הערות מרגיזות ליום האישה שחלף


 1 נשמעו תמיהות מדוע קצב מואשם באינוס דווקא ולא, כפי שנראה מתאים יותר לעובדות, בבעילה אסורה בהסכמה. חוק העונשין קובע כי "הבועל אישה שמלאו לה שמונה עשרה שנים תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או בשירות או עקב הבטחת שווא לנישואין תוך התחזות כפנוי למרות היותו נשוי, דינו – מאסר שלוש שנים".  נראה לי כי מאחר ומדובר בעבירת עוון תקופת ההתיישנות ביחס אליה [5 שנים] חלפה, כי קצב סיים את תפקידו ב 1999 במשרד התיירות והחקירה החלה, למיטב ידיעתי ב2006 על מזוז היה להחליט אונס או כלום. אם טעיתי אבקש מהמשפטנים לתקן אותי.
 
2.  אם אני צודק בניתוח האמור נוסף כאן גורם חשוב שיכול לגרום לעיוות דין שכן השופטים אם יפחדו לזכות לא יוכלו  להרשיע בעבירה חמורה פחות מזו שמיוחסת בכתב האישום, אם תוכח ואם לא יעשו כן ויהיה זיכוי – ייגרם נזק עצום למאבק בעבירות המין. מזוז כבר לא יהיה כאן ללקט את השברים .
 
3. הואיל ולי יש אמון מוגבל יותר בתהליך המשפטי ואני יודע שהשופטים מושפעים מאד מגורמים לא רלוונטיים –צדק כבר לא יצא ממשפט קצב. היזהרו ממתנות המשפטנים ליום האישה. צר לי מאד על המתלוננת היא תשלם את המחיר המלא וגם תוכנית להגנת עדים לא תועיל לה – גם לא ארגוני הנשים וגם לא הכותבות הפמיניסטיות. בסופו של יום היא תופקר לבדה.
 
4. קראתי כי נשים הן הנפגעות העיקריות עקב המשבר הכלכלי, כי מעסיקים מעדיפים לפטר מפרנסים משניים ולא ראשיים. כל הכבוד למעסיקים! ידוע שנשים [שרובן נשואות] מקבלות שכר נמוך מגברים, באופן משמעותי עבור אותה עבודה, ולכן מבחינת המעסיקים רצוי היה לפטר את הגברים המרוויחים יותר כדי לחסוך בעלויות ואם המעסיקים נמנעים מלעשות זאת – יש לברך אותם! –טוב אל תתייחסו ברצינות רבה מדי לנאמר כאן – טרם ראיתי מחקר רציני על היקף הפיטורים וזהות המפוטרים.
 
5. ממש מתסכל – כתבתי כמה פעמים בחרדה על המשבר הכלכלי המתרחש, על פיטורים ועל סגירת עסקים ולא הצלחתי להניע ולו כותב אחד באתר הזה לעסוק בכך. סבלם של הפלשתינאים מעסיק את הכותבים והכותבות הרבה יותר ומשרווח להם  מעט בתחום זה הם עברו לסקר נושאים אחרים כמו הנאות החיים הטובים וביקורת ספרותית. המשבר מעניין רק כביטוי להפליית נשים, אם פיטרו מפרנס ראשי שהוא גבר ואת אשתו השאירו לעבוד בשכר ירוד – אז הכול בסדר. אני מניח שכאשר יתחילו הפיטורים באוניברסיטאות ובמכללות, כבר נראה הרבה יותר פוסטים בנושא.
 
6. שמתי לב שאף אחת לא כתבה ולא הזהירה מהאפשרות כי ככול שהמצב הכלכלי ידרדר נשים רבות יותר ייאלצו לעבוד בזנות. הסיבה לכך היא שכיום מנסים לייחס את הסיבות לזנות לטראומה של האישה בילדות –בדרך כלל התעללות מינית במשפחה ולא לעוני.העוני הוא לכל היותר גורם רקע תורם. הפיתרון יימצא לכן באיסור מוחלט על הזנות והפללת הלקוחות וכן כמובן שיקום נפשי לעוסקות בזנות-תמיכה כלכלית ממילא אף אחת לא תקבל בימים קשים אלו. הקריאה להסדרת העיסוק בזנות, שפעם נחשבה מתקדמת מבחינה חברתית, נחשבת כיום כמעט כפשע בפני עצמו. הדרך לגיהינום באמת רצופה בכוונות טובות.
 
 
 
 
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אללי  ביום 9 במרץ 2009 בשעה 7:23

  למרות שתצטרך להבהיר למה אתה מתכוון במילים "הסדרת העיסוק בזנות". הסדרה מסוג מסוים עלולה להביא ליותר נזק מתועלת (בדומה למה שטענת למעלה לגבי משפט קצב. לא יודעת אם זה נכון אך דבריך הם דוגמא לכך שלפעמים מתנה הופכת לעונש, והדברים עלולים להיות נכונים במיוחד לגבי הסדרת הזנות).

 • גברי אל  ביום 9 במרץ 2009 בשעה 8:44

  פוסט קשה לקריאה, אבל מדוייק בנכונותו
  נקודה

 • ד. ט  ביום 9 במרץ 2009 בשעה 8:56

  אבל יש לציין שקצב מואשם באונס וגם במעשה מגונה. ייתכן (אפילו סביר) שיורשע רק במעשה מגונה.

  היה אפשר להעלות כאן נקודה נוספת: העתירה של ארגוני הנשים לבג"צ נגד עסקת הטיעון של מזוז, שחייבה אותו להסביר את החולשות בתיק (כדי להבהיר למה לא נכלל סעיף האונס בעסקת הטיעון) גרמה נזק גדול, להבנתי הלא-מקצועית, לתביעה הנוכחית. דברי מזוז בבג"צ ישמשו כעת את קצב.

 • יהודי גרמני  ביום 10 במרץ 2009 בשעה 1:16

  טעות – הקריאה להסדרת הזנות בחוק נחשבת "כמעט פשע" רק בקרב השוודים, כמה בריטים שמנסים להוכיח בכח שהם "נאורים" ובקרב צווחניות מקצועיות ובני זוגן הפוליטיים. במרבית מדינות המערב זה דווקא המצב וזה הכיוון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s