השומר של דודו טופז


אני בוחר להאמין, בהיעדר כל מידע סותר, שהתאבדותו של דודו טופז היה בה משום מעשה חסד אחרון מצדו לילדיו  קרוביו וחבריו. החיים שוב לא הציעו לו הרבה, אם בכלל, מלבד פסק דין וגזר דין מרשיע בצירוף מאסר ארוך ובלתי נמנע והשפלה נוראה. בכך יש להטיל נטל כבד מאד על אלו שאכפת לך מהם, גם כאשר כבר לא אכפת לך במיוחד מעצמך ולאלו אדם חש חייב. כך גם הבנתי את תגובתו של רביב דרוקר, אבל משום מה הוא הצליח לבטא אותה בחוסר טעם ובחוסר רגישות תקשורתית אופיינית. 

בוודאי היו נפגעים נוספים למעשה ובמיוחד התקשורת עמה ניהל טופז יחסי אהבה – שנאה במשך שנים רבות. כמה וכמה עיתונאים יכלו להתפרנס ברווחה מהמשפט ומגזר הדין ואולי אף מספר זיכרונות חושפני במיוחד וראיונות בלעדיים מתא הכלא. כל אלו  שפרנסתם קופחה עקב המעשה מעניינים אותי כקליפת השום, מלבד אחד,שאיני מכיר ועליו איני יכול להפסיק לחשוב.

על דודו טופז הופקדו שומרים, אולי יותר מאחד ותפקידם היה למנוע ממנו להתאבד. זו אכן שאלה קשה עד כמה מותר וצריך למנוע מאדם שאינו רואה ואינו יכול לקוות באופן אובייקטיבי למשהו חיובי מהמשך חייו להתאבד. מכל מקום היה מישהו שבזמן הקריטי הרלוונטי היה אמור לשמור על טופז ובמשמרת שלו כשל. זה לא פשוט להביט באדם כל הזמן ולשמור עליו, גם ברגעיו הפרטיים בחדרי השירותים. האם אתם הייתם מסוגלים לכך?. 

 בין אם הדבר קרה באשמתו ובין אם לא ניתן היה למנוע את המעשה, השומר האומלל ואולי גם משפחתו] מצוי כעת במצוקה נוראה. הכול מחפשים אשם ורוצים להעניש מה שמבטיח חקירה נוקבת ואפילו יוכח שלא ניתן היה בכל זאת יינקטו צעדים כי אי אפשר אחרת .

משפחתו של דודו טופז גילתה חסד ותרמה את אבריו למטרת השתלה. תעשה המשפחה עוד חסד אחד ותבקש להפסיק את חקירת השומר ותודיע שאין לה כל טענה ביחס להתנהגותו. אולי בשולי הפרשה נזכה לכמה רגעי חסד של אמת.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • סתם אחד  ביום 21 באוגוסט 2009 בשעה 10:45

  לא כשל. נכשל. זה לא אותו דבר.

 • עמרי שלום  ביום 21 באוגוסט 2009 בשעה 11:36

  אני לא רואה את הקושי המוסרי במניעת ההתאבדות של עציר / אסיר. כאשר אדם נתון במאסר, אחריות המדינה לשמור על חייו ולמנוע את התאבדותו. אין דין ההתאבדות במאסר, או להבדיל בצבא, כדין ההתאבדות של אדם "חופשי".

  אתה מתאר את הכשל של ה-"ש.ג" אבל מערך שלם נכשל כאשר אדם מתאבד בכלא – שב"ס, משטרה, פרקליטות.

 • גולדבלט משה  ביום 21 באוגוסט 2009 בשעה 13:22

  כי עציר הוא לא ראש ממשלה ואי אפשר להקים יחידה לאבטחטו מפני נסיונות אבדניים ,צריך לנקוט באמצעים סבירים וזהו

 • ירון  ביום 21 באוגוסט 2009 בשעה 17:32

  התקשורת עוסקת בסוהר שהיה צריך למנוע את התאבדותו של דודו טופז. גם הפוסט הזה.
  התקשורת עוסקת במשפחתו, בהלווייתו, בידידיו ובכשרונו.
  משום מה נשכחו העבירות האיומות המיוחסות לאיש. הדברים הנוראים שנעשו בשמו. אלה ראויים לדיון ציבורי יותר מאשר אם עשה חסד עם עצמו או שהיה לו סיכוי להשתקם.

  חוץ מזה, לא משפחתו עשתה מצווה ותרמה את אבריו. הוא חתם בזמנו על כרטיס אד"י. מעשה חיובי .

 • יקי  ביום 22 באוגוסט 2009 בשעה 23:10

  עלייתו ונפילתו של דודו טופז ממחישים היטב את פשיטת הרגל המוסרית של התקשורת המסחרית הסוגדת לאליל הרייטינג. הגיע הזמן לנתץ את עגל הזהב!

  קראו כאן:
  http://bibi.modiin.us/?p=1137

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s