגד הירי ביד קשה. כעת לאחר שלוש שנים, לאחר עופרת יצוקה ועם מחול השדים סביב דו"ח גולדסטון אפשר לראות עד כמה אמירות אלו היו כוזבות ביודעין וחסרות אחריות.

 הטיעון של בגין פשוט ונכון – אם נפנה את יהודה ושומרון בהסכם, או ללא הסכם, לא יהיה יותר בכוחנו להבטיח פיזית כי הירי שמתנהל  גם כיום מעזה לא יימשך גם מתחומי יהודה ושומרון בטיווח ישיר לתל אביב ובנותיה. גם במקרה זה לא נוכל, בגלל לחץ בינלאומי, לעשות את הנדרש לעצור את הירי ואפילו יתבעו זאת כל אלו שטילים על אשקלון ואשדוד לא עושים עליהם שום רושם. אגב –בל יובן מדברי שעם שליטה מלאה ניתן להבטיח שקט מוחלט – אין דבר מוחלט בסכסוך הזה ,מעבר לכך שהוא יימשך כנראה דורות, אלא אם נובס קודם.

בקיצור אם רוצים לנהל את המלחמה קרוב ככול הניתן להוראות אמנת ג'נבה הרביעית ולשביעות רצונו של כבוד השופט גולדסטון ובתוך כך גם להשביע את רצונן של לוב, סודאן, קובה ועוד כמה מדינות שוחרות זכויות אדם, אין מנוס אלא מהמשך הכיבוש. בכך נחסך הצורך לכבוש בכל פעם את השטח ובמיוחד את הערים ולסבול זעקות שבר מסוג "ג'נין ג'נין".

בין אם נרצה לראות ביהודה ושומרון שטחים כבושים ובין אם נרצה לראות בהם שטחים משוחררים, עלינו לשלוט בהם מבחינה בטחונית אחרת יהיו חיינו לגיהנום – עד כדי כך הדברים אכזריים ופשוטים. אם לא נשלוט ביהודה ושומרון נחייה תחת הפגזות חוזרות ונשנות בצד אויב שיתארגן היטב ויוכל לפעול נגדנו לא פחות טוב מהחיזבאללה שגם לו כידוע אין טנקים וחיל אוויר. אם ננסה להגיב בכוח מתחייב ולחזור ולתפוס את השטח המהווה בסיס לירי, שהוא כמובן בתוך ריכוזי אוכלוסייה, תישלל מאתנו הלגיטימיות של המשפט הבינלאומי וזה כמובן אסור שיקרה .

בקיצור תושבי תל אביב, רעננה ,הוד השרון, הרצליה ,רמת גן וגבעתיים ,סביון וצהלה- המרחק בין קלקיליה למרכז תל אביב הוא 22 ק"מ – להרצליה פחות. לא צריך רקטות רציניות בשביל זה. גראדים פשוטים, על גבי משגרים ניידים, די בהם והותר. כדאי שתתחילו לתרגל "צבע אדום" ולהתאמן במציאת מחסה תוך 20 שניות. הניסיון של שדרות מלמד שאפשר לחיות כך שנים ואפילו "להתרגל" עם הזמן. מכל מקום כדאי להתאמן כבר כעת כי השלום המיוחל – כלומר עוד הסדר שקרי – עלול לנחות עלינו בכל יום.
 
 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • אחת מהצפון  On 1 באוקטובר 2009 at 7:22

  משום מה, יש הנחה כזו (בין אנשים שאינם שמאלנים) כאילו אנחנו מטורללים שמפנטזים על "שבת אחים ודודנים גם יחד" לאחר הסכם שלום. אז יש להניח שימשך המאבק על הארץ, האם זו סיבה לא לסיים את הכיבוש? האם אינך רואה לאיזו דרגת התבהמות יכולים להגיע אנשים שהתרגלו להתייחס לנכבשים כאל אבק אדם (בין אם דרך שירותם הצבאי או דרך היותם מעסיקים)?

  ולשאלת המחיר שנדרש כאזרחים לשלם (ואינני מדברת על הערבים כי הבנתי מפוסטים קודמים שאינם חשובים כמונו לגביך)- איזה מספר של פצועים והרוגים תסכים לסבול לצורך הסכם שלום? כמספר נפגעי תאונות דרכים? כמספר נפגעי תאונות עבודה? כמספר הנפגעים הכולל שאנחנו מעוללים לעצמנו? אני פשוט מעריכה שזה יהיה סכום נמוך בהרבה אז השאלה היא למה דוקא משלום צריך להמנע.

 • לאחת מצפון  On 1 באוקטובר 2009 at 10:49

  שלא לומר כולל סתירה מהותית.

  "למה דווקא משלום צריך להימנע" את שואלת בסוף דברייך ומתכוונת למלחמה, ואני סבור שממלחמה יש להימנע עד ככל האפשר. אם ירי טילים מתמשך לעבר אוכלוסיה אזרחית הוא בעינייך שלום, אז או שהגדרות אורווליאניות נוסח שיח-חדש הם לחם חוקך, או שאינך מסוגלת להבחין בסתירה (ואז כנראה שההנחה אליה התייחסת בתחילת דבריך מתארת את דברייך נכוחה).

 • ימני  On 1 באוקטובר 2009 at 12:12

  מה שכתבת הינו ודאי נכון אך יש לזכור.
  זכותו של העם היהודי לכונן ישות עצמאית ביהודה ושומרון הינה כשלעצמה ולא רק בגלל צורך בטחוני.
  שם היתה ממלכה יהודית, ערים יהודיות ותרבות (לדוגמא המשכן בשילה). על אף שהישות העצמאית הוחרבה במאה ה-4 כמדומני, ישוב יהודי המשיך להתקיים באופן רציף מאז ועד שיבת ציון השלישית-ימנו אנו. הישוב, כמו גם היהודים שהוגלו בכח מהארץ מעולם לא ויתרו לשוב לארצם. על כך ניתן ללמוד מהפיוטים והשירה שנכתבה, התפילות, הטקסים, החגים ועוד ועוד ועוד.
  מי שחושב אחרת מוזמן לאתגר אותי

 • גולדבלט משה  On 1 באוקטובר 2009 at 12:21

  לכיבוש יש מחיר מוסרי ואיני מכוון להתכחש לו. הבעייה הבטחונית חמורה בהרבה והיא בכלל לא נמדדת במספר ההרוגים. רקטה אחת כל יום על נתב"ג שכמעט ולא תגרום נזק ולא תגרום להרוג אחד-די בה כדי לגרום נזק אסטרטגי נורא. כצפונית את ראית מה עשו הרקטות של החיזבאללה -גם הן לא גרמו ליותר מדי הרוגים -המחיר של אותו ירי על תל אביב ובנותיה משמעו ברורה.
  אין תחליך לכיבוש- אני אומר זאת בצער רב ומתוך הכרת המחיר-כל שנוכל לעשות הוא להביטח לפשתינאים אוטונומיה אזרחית מורחבת –

 • רון ח  On 1 באוקטובר 2009 at 14:31

  צריך לכבוש כדי למנוע התנגדות אלימה לכיבוש.
  אותו היגיון עקום הוביל אותנו לכבוש את דרום לבנון למשך שנים.

 • גולדבלט משה  On 1 באוקטובר 2009 at 14:58

  לא היינו בעימות עם גורם שנלחם איתנו על אותה כברת אדמה וטוען לזכותו לבעלות על כל הארץ הזאת-יש גבול לאנלוגיות מטופשות.
  כשהחיזבאללה יכריז שהוא טוען לבעלות על הארץ ויילחם בנו כל העת-ללא כל שיקול פוליטי ויהפוך את הצפון מטרה להפגזות חוזרות ונשנות-לא יהיה מנוס מכיבוש נוסף של דרום לבנון לפחות

 • גולדבלט משה  On 1 באוקטובר 2009 at 14:58

  לא היינו בעימות עם גורם שנלחם איתנו על אותה כברת אדמה וטוען לזכותו לבעלות על כל הארץ הזאת-יש גבול לאנלוגיות מטופשות.
  כשהחיזבאללה יכריז שהוא טוען לבעלות על הארץ ויילחם בנו כל העת-ללא כל שיקול פוליטי ויהפוך את הצפון מטרה להפגזות חוזרות ונשנות-לא יהיה מנוס מכיבוש נוסף של דרום לבנון לפחות

 • אזרח.  On 1 באוקטובר 2009 at 15:47

  הסיפוח יפטור את ישראל מתדמית הכובש.תנו זכויות אזרחיות לפלסטינים הגרים שם,ופתחו את השלום הכלכלי.כך תחסכו את הצורך לכבוש בכל פעם את השטח ,ובמיוחד את הערים, ולסבול זעקות שבר מסוג ג'נין ג'נין.המשך המצב הנוכחי של כיבוש ללא זכויות אזרחיות לפלסטינים מביא להבאשת ריחה של ישראל בעולם.

 • ניר  On 1 באוקטובר 2009 at 16:35

  מעניין, אזרח – מה התוכנית שלך ליום שאחרי הבחירות הראשונות במדינה כזו (בהנחה המאוד אופטימית שלא תהיה מלחמת אזרחים הרבה לפניהן)?

 • ימני  On 1 באוקטובר 2009 at 16:41

  אתה שב ומציף את המציאות המורכבת כשלעצמה.
  מס' הדעות, פתרונות, הטלות האשמה לגבי מורכבות העניין משתקפות היטב בפרלמנט שלנו המסורס מלמשול (לבחור מישהו שימשול ליתר דיוק).
  אני מבקש לשים את הדיון של המציאות המורכבת בפרופורציה המתאימה, והיא זכויות העם היהודי לישות עצמאית ביהודה ושומרון, גם אם נכון בטחונית להחזיק במקומות אלה כרגע.
  לגופו של טיעונך, ככל שניתן, אני בעד.

 • גלעד  On 1 באוקטובר 2009 at 18:09

  בזמן שיש דיון בדו"ח גולדסטיין בשוויץ דרום ישראל מופגז מעזה בצורה סתמית, חסרת כיוון במטרה להרוג, להזיק ללא מטרה צבאית מוגדרת.
  דו"ח גולדסטיין הגדיר זאת על פניו כפשע מלחמה או פשע נגד האנושות בפוטנציאל. אף אחד לא קם. מה שיותר גרוע אין ישראלי אחד או לא ישראלי ולו שכיר בכסף שיקום בזמן ההצגה המטורפת הזו בשוויץ ויזעק שברגע זה מבצעים שליטי עזה מה שנראה כפשעי מלחמה או פשעים נגד האנושות וידרוש גינוי חריף מפיו של גולדסטיין למעשים אלו.
  אם זה לא ניתן אז אולי באמת ישראל צריכה לחמש את מה שיש או אין דרומה מבאר שבע כי הצדק שישראל מקבלת מהעולם שווה לצדק שיהודים וצוענים קבלו ב1943 באירופה והטוטסי וההוטו זה לזה בארצם והבהיים וההומוסקסואלים באירן. את זה צריך לצעוק בקול גדול. איך זה שאלו הקרויים כוחות שלום בישראל לא זועקים על פשעים אלו. אני מבין זה טבעם. אבל גולדסטיין? איך הוא יכול לשתוק..
  נ.ב. בכדי שיובן על מה אנחנו מדברים היום ראיתי ציוד כבד של וולוו עובד ב"שטחים כבושים". אתם חושבים שניתן להטיל חרם על וולוו? איקיה זה בארץ וולוו זה מקומות עבודה בשוודיה.

 • אזרח.  On 1 באוקטובר 2009 at 20:09

  משוחררים.ישראל שחררה את הפ'לסטינים מהכיבוש הירדני.לכן וולוו עובד שם.בקרוב,שטחים אלה יהיו חלק מהמדינה האחת הגדולה המשותפת לשני העמים.

 • הלל  On 1 באוקטובר 2009 at 23:00

  שלום משה, אני תמיד נהנה לקרוא אותך אבל קשה לי להבין מה אתה רואה בעמדות האלו של בני בגין. אם אתה בא רק עם מקל אז ברור מראש שבמוקדם או במאוחר אתה תובס. האם אתה חושב שלנצח ישמר מאזן הכוחות הנוכחי? האם לא ברור לך שבאיזשהו שלב אנחנו נתקפל וניתן להם מדינה? לא עדיף לעשות את זה לפני שמכריחים אותנו?

 • גולדבלט משה  On 2 באוקטובר 2009 at 5:16

  אם השאלה מה יהיה הפתרון הקונקרטי אזי אני מעדיף פתרון של מדינה פלשתינאית ירדנית אחת-הפלשתינאים יהיו אזרחי מדינה זו וכל השטח שממערב לירדן הכלול במדינה הזו יהיה מפורז -מדינה כזו תהיה ברת קיימא ויהיה לה מה להפסיד אם תאפשר ירי לשטחנו-אני לא רואה שום פתרון מתממש בקרוב ולכן יש להמשיך בכיבוש ללא סיפוח . סביר הרבה יותר שיקומו שתי מדינות פלשתינאיות בעזה וביו"ש מאשר תקום אחת

 • רפי  On 2 באוקטובר 2009 at 11:00

  אבל לא לעניין. השאלה היא מדוע לפי השוודים או חלקם צריך להחרים את קטרפילר ולא את וולו. חוץ מזה זו כבר מדינה משותפת. רק שחלק מהאזרחים חלק מהזמן נתונים במשטר כיבוש. לפחות לפי החוק הישראלי שלפיו אני חי ולא לפי משטר שחרור כפי שאמרת. באשר למשחררים ומשוחררים: חד גדיא הנו כלב לעומת ישראל ששחררה מירדן שלא הוכרה אבל שיחררה כביכול מהעירקים והמצרים ששחררו כביכול מכלום והכלום שחרר מהבריטים ששחררו מהעותומנים שמרוב שחרור זה כבר מסוחרר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s