עכו 2008 המשך-התמונה מתחילה להתבהר


היום מתבהרות קצת יותר העובדות ביחס למה שהתרחש ומתרחש בעכו -אם כי יש להמתין לברור מקיף וממצה יותר. לשבחו של נחום ברנע ייאמר שהוא יצא לשטח וברר את העובדות העיקריות ואף הביא בעיתונו את רקע החברתי לאירועים. לכל בר דעת היה ברור מלכתחילה כי מדובר בקטטה מקומית שהיה מי שדאג לכך שתתפשט הרבה מעבר לתקרית המכות שספג נהג ערבי שנסע בשכונה יהודית ביום כיפור. הייתה הסתה ערבית מובהקת ומכוונת והייתה הסתה נגדית יהודית וכל אחד מהמסיתים ביקש להרוויח, כנראה, רווח פוליטי-העיר עכו הפסידה בגדול.
 
בעיר שחלק כה גדול מאוכלוסייתה סובל ממצוקה כלכלית,עיר שבה כ1/3 מהתושבים הם ערבים ו1/3 עולים חדשים, עיר שעד לפני מספר שנים אבדה בהתמדה את האוכלוסייה המבוססת שלה לטובת נהריה [בין היתר בשל הטבות המס שהיו אז נהוגות בנהריה בלבד],קל מאד לנצל מתחים ומצוקות וללבות מהומות. 
 
 העובדות לא יעניינו את מי שנורא אוהב [כמו חנה בית הלחמי ] להשוות  בדרך מתחכמת מפגינים יהודים הקוראים "מוות לערבים" לנאו נאצים באוסטריה ולקבוצות דומות. אלו אותם האנשים שממש מבינים תושבי ישובים יהודיים כמו כפר וורדים שהפגינו ופועלים במרץ נגד רכישת בתים ביישוב על ידי חרדים. אלו אותם האנשים שמתעלמים גם בשיטתיות מקריאות מוות ליהודים שנשמעות בהפגנות ואספות מקבילות. בריונים וצ'חצ'חים יש,כידוע לכל, רק יהודים וגם הם נמנים על מחנה מוגדר בעם ישראל.האשמות קולקטיביות כאלו מותרות מאחר והן מופנות רק כלפי העם שלך. ללא ספק האשמות חלק אחד בציבור בבריונות וגזענות תורמות רבות להרגעת הרוחות.
 
בשנים האחרונות קרו גם דברים חיוביים בעכו ונוסדו שכונות יהודיות חדשות ומבוססות יותר. משום מה מערכת עיתון הארץ סבורה שהדבר תורם למתיחות, אבל הטענה אינה נכונה. נכון וראוי למשוך אוכלוסייה חזקה יותר לעכו, אבל חייבים לטפל במוקדי המצוקה בעיר ולא רק בחזותה של  העיר.מעבר לכך חייבים לטפל וביד קשה בכל מי שסבור שעל ידי הסתת חלקי אוכלוסייה שונים אלו באלו הוא ירוויח רווח פוליטי, או אחר. אני בהחלט כולל במסיתים גם כמה וכמה פעילי שמאל שברור להם לגמרי במי האשם הבלעדי-ביהודים כמובן.
 
אין גם ספק שהפליית ערביי ישראל והזנחתם בתחומים חשובים מהווה אף היא כר פורה למתחים קשים בכל הארץ ,אבל איני סבור שבעכו זה היה הגורם המרכזי למהומות . מדובר בכל זאת כנראה באירוע מקומי שהתפרץ בעקר מסיבות מקומיות.
 
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • ש  ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 17:38

    עלולה להיות חבית חומר נפץ, אם לשכונות האלה לא מתקבלים ערבים באופן שיטתי, או שהערבים שכן מצליחים לעבור לגור בהן מרגישים שהם מוקפים שם בשנאה.

  • דוד בן גוריון  ביום 14 באוקטובר 2008 בשעה 21:09

    לפי אותה התפיסה צריכים לבקש סליחה מהנאצים כי גם אנחנו היהודים אשמים. אשמים במה? כבר נמצא משהו כמו שברנע מצא. בא לי להקיא כשאני שומע את הטיעונים המתרפסים של השמאלנים שחשבתי שלאחר שתי אינטיפדות ואלפי יהודים שנרצחו ונפצעו מהתאבדים הערבים – נעלמו מהמדינה. כנראה שטעיתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s