תיקים באפלה-לאחר שאולמרט יפרוש


איני יודע אם ראש הממשלה יפרוש, או יתפטר, או שיוסכם על בחירות חדשות ובהן שוב לא יוביל את מפלגתו בבחירות. הערכה כי הקרירה הפוליטית של אולמרט נמצאת בשלביה האחרונים נראית בשלב זה כסבירה מאד,למרות שבחיים הכל יכול עוד לקרות. 

כך או כך, אם לא יחליט אולמרט להכריז על נבצרות, הוא ינהיג את ממשלת ישראל עוד כחצי שנה לפחות ואנו נהיה בעיצומה של מערכת בחירות פנימיות [שימומנו על ידי תורמים שיפרנסו את החקירות הבאות] ולאחר מכן במערכת בחירות כלליות שתמומן בדרכים דומות. כדאי כבר עכשיו להציע לכל מי שיש לו מידע על מעטפות,שדרוג טיסות, מלונות פאר, הנחות ברכישות ועוד, שימסור אותו כבר כעת לציבור ולממשלה.

 מוצע גם לקבוע כי אם לא יימסר מידע מפליל על מנהיגינו בחודש הקרוב הוא לא ייחקר עד לאחר סיום כהונת הכנסת הבאה.הגיע הזמן שישראל לא תהפוך לתרבות פוליטית של חיסול חשבונות, שמירת עדויות מפלילות בכספת ושלדים בארון- כך אי אפשר לקיים שלטון נבחר. 

הדבר שהתרחש בימים האחרונים הוא, בעיני רבים,הוכחה אמיתית לטענה כי בישראל שולטים למעשה המשטרה הפרקליטות ובית המשפט. מזה כשנתיים מתנהל מאבק על העיקרון לפיו במדינה דמוקרטית רק הציבור בבחירות הוא היכול להדיח ממשלה. עיקרון זה כמעט ונשבר במאבק הלא דמוקרטי שקרא להקמת וועדת חקירה ממלכתית שתסיק מסקנות אישיות,נגד נבחרי ציבור, לאחר מלחמת לבנון השניה .

 כיום נשבר עיקרון זה!. פרקליטות המדינה, בחסות בית המשפט, נחלה הצלחה בל תאומן. במהלך חקירה, בטרם נתן לחשוד-ראש הממשלה- אפילו להתגונן כהלכה בחקירה עצמה,בטרם הוחלט אם  להגיש כתב אישום אם לאו ובאילו עבירות, הצליחו פרקליטות המדינה, בית המשפט העליון והמשטרה למוטט שלטון מכהן, שנבחר כדין, ולדחוף את המדינה לעבר בחירות מוקדמות על כל המשתמע מכך.

האם התוצאה הזו הייתה צפויה?-כן!. כל אחד ידע מראש ששמיעת עדותו המוקדמת של טלנסקי די בה כדי להשליך כמות עצומה של רפש בראש הממשלה שממנו לא יוכל להתנקות במועד. לא היה אחד שלא צפה כי צעד זה,יכול בסבירות גבוהה לגרום לתוצאה שאכן מתרחשת. מקובל עלינו במשפט כי אם אדם צופה בסבירות גבוהה שתוצאה מסוימת תתרחש עקב מעשהו, בכל זאת מבצע את המעשה, כמוהו כמי שהתכוון לגרום לתוצאה זו. 

המסקנה היא פשוטה-פרקליטות המדינה ובית המשפט העליון ידעו היטב כי השמעת עדותו המוקדמת של טלנסקי תגרום להפלת הממשלה. יתר על כן הצידוק המשפטי  להשמעת עדות מוקדמת היה מפוקפק מאד מלכתחילה ומדובר בצעד חריג ביותר הננקט בחוסר ברירה . הנכונות לשמוע את המשך חקירת העד ביולי מוכיחה כי הפרקליטות עצמה לא ייחסה חשיבות רבה מדי לנימוקיה שלה. במצב דברים זה ניתן לקבוע שסוף מעשה במחשבה תחילה. פרקליט המדינה פעל ביודעין להפלת הממשלה המכהנת באמצעים שעמדו לרשותו והוא נחל הצלחה מרבית.

מה שנותר לברר הוא את המניע להתנהגות פרקליטות המדינה ובית המשפט.רבים מאד,שאני מעריך את דעתם-אך לא שותף לה-משוכנעים כי מדובר במהלך מתוכנן להפלת אולמרט על מנת לגרום להדחת שר המשפטים, אותו מינה ראש הממשלה ואשר מאיים, על פי תפיסתם, על מערכת המשפט. כל חלופה שלטונית נראית עדיפה בעיני העילית המשפטית,על המשך כהונת השר פרידמן.

 יתר על כן,טוענים פרשנים אלו, כל ראש ממשלה בעתיד יפנים את הלקח וילמד לא להתעמת עם מערכת המשפט. אותם פרשנים נשבעים כי אם ייבחר נתניהו לראשות הממשלה הוא ימהר למנות את דן מרידור,יקיר מערכת המשפט,לתפקיד שר המשפטים על מנת להבטיח שקט באגף זה. אם לכך יתחייב נתניהו כבר כיום, בחירתו וניצחון הליכוד בבחירות יהוו גם את נצחונו הסופי של שלטון החוק והממשל התקין ובא לציון גואל. 

אני איני נחפז להסיק מסקנות שכן עדיין חסרות לי עובדות רבות ומנקרות בי שאלות אינספור שכלל אינן נוגעות לאשמתו, או חפותו, של אולמרט. מה היה הבסיס להערכה כי טלנסקי לא יגיע לארץ? האם לא ניתן היה לגבות עדותו בארצות הברית? האם עדותו באמת חיונית כל כך ואין אפשרות להוכיח קבלת הכספים בעדות אחרת-לרבות בעדות אולמרט עצמו?

מעמדו ועדותו של עו"ד אורי מסר,שותפו בעבר ואיש סודו של ראש הממשלה אף הם טרם התבררו. האם עו"ד מסר הנו עד מדינה? האם פעלה רעייתו,המשנה ליועץ המשפטי לממשלה,עד לאחרונה, בעניינו?. האם ניסתה להעניק לו חסינות,כפי שטוענים כמה וכמה גורמים? האם נפגשו פרקליט המדינה והיועץ המשפטי עם רעייתו של  מסר? האם נחקרה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה במשטרה על מה שידעה בכל הנוגע לעסקיו של בעלה?. האם יתכן ששנים רבות כל כך מנהל בעלה עסקאות מפוקפקות עבור אולמרט ולאשתו לא גונב דבר בקשר לכך?. האם פועלים היועץ המשפטי ופרקליט המדינה במטרה לגונן על עצמם?

אם אכן קיימת מעורבות של דמות כה בכירה בפרקליטות המדינה באופן אישי בפרשה הדבר עשוי לשפוך אור אחר ומחשיד על התנהלות הפרקליטות בפרשה. אולמרט כנראה גמר את הסוס, הפרשה תוסיף ותסעיר אותנו שנים רבות, שכן בשלב זה אנחנו באמת לא יודעים הרבה ויש להתייחס לכל הגורמים המעורבים במידה רבה של חשדנות ואי אמון.
 
 
 
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איריס  ביום 30 במאי 2008 בשעה 7:57

  ואפשר לפתח תיאוריה בדיוק הפוכה וחובקת כל. שהמשטרה והפרקליטות מעניקים חסינות כוללת וקבועה לפושעים בראשות המדינה. ושרק פה ושם, כאשר למישהו חזק ׁ(מישראל או מחוצה לה) יש עניין להתעמת עם יריבו, הוא מאלץ את הפרקליטות להתעורר ולפעול כראוי. בשני המקרים, המצב על הפנים.

 • גולדבלט משה  ביום 30 במאי 2008 בשעה 8:12

  1. אורי מסר נשוי למשנה ליועץ המשפטי
  2. כנראה הוא מפליל את אולמרט
  3. ניתן לו בפועל מעמד של עד מדינה-לא ברור בכלל מי העברין הראשי בשלב זה
  4. מתבקשת עדות מוקדמת בנסיבות מאד מפוקפקות לגבי הצידוק בבקשה
  5. אני מניח שלזוג מסר קשרים נרחבים עם אנשי הפרקליטות-ארוחות ערב בימי שישי אירועים וכיו"ב

  העסק חשוד מאד

 • איריס  ביום 30 במאי 2008 בשעה 8:27

  1. אורי מסר קשור ליועץ המשפטי (לכן עד היום לא חקרו את החשיתות)
  2. כניראה הוא חיפה על אולמרט
  3. לא ברור מי העבריין, כלומר מחפים על אולמרט
  4. מתבקשת עדות מוקדמת מחשש להתנכלות
  5. לזוג מסר היו קשרים עם הפרטליקטות וארוחות ערב גם עד עכשיו, והם הדליפו ונשמעו לאולמרט ומנעו מיצוי הדין איתו.

  כל מה שמנית היה בתוקף עשר שנים, ופעל לטובת אולמרט והזין את החשדות שיש לו גב מבפנים.

  בקיצור, במצב כזה העובדות שמנית לא פותרות כלום וגם הפרקליטות יודעת שזה מצב קשה בשני המקרים. אם אולמרט אשם כאמור, אז יש חשש למאפיה בתוך הפרקליטות במשך עשר שנים, אם אולמרט זכאי והפילו עליו תיק, ברור שזה גרוע מאד כפי שתיארת. בכל מקרה המצב הוא בלתי נסבל ולכולם יש הסברים לתת.

  אני דוקא נוטה לחשוד שההסבר שלי נכון יותר, אבל לא רק לגבי אולמרט אלא בכלל. לכל בכיר יש "משנה ליועץ כלשהו שנשוי לחבר הכי טוב שלו". זה כולל גם את אלה שנגד אולמרט, להם יש קשרים עם אחרים.
  בקיצור אין על מי לסמוך, כולם שייכים למישהו ומאחורי המישהו יש מיליונר אמריקאי עם מעטפות. זה נקרא בעברית צחה "עולם שלישי".
  לדעתי החלוקה הפוליטית היא שכבה דקה שמסתירה כנופיות , כלומר זה לא משנה אם הם ימין, בעד ירושלים נצחית או שמאל לחלק את תל אביב ולהחזיר לנסראללה, זה ססמאות להלבנת ההון, וצריך שיהיו כמה ססמאות כדי שאפשר יהיה לגייס יותר כספים. יש תיאוריה שיווקית ידועה שממליצה תמיד לגוון מוצרים, כלומר, נניח תנובה מוציאה מעדן שוקולד אז כדאי לה ליצור תחרות פנימית בין שני מוצרים שלה. וכולי. ככה ישראל, מייצרים "ססמאות" שנועדות להלבין עוד הון, והאנשים הקטנים כמוני וכמוך אוכלים את הלוקשים.

 • איריס  ביום 30 במאי 2008 בשעה 8:29

  על מה שאני אומרת, כי הרי זה גם מסביר מדוע פוליטיקאים ישראלים מזגזגים בצורה ממש מוזרה וחריגה בין "שתי גדות לירדן" ובין "להחזיר הכל אחרת ישראל תיהרס" וכנ"ל לכיוון השני. זה עניין שיווקי כלכלי.
  רשות המיסים יותר מעניינת

 • גולדבלט משה  ביום 30 במאי 2008 בשעה 9:22

  סביר בעיניי כי הקשרים המסועפים של אולמרט-מסקר מנעו חקירות בעבר-אם כי הוא הואשם בפרשת חשבוניות המס ויצא בקושי
  אין לי מחלוקת גם עם יתר הערכותייך שעקרן הוא שיש להתייחס לפוליטיקה יותר כאל מלחמת כנופיות פשע
  בוודאי שהציפוי האידיאולוגי הוא מפוקפק
  התיאוריה שלי אינה סותרת את שלך ולהבנתי אפילו משלימה אותה
  אני סקרן לדעת מה הצית את הפתיל-מדוע מסר נלחץ והאם הוא חתר במהירות להסדיר עסקה על מנת לזכות בחסינות על מעשים חמורים בהרבה מאלו המיוחסים לאולמרט?

 • איריס  ביום 30 במאי 2008 בשעה 12:40

  סביר שיש פה דברים יותר מכוערים וכל אחד עושה את חשבון ההצלה של הישבן שלו, כלומר מי מפחיד אותו יותר ממי. זה דומה לסרט שראיתי פעם נידמה לי שקראו לו "המשושבעת" או משהו כזה. בחורה שיושבת בחבר מושבעים של משפט רצח. מסתבר שזה עולם תחתון. ומתלבש עליה מאפיונר שמחליט להשתמש בה כדי לזכות את הנאשם. הוא מפחיד לאללה כמובן, ושמתמש בלוחמה פסיכולוגית כדי להכניס אותה למצור. הוא קורא לעצמו "המורה" וכל הזמן שואל אותה
  "מי המורה שלך ? תגידי לי מי המורה שלך ?" כלומר למי את נשמעת. ככה ניראה לי אורי מסר עכשיו בין הפטיש (אולמרט) לבין הסדן (להערכתי האף בי איי או איזה משהו כזה שמגיע מחו"ל ומשתמש בשיטות מאפיה מפחידות גם כן). לא נעים בכלל, התחושה מוכרת.

  הרע בעניין הזה הוא שבאמת אין לנו על מי לסמוך. שום רשות בישראל אינה שפויה כבר, כולם מכורים למישהו וימכרו אותך בעשרה ש"ח. אין לאזרח למי לפנות, המשטרה היא לא שמוחתת לדעתי ולא עושה פוטש היא פשוט עלובה מידי מול המתוחכמים האלה.
  אפילו בני סלע בורח להם מתחת ליד.

  אז אם אתה באמת מאויים ממאפיות כאלה, אתה גמור בישראל. המשטרה לא מסוגלת להגן על עדים וגם לא על קורבנות.

 • יוסי  ביום 30 במאי 2008 בשעה 21:59

  למה להיתמם?
  אין אדם שפוי שהיה מעז להגיש כתב אישום נגד ראש ממשלה מכהן כאשר העד המרכזי, שהוא עצמו גם חשוד, יושב בחוץ לארץ – אלא אם כן נוהל הליך של גביית עדות מוקדמת.

 • גולדבלט משה  ביום 31 במאי 2008 בשעה 6:29

  אם עוד לא הבנת זאת טלנסקי הוא ממש לא העד המרכזי בפרשה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s