יונהגו משמרות צניעות בקמפוסים


היום הצטרפה גם אבירמה גולן ב"הארץ" להסביר לנו כי האוניברסיטאות הן מקום מועד לעבירות מין מסוגים שונים,שכן מתקיימות בהן בין הסגל הגברי לסטודנטיות  מערכות יחסים הדוקות וטעונות רגשית בצד הזדמנויות מצודדות לממש משאלות אסורות [ למה רק עכשיו מספרים לי ?]
 
זו הסיבה -כך מתברר-שהוטלו,לאחר מאבק ממושך,הגבלות על הקשרים שבין מנחים לסטודנטים וכל מפגש ביניהם חייב להתקיים בדלתות פתוחות.
 
אם אכן המצב כל כך חמור מן הדין שלא להסתפק בכך ועל האוניברסיטאות לפנות לסיוע מקצועי מצד גופים שהתמחו בהשלטת נורמות התנהגות ראויות וצנועות. אמנם לא הייתי מזעיק את היחידות המיוחדות במשמרות המהפכה באיראן, אבל משמרות הצניעות בבני ברק הוכיחו בעבר כי ביכולתן לטפל היטב בפורצי גדר מכל הסוגים.
 
אמצעי זהירות מוגבלים כמו דלתות פתוחות במסדרונות הנטושים של משרדי האוניברסיטה אין בהם די ונדרשים אמצעים חריפים הרבה יותר. ייתכן שיש לממש את חלומה של אחת הכותבות כי יונהגו אוניברסיטאות לנשים בלבד, אך בטרם נגיע למוסדות חינוך "נפרדים אך שווים" לשני המינים, מן הראוי להנהיג משטר צניעות מחמיר שיסלק ממנחים חשקנים כל מחשבה על ניצול מעמדם לשם זימה .
 
אני משוכנע כי משמרות הצניעות בק"ק בני ברק ישמחו להיענות לאתגר. ייתכן שגם על הנשים יוטלו עקב כך אי אלו מגבלות לצורכי בטיחותן כמו לבוש צנוע וכיו"ב אבל הבטיחות מעל לכל ושמירת שלומן וביטחונן של הסטודנטיות מפני המנחים קודמת לכל שיקול אחר.
 
הצורך בהכנסת משמרות הצניעות לקמפוסים יגבר אם תתקבל ההצעה לאסור לחלוטין כל קשר בין מרצים לסטודנטיות כהצעתן של אורית קמיר וח"כ גלאון. כאן כבר תידרש מידת פיקוח מרשימה שמחלקת הביטחון באוניברסיטה לא תוכל להתמודד עמה. יש צורך דוחק בפקחים שיזדהו נפשית עם המשימה ולכך לא ימצאו מתאימים למשימה יותר מחברי משמרות הצניעות.
 
יוכנסו משמרות הצניעות לקמפוסים ומיד !

 

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • גב' סתם  On 6 באוגוסט 2008 at 16:22

  כמעט אירוני, כמעט משעשע, אבל כמה חבל שנשים מוטרדות מינית, מותקפות מיניות ומושפלות מינית גם כשהן לבושות "בצניעות".

  ומעבר לציניות שלך: האם אתה שם לב איך [גם] אתה נופל למלכודת שכאילו (רק כאילו) כדי "לשמור על הנשים" פוגע בהן עצמן? אם כבר ציניות – למה לא תלך חמישה צעדים קדימה עם רעיונות שידכאו גברים ויגבילו את החופש שלהם?
  ההקצנה של מניעת יחסים שמערבים היררכיה היא לא צניעות בבגדי הנשים.

 • גולדלבט משה  On 6 באוגוסט 2008 at 17:13

  זכותה המלאה של האישה לא להיות מוטרדת ונסחטת על רקע מיני אינה כלל במחלוקת. כמו בכל תחום השאלה היא לא שאלת המטרה אלא האמצעים וכמו כן שאלה האם באמת מי שלוחמים להגנה על נשים אינן נוטות להפוך אותן ליצורים חסרי דעה ויכולת הגנה עצמית.
  נדמה לי שכמה וכמה פעילות פשוט ירדו מהפסים ובמאבקן למנוע רעה אחת הן יעוללו רעות הרבה

 • נוגה  On 7 באוגוסט 2008 at 13:31

  לא ממש הבנתי מה אתה מצפה שמשמרות הצניעות האלו יעשו?

 • גולדלבט משה  On 7 באוגוסט 2008 at 21:39

  אני לא מצפה לשום דבר-מדובר בכתיבה קצת סטירית. מטרתי היא מחאה נגד תרבות ההקצנה וההגזמה שמשתלטת על חיינו לרבות בנושא ההטרדות המיניות והניצול המיני של הדוקטורנטיות.
  אני גם מתקומם על דמגוגיה ופסיכולוגיה בגרוש שמוכנסת לדיון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s